Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.66667/5
    Sanita Cvetkova

Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērniņa gaidīšana un dzemdības

Dauna sindroma tests - pozitīvs.

Sveiki. 

Sākumā notikušajam neticēju vai arī negribēju ticēt, bet nu jau tas ir diez gan skaidrs. Tomēr ļoti gribētos dzirdēt līdzīgu pieredzi, kuras rezultātā bērniņš tomēr ir piedzimis vesels, proti, gribu dzirdēt mierinājuma vārdus, jo šobrīd tikai spēju domāt, ka viss ir slikti un acis jau izraudātas sausas.  

Sākums, protams, 1.skrīnings, kura rezultātā uzrādījās 1:769 iespējamība, ka bērniņam varētu būt Dauna sindroms, tātad - augsta riska grūtneicībaa, daktere nozīmēja atkārtotu ultrasonogrāfiju pie speciālista, kurš strādā ar kaut kādu starptautisku sistēmu, kas aprēķina riska procentus. Pārbaudes laikā mazulis nesadarbojās, kā rezultātā nebija iespējams nomērīt deguna kaulu, ievadot sistēmā pārējos rezultātus, degula kaula vietā ierakstot "nav iespējams redzēt" (sistēma šo uzreiz uztverot kā - deguna kauls nav), protams, risks jau parādījās 1:65 - risks krietni augstāks, nekā pēc 1.skrīninga. Šai pārbaudei nespēju ticēt, jo, ja deguna kaulu nav iespējams redzēt, jo mazulis guļ un negrozās, tas nenozīmē, ka deguna kauls nav! Tomēr - man ieteica aiziet pie ģenētiķes. Pēc konsultācijas ar dakteri, kļuvu mierīgāka, jo daktere izstāstīja visas iespējamās lietas, kas vēl varētu ietekmēt 1.skrīninga rezultātu, kā arī teica, ka pārbaude pie ultrasonogrāfa varētu būt neprecīza, jo, kā jau minēts, deguna kaulu nevarēja nomērīt, jo mazulis gulēja. Jāpiepilst, ka 1.skrīningā dakterei izdevās deguna kaulu nomērīt. Lai nu kā - ģenētiķe ieteica divas lietas - NIPT analīzes vai amniocentēzi. Vīrs ļoti pretojās amniocentēzes procedurai, tāpēc nolēmām - vispirms NIPT analīzes, ja tur viss labi, tad amniocentēze nav jāveic, ja tomēr slikti - papildus vēl amniocentēze. 280euro un nedēļa gaidīšana - NIPT analīzes uzrāda - Dauna sindroms - pozitīvs. Testa precizitāte 99,94%. Proti, man atliek cerētu uz atlikušajiem 0,06%, ka tomēr manam mazulim nebūs Dauna sindroms. ​Atkal gaidu nākamo nedēļu, kad tomēr veikšu arī amniocentēzi..  Lai gan līdz galam neesmu izlēmusi - varbūt arī neveikšu un gaidīšu savu mazuli. Pirmā ilgi gaidītā grūtniecība, mūsu pirmais mazulis un tik daudz pārdzīvojumu. 

Ievietots 22. feb 2018 11:56

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

Lietus

Zinu divas māmińas, abām pateica, ka mazułiem būs dauna sindroms. Protams abām ieteica veikt abortu. Vińas nenoticēja, vai arī negribēja noticēt, un bērni piedzima pilnīgi veseli. Un tas notika Kanādā, kur medicīna itkā soli priekšā citām valstīm. Googlē ieraksti - citu māmińu pieredze ar testa rezultātiem uz dauna sindromu, un Tu izlasīsi cik daudz testu bija pozitīvi, bet bērnińi piedzima veseli. Es novēlu, lai jūsu gadījums ir viens no šiem, ar laimīgām beigām!
Pievienots 24. feb 2018 00:42

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE