Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 2.875/5
    Inta Linde

    Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

  Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

Nodarbības bērniem un mazuļiem no 6 mēnešu vecuma līdz 7 gadiem

Tas viss marasbize.lv
No 6 – 12 mēnešiem
Šajā vecumā bērnam joprojām īpaši nepieciešamas emocionāli tuvas un piepildītas attiecības ar savu aprūpētāju.  Un šis ir laiks, kad bērns ir kļuvis krietni kustīgāks: līšana, rāpošana, sēdēšana, pirmie soļi… Jauni sasniegumi, iepazīstot savu ķermeni un diezgan daudz vingrināšanās, lai šīs prasmes nostiprinātu. Kā arī ar vērienu, caur visām maņām tiek apgūta apkārtējā vide ne tikai ap savu asi, bet jau krietni plašāk.
Nereti šis straujais laiks izraisa ne mazums stresa situācijas kā vecākiem, tā mazuļiem. Lai gan šobrīd ir mazinājies agrākais sabiedrības spiediens par mazuļu attīstības jautājumiem, tomēr aizvien ļoti daudz tiek salīdzināti bērnu svari, garumi, mazuļa visa veida prasmju amplitūda un citi kritēriji.
Vairāk »
No 1 gada – 3 gadiem
Šajā vecumposmā bērnam ir vēlme iepazīst pasauli caur priekšmetiem, grāmatām un pārsvara caur savu personīgo pieredzi. Bērns veido sevi,  liekot lietā visas savas maņas, lai absorbētu milzīgu jaunas informācijas daudzumu. Ļoti aktīvs sajūtu periods, valodas periods, kas tiešā veidā saistīts ar sīkās motorikas aktivizēšanu. Vairākkārtēja darbību atkārtošana trenē precizitāti, koncentrēšanās spēju, domāšanu, atmiņu un citus izziņas procesus. Bērns sāk sevi uztvert kā patstāvīgu cilvēku un nozīmīgs laiks ES periodam. Aug prieks par darbiņu, ko izdodas veikt PAŠAM! Aizvien biežāk dzirdami vārdi: “Es pats!”.
Vairāk »
No 4 gadiem – 7 gadiem
Laiks, kad visas sajūtas ir aktuālas un tās jātrenē. Sajūtas padara cilvēku izzinošāku un sajūtu orgānu attīstība ietekmē domāšanas orgānus. Ja ir iespēja jauno iemācīties caur sajušanu, šīs zināšanas krietni vispusīgāk paliek atmiņā, jo ir izdzīvotas un izprastas, nevis tikai tehniski iegaumētas. Vecumposms, kad ļoti vērtīgi attīstīt prātu, ķermeni un garu.
Harmoniskas attīstības ietvaros ap 3,5- 4,5 gadu vecumu bērnam veidojas interese par tehnisku rakstīšanu un vēlāk apgūst rakstīšanu jau ar izpratni. Rakstīšana ir pamatā arī lasītprasmei – rakstīšanas posma otrajā pusē, lasīšana pievienojas it kā pati no sevis, bet tās aizsākums veidojas jau 4,5- 5,5 gadu vecumā.
Vairāk »
Individuālās nodarbības
Viena individuālā nodarbība apmeklējama pirms bērna (4-7 gadi) pievienošanās grupas (4-7 gadi) nodarbībai. Tas nepieciešams, lai iepazītos, kopā ar bērnu un viņa vecākiem izrunātu sadarbības plānu, vēlmes un aktualitātes. Lai bērns, nākot uz kopējo nodarbību, jau justos drošāks studijas telpās un varētu pilnvērtīgāk izmantot savu potenciālu nodarbības laikā.
Harmoniskas attīstības studijā pārsvarā notiek grupu nodarbības un tā kā kopā būsim nelielā skaitā katrā nodarbībā, arī tā varam izrunāt dažādas aktualitātes, dalīties pieredzē, vērot savus bērnus un piedzīvot dažādus atklājumus par to- kādi viņi ir, ko vēl VAR, kas interesē u.t.t.
Vairāk »

Ievietots 26. jan 13:18

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība: 

LAPAS KARTE