Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.66667/5
    Sanita Cvetkova

Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

Bērns neklausa un ir nepārtrauktas histērijas lēkmes

Mīļās māmiņas, rakstu, pirmkārt, lai izkratītu sirdi, otrkārt, varbūt ir kāds padoms, kā tikt ar šo visu galā (lai gan īpaši uz to neceru), treškārt, varbūt vienkārši citu pieredze varētu sniegt kādu mierinājumu, ja ne risinājumu.
Man ir brīnišķīgs puisītis 2g 9mēn, visādi lielisks, mīļš, jauks, vesels, labi attīstīts bērns ... ja vien neskaita viņa histērijas un dusmu lēkmes, kas izpaužas tieši esot kopā ar mani. Raudāšana (histēriska raudāšana), krišana gar zemi, trakošana notiek katru dienu neskaitāmas reizes dienā. Vispirms jau no rīta, kad negrib iet uz dārziņu, pēc tam vakarā dārziņā ir nākošā cirka izrāde, kad negrib nākt mājās, tālāk negrib ēst, arī neviena konča nav laba, negrib iet dušā, negrib tīrīt zobus, negrib iet gulēt, negrib vairs nevienu pasaku  utt utt. Var uz līdzenas vietas izdomāt un atrast iemeslu, par ko uztaisīt histēriju. Par veikaliem vispār nerunājot, uz tiem ir skaidrs, ka es ar viņu iet nevaru. Iziešana man ar viņu ārā vienai pašai ir lielākais bieds, jo jebkurā brīdī viņam var apnikt iet, apnikt staigāt, sagribēs iet uz veikalu - tātad vai nu histērija par to, ka neejam uz veikalu vai arī histērija veikalā. Ar Dip-dapu vispār es nevaru ļaut braukt pa ielu, jo neklausa, nesās tādā ātrumā, ka es netieku līdzi, pie krustojumiem nebremzē utt. Esmu lasījusi par bērnu audzināšanu, protams, mēģinu novērst uzmanību uz ko citu, izmantot spēles elementus utml. Nekas nestrādā. Kad ir histērija, mēģinu samīļot, nomierināt, tas ir gandrīz fiziski neiespējami, jo tāds mazs bērns, lai arī cik tas man agrāk liktos neticami, var būt ārkārtīgi spēcīgs. Mana mugura ir beigta (nerunājot nemaz par nerviem), kad mēģinu viņu kaut kā pacelt, piespiest sev klāt, samīļot. Šorīt mēģināju kādas 20 min, finālā jebkurā gadījumā tas beidzās ar kliegšanu, jo citādi vienkārši nav iespējams. Bet uz dārziņu ir jāiet, man arī ir jāpaspēj uz darbu un, ja laika vairāk nav, es pat nezinu, kādi vēl risinājumi varētu būt. Es vienkārši šo visu uzvedību nesaprotu - esmu lasījusi par daudzajiem stimuliem un izvēles iespējām, kas ir mūsdienu bērniem, un ar kuriem viņu smadzenes vienkārši nespēj tikt galā utt. Ka bērnam ir jāpalīdz ar to visu tikt galā utt. Bet kāpēc viņš tā izturās kopā tikai ar mani??? Ar omēm vai ar tēti ir zelta bērns - visu klausa, nekādas niķošanās, vispār nav problēmu. Dārziņā viņu arī slavē, kāds labs un paklausīgs puisītis. Kas varētu būt tas, kas izraisa šādas dusmu/niķu lēkmes kopā tieši ar mani? Ko es varu darīt viņa labā un sevis pašas labā, lai vienā jaukā dienā pati nezudētu veselo saprātu??? Ā un vēl, par ilgumu, tas nav tā, ka tas notiktu pēdējo mēnesi vai divus, es teiktu ka tas notiek jau no dzimšanas, tikai katrā vecuma posmā tas ir izpaudies mazliet citādi. Visu laiku mani mierināja padomi, ka gan jau pāries, tāds vecums utml. Bet tagad man liekas, ka situācija kļūst tikai aizvien trakāka un trakāka. Baidos, ka varbūt kaut ko palaižu garām un vēlāk tikai sapratīsim, ka jau labu laiku iepriekš vajadzēja kaut ko darīt lietas labā. Būšu pateicīga par jebkādiem ieteikumiem, pieredzi, atbalstu, varbūt arī kādu speciālistu, pie kura var vērsties pēc padoma.  

Ievietots 28. jan 07:39

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

Zinatkare

Manuprāt, sirdsmieram varētu sākt ar neirologa apmeklējumu. Ļoti labs ir Mikus Dīriks. Iespējams, ka bērnam ir vajadzīga kāda palīdzība. Tālāk var nosūtīt uz psiholoğisko izpēti vai kādu biheiviorālo terapiju. Pirms vizītes ideāli, ja var pierakstīt konkrētas situācijas, kas izraisa histērijas un cik ilgi tās velkas. Lai vai kā - tik mazam bērnam ir lielas iespējas palīdzēt un es personīgi uzskatu, ka vienmēr labāk laicīgi pārbaudīt un konstatēt vai viss ar veselību kārtībā. Tas, ka ar mammu bērns jūtas brīvāk un izpauž to, kā jūtas ir normāli, bieži bērni ar vecvecākiem un bērnudārzā ir paraugbērni, jo ir saspringti un baidās kļūdīties. Bet ir daudzi faktori kā katrs no mums var ietekmēt bērna uzvedību un ir speciālisti, kas var dot padomus. Bet pirmkārt jau jāizslēdz fiziskie faktori. Lai veicas! Vēlu izturību, pacietību un laiku atpūtai mammai!
Pievienots  1. feb 23:15

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE