Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 2.8/5
    Violeta Fodina

    Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Kokos aug apenītes!

* Evelīna (2 gadi), piegājusi pie upeņu krūma, mēģina atcerēties, kā tās ogas sauc: "Kas tās par avenītēm? Ā, laikam apenītes!" * Evelīna (2 gadi) met vannā ābolus un komentē: "Tārpi aiziet mazgāties!" * Evelīna (5 gadi), tērpusies rozā jaciņā, ar mammu nāk mājās no bērnudārza. Pēkšņi sāk līt lietus. Evelīna jautā: "Kāpēc Dieviņš mani laista? Vai viņ&sc

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

Mobilās aplikācijas bērna attīstībai

Sveiki,

Manam bērnam ir 3 gadi, un viņš jau ir sācis interesēties par planšetēm. Īsti nezinu, kā pareizi rīkoties - vai ļaut bērnam ar plānšeti spēlēties, vai nē, un kāds būtu piemērotākais saturs.

Esmu meklējis arī kādas aplikācijas būtu piemērotākās, taču ir grūti atrast vienkāršu, taču tai pašā laikā attīstošu aplikāciju 3gadniekiem.
Tā kā pats vēl jo projām studēju programmēšanu, tad izveidoju savu krāsu spēli, kuru tad ļāvu savam bērnam arī paspēlēt.
Bez liekuļošanas varu teikt, ka bērnam patika un to ļoti ātri apguva.

Aplikāciju sauc: ColorSeek (pieejama Google Play). Pamatdoma ir apvienot vienādās krasas.

Kā Jums šķiet, vai 3 gadus vecam bērnam var dot planšeti, vai labāk nē.
Gadījumā, ja var dot, vai manis veidotā aplikācija Jums šķistu piemērota bērniem (var būt varat pēc video un bildēm pateikt). Visi materiāli ir Google Play.

Sanāk, ka reklamēju (un tā savā ziņā arī ir), taču, tā kā par pamatu šai aplikācijai ņēmu bērna attīstību, tad gribu ievākt viedokli no vecākiem, pirms uzsāku kaut kādu plašāku reklamēšanu.

Jau iepriekš paldies,
Mārtiņš

Ievietots 19. mai 2017 13:28

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Nasa

Trīsgadnieku vislabāk attīsta svaigs gaiss un fiziskas aktivitātes. Neviena mobilo ierīču lietotne bērnu neattīstīs tik kvalitatīvi, kā kopīgi pavadīts laiks ar vecākiem, esot ārpus mājas, rotaļājoties un sarunājoties. Planšetes un telefonus no pirmsskolas vecuma bērniem pa gabalu, jo tik mazu bērnu ergonomikas pamatos ievirzīt būs grūti, tādējādi deformēsies mugurkauls, no tā cietīs stāja un galu galā asinsrite, arī nervu sistēma. Tā nav zīmēšana ar zīmuli, kur mugurkauls, gribi negribi, jātur taisns, lai noturētu zīmuli un tas būtu ērti. Vispirms jāstiprina muskulatūra, pēc tam var sēdināt dīvānā ar grāmatām (mūsdienu paaudzei - ar planšetēm). Otrkārt, bērna smadzeņu darbība šajā vecumā darbojas citādāk un nenotiek emocionālās, pašnomierināšanas, refleksu un fiziskā attīstība, kas šajā posmā ir visbūtiskākā. Bērnam jāsajūt kontakts ar ģimeni, jāstiprina saikne ar cilvēkiem, jāmācās komunicēt. Ja vecāki šajā vecumā vēlas stiprināt bērnā loģisko domāšanu, vislabākā un šim vecumam visefektīvākā metode būtu ļaut pašam rast kopsakarības dabā un cilvēkos, risināt situācijas dzīvē un veidot kopsakarības vidē, kas viņam ir apkārt, tā ir vieglāk izprast pasauli un tas ir tieši tas, ko bērnam šajā vecumā ir jāmācās - izprast pasaules lietu kārtību, vērot un mācīties un augt fiziski. Treškārt, planšete vai telefons nav Kindle, kas ir papīra lapas spožumā. Planšete ir tik spoža un tik acis kairinoša, cik vecāki uzskata par pareizu noregulēt ekrāna spožumu, jeb cik vecākiem pašiem ir ērti. Jāņem vērā, ka bērns, lai arī ir jau trīs gadus vecs, viņa redze vēl joprojām ir jutīgāka, nekā pieauguša cilvēka acs, kas jau ir bojāta un pielāgojusies skarbajiem apstākļiem. Bērna acs tiek kairināta stiprāk, līdz ar to - tiek bojāta agrāk. Tā kā pats esat programmētājs, pavisam noteikti ziniet, ko nozīmē redzes traucējumi, jo arī Jums gan jau ir brilles (ja nav, tad noteikti vajadzētu aiziet pie optometrista). Vai ir vērts to nodarīt trīsgadniekam? Neuzskatu, ka mobilās aplikācijas bērnam sniedz jebkādu artavu attīstībā. Puzli vari salikt manuāli, sagriežot mammas modes žurnāla lapas un pēc tam salīmējot atpakaļ, uzzīmēt apli var ar krītiņiem, figūras var salikt no kociņiem un skaitīt var iemācīties ejot pa ielu un skaitot kokus, mašīnas vai māju logus. Saprotu, ka gribat pelnīt, bet nedariet to uz sava bērna veselības rēķina.
Pievienots 19. mai 2017 15:47

Atbildēt komentāram

Nasa

Piemetināšu, ka esmu mamma, kuras vīrs arī pārstāv IT jomu un mūsu mājās ir pietiekoši daudz elektroiekārtu, ar ko bērnam rotaļāties. Bērnam ir arī savs dators un planšete. Mana atvase ir izmēģinājusi gan attīstošās aplikācijas, gan zīmēšanu planšetē, datorā, gan spēlējusi attiecīgajai vecuma kategorijai atbilstošas datorspēles (kas, nepārprotami, diezgan ātri azartā ierauj arī vecākus) - zinu, cik ātri bērns kļūst aizrautīgs un apgalvo, cik ļoti viņam tas patīk, taču vērojot sava bērna uzvedību pēc šīm 'nevainīgajām pusstundiņām' ļoti ātri secināju, ka darbošanās pie elektroiekārtām manu bērnu nevis attīsta, bet degradē, nogurdina un veicina zināmus uztveres traucējumus. Pietiek pat ar pusstundiņu pie ekrāna (neatkarīgi, vai tā ir multenīte, zīmēšanas aplikācija vai loģikas uzdevums), lai bērns degradētos, jo viņam šo pusstundiņu vajag, lai observētu reālo pasauli un kaut ko iemācītos par sevi pašu.
Pievienots 19. mai 2017 15:55

maijvabole

Piekrītu Nasai-mans mazdēliņš arī ātri apguva interneta ''priekus'',lai arī mamma ierobežoja laiku,ko pavada pie datora vai telefona spēlītēm,bet...atnākot ciemos mazais vairs negrib citas nodarbes-esot garlaicīgi.Lūk datorspēles esot interesantāk. Bērni vairs negrib ne komunicēt ar citiem bērniem,ne arī māk spēlēties. Tas satrauc.
Pievienots 20. mai 2017 16:21

Atbildēt komentāram

Anonīms

Var būt es līdz šim vēl tā mierīgāk uztveru mobilās ierīces, jo pašlaik bērns ļoti labprāt grib iet ārā, pastaigāties uz mežu, vai kopā ar citiem bērniem spēlēties smilškastē. No kā ir bail, ka tas viss var vienā dienā mainīties, un tiek nogriezts kā ar nazi - bērnam vairs nekas neinteresē. Šķiet, būs jāsamazina planšete - var būt tikkai pa brīvdienām jādod. Ar sievu jau tagad plānojam, ka bērnam teiksim - planšete ir remontā Domāju, ka pilnībā arī tomēr nenoņemsim - bail arī par to, ka būs grūtāk nākotnē, jo ierīces tik strauji attīstās. Katrā ziņā interesanti palasīt, kāda ir pieredze citiem vecākiem. Paldies
Pievienots 22. mai 2017 19:28

Atbildēt komentāram

yuanxian

“Grafiskā planšete ir tāds rīks, uz kura var zīmēt kā ar zīmuli un tad šo līniju ... “Bērni savus darbus datorgrafikā ir veidojuši pēc novadnieka, mans bērns izmanto XP-Pen Star g430S ( ) . G430S ( 4x3" Izmērs , lētākie) tie gan vairāk kā rotaļlieta, bet vienalga esot labāki par Trust u.c. ražotajiem.
Pievienots 30. apr 2019 08:49

Atbildēt komentāram 

LAPAS KARTE