Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.4/5
    Liiga Priede

Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Onkuli, tu esi zaglis!

Mūsu trīsgadīgais dēls šobrīd ir aizrāvies ar policijas darbu un lomu spēlēm. Mājās esam runājuši, ko dara policisti, un dēls to labprāt izspēlē dažādās situācijās. Reiz kāpņutelpā satikām kaimiņu, uzsākām sarunu un pēkšņi dēls svarīgā balsī paziņo: "Onkuli, tu esi zaglis, tu nozagi man maku!" Es nobālēju, bet kaimiņš acīmredzami apvainojās. Aizejot mājās, pār

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Domubiedri

pieprasa atmaksāt vecāku pabalstu

Sveiki!   Vai jums kādreiz ir bijis jāatmaksā vecāku pabalsts valstij? Man šāda situācija  izveidojusies jau otro reizi  pēdējo mēnešu laikā. Proti esmu iesniegusi visus dokumentus laicīgi un man piedzimuši divi braši puikas ar gada starpību. Izvēlējos pabalstu atmaksu par pirmo bērnu 1,5 gadiem, kad piedzima neplānoti otrais bērns, pirmā bērna pabalsts turpinājās ieskaitīties kontā, bet tad pēc vairākiem mēnešiem VSAA apķēris, ka nav likuma pareizībā liek man to atmaksāt, arī atmaksāju. Rakstīju sūdzību un paskaidrojumu vēstuli VSAA, lai paskaidro radušos kļūdu. Atrakstījās, ka programmatūras kļūda. Pagāja atkal mēneši, kontā tika pārskaitīti mistiski cipari vecāku pabalstam par pirmo bērnu atkal un  atkal atnāk vēstule ar paziņojumu- jātmaksā. Kā es varu rēķināties ar pabalstu, ja tas tiek kaut kad viņu vainas dēļ prasīts atpakaļ? ko Jūs darītu? 

Ievietots 27. jan 2016 19:49

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

RR

1)Es aizrakstītu uz VSAA oficiālu, ierakstītu vēstuli, kurā lūgtu izskaidrot radušos situāciju par abiem gadījumiem, kad jums tika lūgta naudas atmaksa. Klāt liktu izkopējumus no saņemtiem dokumentiem, kurus VSAA sūtīja pabalsta piešķiršanas brīdī. Uz reģistrētu korespondenci valsts iestādēm obligāti jāatbild, tiesa gan es neatceros kāds termiņš bija atbildes sniegšanai. 2)Tāpat lūgtu atsūtīt man pabalsta aprēķinu abiem bērniem, pamatojoties uz kuriem bija veikti pabalsta maksājumi, kā arī jauno pabalstu aprēķinu, kurš liecina par to, ka valsts ir pārmaksājusi jums paredzēto pabalsta apjomu. 3)Talākā darbība atkarīga no tā kādu atbildi es saņemtu atpakaļ. Šī te "makulatūra", kas jums sakrāsies, sniegs OFICIĀLU atbildi par kļūdas cēloni un var labi noderēt, ja nonāks līdz tiesu darbiem. Vienīgo iemeslu, ko es varu iedomāties šādai kļūmei, ir cilvēciskais faktors aizpildot datus, konkrēti aili par pabalsta izmaksu ilgumu līdz 1.5 gadam. Ja vēlaties, atrodiet i-netā kādu "vecāku pabalsta kalkulatoru" (es izmantoju Swedbankas piedāvāto). Pamanipulējat ar pieejamām opcijām, salīdziniet ar saņemtām/atpakaļ prasītām summam un varbūt pati sapratīsiet, kas ir nogājis greizi (ņemiet vērā, ka kalkulators skaita aptuveni). Lai jums veicas!
Pievienots 29. jan 2016 01:47

Atbildēt komentāram

Būnīte

Nu jebkurā gadījumā pienākas VIENS ( neatkarīgi cik bērnu) vecāku pabalsts, ja skaitāties vēl darba attiecībās un attiecīgi pēc bērna vecuma bērnu kopšanas pabalsts (līdz 1,5 gadiem tie 170 ciktur euro un pēc 1,5 līdz 2 42eur, un pēc gada vecuma 11 un ciktur euro ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu). Ieteiktu vnk doties uz VSSA filiāli, noskaidrot visas summas, ko aprēķina un jau iepriekš saņemtos paskaidrojumus. Iespējam Jums pienākas vecāku pabalsts, bet viņu rēķina kā par vienu bērnu jebkurā gadījumā.
Pievienots  2. feb 2016 09:55

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE