Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.66667/5
    Sanita Cvetkova

Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Kokos aug apenītes!

* Evelīna (2 gadi), piegājusi pie upeņu krūma, mēģina atcerēties, kā tās ogas sauc: "Kas tās par avenītēm? Ā, laikam apenītes!" * Evelīna (2 gadi) met vannā ābolus un komentē: "Tārpi aiziet mazgāties!" * Evelīna (5 gadi), tērpusies rozā jaciņā, ar mammu nāk mājās no bērnudārza. Pēkšņi sāk līt lietus. Evelīna jautā: "Kāpēc Dieviņš mani laista? Vai viņ&sc

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Slepenās sarunas

Kā būt par vientuļo mammu?

Sveikas mīļās māmiņas,
Esmu sestajā mēnesī un esmu kļuvusi par vientuļo māmiņu. Bērniņa tētis ir smagām atkarībām un diemžēl to iespaidā arī darījis man pāri, līdz ar to arī saņēmu drosmi aiziet.
Kā jūs tiekat ar visu pašas galā?
Man bija stress milzīgs, satraucos ,lai mazais no tā pārāk stipri neietekmējas.
Kā jūs tiekat galā pirmos mēnešus ar celšanos naktīs? 
Ar pārtikas iepirkšanu, mājas uzkopšanu?
Kā jūs finansiāli bērniņam visu spējat nodrošināt, ja bērna tēvs atsakās palīdzēt?
Priecāšos par katru ieteikumu gan praktisku, gan emocionālu !

Ievietots 26. apr 2015 15:50

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

semolīna

Ja tētis ir ar smagām atkarībām, bērnam var būt veselības problēmas, mani tas satrauktu visvairāk. Un jā, vai šīs smagās atkarību problēmas uzradās tagad un pēkšņi, ja jau sadomāji laist no tāda vīrieša bērnu pasaulē? Un par celšanos pie bērna naktīs nesatraucies, ne jau tas atkarībnieks to būtu darījis tavā vietā. Un naudu arī nebūtu devis, bet pārdzēris tā kā tā. Tapēc jau te dzērāji un nariki neiet mazumā, ka sievietes ar tādiem kopojas un vairojas. Izturību! Tikai neņem to mēslu atpakaļ!
Pievienots 26. apr 2015 21:28

Atbildēt komentāram

Hudie

Tici man, Semolīna, par to esmu gana uztraukusies. Šobrīd lūdzu,lai viss ir labi mazajam. It kā inteliģents cilvēks un cienījams, bet aiz mājas durvīm pavisam cits. Atpakaļ, lai vēlreiz piedzīvotu viņa izturēšanos - nē.
Pievienots 27. apr 2015 19:48

Nasa

Pašai nav nācies iet tam cauri, taču ir tuva draudzene, kura arī aizgāja no apātiska vīrieša ap to pašu laiku. Sākums galīgi nav viegls un obligāti ir jāatrod kāds, kas Tev sākumā palīdzēs, jo būs grūti emocionāli, vajadzēs atpūsties un veltīt laiku sev, lai neigrimtu smagā pēcdzemdību depresijā. Manai draudzenei ļoti palīdzēja vecāki un maksimāli centos pieslēgties arī es. Vajadzēs sarunu biedru, uzticības personu, kādu, kas paauklēs mazo, kamēr iesi dušā vai kaut cik normāli paēdīsi. Ja vecāki ir tuvumā, varbūt pirmo pusgadu pēc bērniņa dzimšanas vari padzīvot pie vecākiem. Ja esi apņēmusies dzīvot viena ar bērniņu, tad iesaku izmantot PEP mammu pakalpojumus. Tas maksā, bet ir arī PEP praktikantes, kas nāk uz mājām bez maksas vai par mazākām naudiņām. Palīdz ar padomu, ar uzklausīšanu, ar savu klātbūtni. Naudiņu saņemsi pabalstos tāpat kā visas, ja strādā, tad dekrēta naudu + 171 EUR. Ar to vajadzētu pietikt, ja būsi taupīga un zīdaiņu apģērbu varēsi dabūt no kāda, kam tas vairs nav vajadzīgs un higiēnas lietas iegādāsies maksimāli lētākas. Ratus un gultiņu varēsi nopirkt par piedzimšanas pabalstu. Pirmo gadu pēc bērna piedzimšanas mums aptiekā mēnesī aizgāja ap 80 latiem – tikai ziedēs, smērēs, tējās, homeopātiskos līdzekļos, profilaksei utml. Tā kā ir jau laicīgi jāizdomā par to visu – vari lūgt, lai uz raudzībām nes bērna kopšanas līdzekļus, jo Bepanthen aiziet vājprātīgā ātrumā. Padomā par tuvumā esošo aptieku atlaižu kartēm. No sirds iesaku, reizēm par sakrātajiem punktiem var nopirkt tieši to, ko īstajā momentā neatliekami vajag. Pārtiku var iegādāties internetveikalos, ja būs grūtības iet uz veikalu ar visu bērnu. Bet es no sirds iesaku pirmos dažus mēnešu padzīvot ar kādu tuvu cilvēku kopā – tuvu un saprotošu, kas palīdzēs gan mājas kopšanā, gan ēst gatavošanā, gan ar iepirkšanos.
Pievienots 27. apr 2015 06:22

Atbildēt komentāram

Hudie

Nasa, paldies. Nebiju domājusi, ka tik daudz aiziet aptiekā..tas tiešām ir daudz. Ņemšu vērā Zirnelienes ieteikumus. Dzīvoju viena, lūgšu,lai mamma pašā sākumā atnāk palīgā. Tad vēl kāds draugs/rads. Bet kopumā esmu piesaistījusi jau dūlu, par pep mammām esmu dzirdējusi, noteikti vajadzēs palīdzību. Pamperi gan būs jāuzkrāj vairumā ! Zāles un pamperi - tur laikam aiziet visvairāk. Paldies Tev par ieteikumiem.
Pievienots 27. apr 2015 19:52

Zirnekliene

Neķer kreņķi. Ikdienas sīkumi paši nostāsies savās vietās. Veikals nav problēma - iemanīsies ejot pastaigāties aiziet uz veikalu un visur kur tev vajadzēs. Drēbes paskaties netā - daudzi atdod pavisam mazajiem. Kaut vai zipā ir ne viens vien sludinājums ka atdod.Vai arī pastaigā pa humpalu bodēm. Labu labās lietas par mazām naudām var dabūt. Man mazā pamatā tika ģērbta brenda drēbēs pa kapeikām. līdz divi gadi Humanā var dabūt daudz un dikti. Ratus gultiņu un visu pārējo sāc laicīgi meklēt - bieži parādās nepieciešamās ietas par mazām naudiņām, bet protams ilgi tur nepaliek. Vai arī pati ieliec sludinājumu ka tev vajag. Cilvēki ir diezgan atsaucīgi. Kad mazulis piedzims netērē naudu msērēm un vēl nezin kam - izej uz tautas reeptēm. Sarkanam dibentiņam un jebkuram ādās iekaisumam noder sunīšu novārījums un likopodijs. Ideāla kombinācija.Viss nopērkams aptiekā un būs lētāk. Pamperus un citas lietas pēc tikai akcijās un vairāk nekā uz doto situāciju vajag. Finanses - nu tur tev pašai jāskatās. Tēvs bērnam dzimšanas apliecībā būs ierakstīts vai nē? Ja būs - tad var domāt par alimentiem (maksās viņš vai valsts viņa vietā). Viss ir izdarāms. Galvenais nestreso un kā es saku nelec augstāk par savu dibenu. Viss nostāsies savās vietās un būs labi. Dzīvē viss ntiek uz labu, pat ja sākumā tā neliekas. Turies.
Pievienots 27. apr 2015 07:34

Atbildēt komentāram

Hudie

Paldies Tev, Zirnekliene! Ņemšu vērā ieteikumus, īpaši par sunīšu novārījumu un likopodiju. Cenšos visu sagādāt iepriekš pirms bērniņa piedzimšanas,lai sākumā vieglāk, vēlāk jau pieradīšu. Paldies
Pievienots 27. apr 2015 19:45

Nereta

Ja jau tu izlemi par labu mazul tas nozime vien kad tu busi laba mamma un galvenais turies un jums vis bus labi.
Pievienots 28. apr 2015 08:52

Atbildēt komentāram

Esny

Tiksi galā - par to nesatraucies, galvenais visu uztvert mierigi... Mēs gan esam 2vi savam bērniņam, bet no sākuma tāpat nebija viegli, vīrs strādāja ilgas stundas, prakstiski pa dienu nebija mājās, ko es varu ieteikt, tā kā tu pa nakti celsies pie maziņā un iespējams izjutīsi miega trūkumu - eij pa dienu paguli kopā ar bērniņu, kaut to stundiņu - divas... atstāij mājas darbus, ēst vari uztaisīt , piemēram, zupu, ko nākamajā dienā varēsi tik uzsildīt...nesatrraucies ja māja nav ideālā kārtībā.. kad apradīsiet ar savu ikdienu, tad arī atradīsies laiks visam pārējam, no sākuma nesatraucies...(man visgrūtāk gāja ar pāēšanu, vai maltītes pagatavošanu, kā arī nevarēju ieiet normāli dušā, līdz sapratu, ka manam bērnam tīri labi patīk, pat nomierina , kad viņš dzird kā duša tek - liku ratos un ievedu vannas istabā, kamēr pati mazgājos, mazais tad bija mierīgs... katram savas lietiņas - gan jūs arī atradīsiet iespējas kā visu izdarīt) Par iešanu uz veikaliem pavisam nesatraucies, mums ir rati ar diezgan ietilpīgu grozu apakšā, kad eju pastaigāties ar mazo tad izstaigāju arī veikalu, varam paši atnest gan pamperus, gan pārtiku nopirkt , gan visu citu kas nepieciešams.. Neiesaku pirkt iepriekš daudz visādas lietas bērnam, kad jūs pat neziniet vai jums tas būs vajadzīgs... Mums mājās ir bepanten ziede, un arī caldescene puderītis - praktiski vispār nav bijusi vajadzība lietot... vēl , ja ir pamaz ar naudu, bet iekaist dupsis vai locītavas saberžas un ir sarkanas - kartupeļu ciete ideāli strādā kā bērnu dupšu puderītis...nepērciet iepriekš arī nekādas tējas, vannas eļļas, kremus utt... varbūt jums to nemaz nevajadzēs, ja gribiet sataisiet kumelīšu vannu, mazajam no sākuma nemaz šampūnus un dušas želejas nevajag.. ar ūdentiņu un vatīti nomazgāsieties...nepērciet nekādus piena pumpjus, daudz soses un nezkādus nevajadzīgus aksesuārus... Ja tā atkla'ti, tad tam mazajam jau no sākuma neko daudz nevajag, mierīgu mammu un pienu , pamperus un nevajag pašus krutākos - vienkārši jāatrod īstie kas jums der un patīk, lai nav alerģijas utt...) mazliet drēbītes, mierīgu vidi kur dzīvot, siltu māju un iespēju iziet svaigā gaisā... Redz vienā komentārā bija rakstīts , ka viņiem aizgāja ap 80 euro katru mēnesi aptiekā pirmā gada laikā, tad varu pateikt, ka mēs vispār aptiekā praktiski pirmā gada laikā neiegājām, tik vien kā D-vitamīnu nopirkt... iesaku neaizrauties pirkt visu pēc kārtas, kad jūs pat neziniet va jums tas būs vajadzīgs...
Pievienots 28. apr 2015 10:34

Atbildēt komentāram

spy

Ne vienmēr ir jādzīvo vislabak , reizem ari pieticīgi dzīvojot ir labi, ka tik ir miers majās, ar tadu tēti diez vai tas izdotos, Tu esi malace un ir iemesls lepoties ar tevi, ja tu esi spērusi tik pareizu soli. Galvenais ir gribēt . pārejais naks pats par sevi ja tikkai gribēsies, tad nak arī idejas varianti un piedāvājumi. Kur tu dzīvo? Un ko gaidi? Man vnk ir posterēts mazulu gultiņas matracis, ko neizmantosu un ja ir vajadzība varu uzdāvināt... Pašai pēc menesa ir gaidama meitiņa un taka bērniņus vairak neplānoju, tad ja tev ir meitiņa varu sagādat tev drēbītes , kas mums jau būs par mazu...
Pievienots 28. apr 2015 11:06

Atbildēt komentāram

Elija

Sveika, esi malacis ka saņēmies un spēri to soli, man ar gribējās grūtniecībā tik spēka nebija, bet nu gan savādāk atkarības gan nav viņam bet viss kas cits pietiek tagad gan cīnos par cilvēka pazusanu no manas dzīves. Un par naktim neuztraucies, man deliņam tagad palika 9 mēneši un 9 mēnešu laikā negulētu nakšņu mums nebija un ēst ar ēda tik pirmo menesi naktī. Ja drīkst jautāt, ko tu gaidi puiku vai meiteni.?? Ja ir vajadzība varu drebītes ar mantiņām atdot.....
Pievienots 28. apr 2015 16:17

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE