Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.66667/5
    Sanita Cvetkova

Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Bērna joks par vieglas uzvedības sievieti

Annija (8 gadi): Es: Vai Tu zini, ko nozīmē vārds "mauka"? Annija: - Jā, tas pats, kas padaudza. Es: Kā Tu zini šādus vārdus? Annija: - Es mācījos runāt... Kā tad es zinu, ka maize ir maize!

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

Palīdziet ar padomu. Esmu jaunā mamma un labprāt uzklausīšu citu jauno vai jau vairāk pieredzējušu mammu ieteikumus/pieredzi.

Sveiki.
Manam mazajam ir 2 mēneši un 1 nedēļā.Krūts bērns. 

Pirmo mēnesi mazais ēda dūšīgi un daudz, svarā ņēmās ļoti labi, vēdera izeja bija katru dienu. Problēmu ar punci vai, ko citu, nebija. 
Kad sākās otrais mēnesis tā sākās nedienas ar punci, mazais sāka ļoti daudz purkšķināt un, kad vairs nevarēja izpurkšķināties, tad daudz un histēriski raudāja. To mēs samazinājām, kad sāku dzert fenheļa tēju(devu mazliet arī mazajam padzert) un lietot enterokind pilienus. Ar punci palika daudz labāk. Bet vēdera izeja vairs nebija tik bieža, ja mazais kakāja reizes divas vai vairāk pa diennakti, tad tagad jau vairs tikai reizi dienā. 
Bet tagad, nu jau kādas 2 nedēļas ar kaut ko, mazais mokās ar punci, šķiet, ka cenšas visu laiku kaut ko izspiest, bet nevar, purkšķi nāk laukā smuki. Bet izeja mazajam ir tagad jau vairs tikai reizi pa 4 vai 5 dienām. Vai varētu būt, ka mazulim ir aizcietējumi un tāpēc viņš mokās? Stāstīju šo visu ģimenes ārstei, bet viņa tur neko tādu neredzot, krūts bērniem tā varot būt, ka nav vēdera izeja tik bieža, es to arī ziņu un saprotu, bet pirmo mēnesi taču bija regulāra. Un tagad pēdējās 3 dienas mazais sāka neņemt krūti, ņem, bet negribīgi, svaida kājiņas un pat raud(izņēmums ir naktī, kad ir samiegojies, tad ēd, bet arī tikai tad, ja pieceļu viņu augšā pati, sākumā pa nakti cēlās un ēda vismaz reizes 3,tagad tikai vienu reizi). Un, ja ņem un ēd, tad vairs neēd tik daudz, cik agrāk. Pēc tam, kad ņemu uz atraudziņu mazais arī raud un raujas laukā no rokām, ja uztaisa atraudziņu, tad pēc tam, kad nolieku guļus pozā uzreiz sāk raudāt, svaida kājiņas, ceļ augšā kā tad, kad grib palaist purkšķi un kā to sāk darīt, tā atvemj pienu, pat tādu kā sarecējušu. Esmu izmisumā,nezinu ko darīt, punča problēmas ir viens, bet tas, ka negrib ēst mani biedē. Vai iet vēlreiz pie ģimenes ārsta un stāstīt šo visu uzstājīgāk vai varbūt jūs man ieteiktu griezties pie kāda cita ārsta.? Lūdzu iesakiet kā labāk rīkoties. 

Ievietots 24. nov 13:20

Ieraksti komentāru
Secība:

Rozes

Nevaru apstiprināt, kā medicīnisku lēmumu, bet krūts bērni ap 2 mēnešu vecumu uz brīdi pārstāj kakāt un tas ir normāli. Šajā brīdī bērns 100% pārstrādā mammas pienu. Ap 3-4 mēnešu vecumu vēdera izeja atjaunosies. Pārējo gan diemžēl nemāku komentēt.
Pievienots 26. nov 17:46

Atbildēt komentāram

ZaneD

Bērniņš aug, mainās arī ēšanas režīms, tāpat kā gulēšana, vēdera izeja utt. Ap to vecumu var būt kolikas, pastiprinātas gāzītes, vēdergraizes. Labi palīdz antiflat vai sabsimplex plus probiotiķis - labās baktērijas. Zīdaiņiem visdrošākās ir Liveo. Vēl var masēt puncīti, likt uz vingrošanas bumbas.
Pievienots 29. nov 12:09

Atbildēt komentāram

sam5490

1
Pievienots  7. dec 18:46

Atbildēt komentāram

sam5490

1
Pievienots  7. dec 18:46

Atbildēt komentāram

sam5490

1