Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 2.875/5
    Inta Linde

Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Kokos aug apenītes!

* Evelīna (2 gadi), piegājusi pie upeņu krūma, mēģina atcerēties, kā tās ogas sauc: "Kas tās par avenītēm? Ā, laikam apenītes!" * Evelīna (2 gadi) met vannā ābolus un komentē: "Tārpi aiziet mazgāties!" * Evelīna (5 gadi), tērpusies rozā jaciņā, ar mammu nāk mājās no bērnudārza. Pēkšņi sāk līt lietus. Evelīna jautā: "Kāpēc Dieviņš mani laista? Vai viņ&sc

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Slepenās sarunas

Kad par to runāt?

sveiki. Manam bērnam jau 6 gadi. Mēs ģimenē esam 3- es, vīrs un bērns. Bērns ir no manām iepriekšējām attiecībām. Diemžēl viņa bioloģiskais tēvs bērnu nevēlās un mums nav ar viņu kontaksts, ne man, ne bērnam. Mans vīrs manu bērnu audzina, aprūpē un uztur teju kopš dzimšanas. Ir tā, ka mēs neesam pastāstījuši, ka tētis nav bioloģiskais tēvs. Uzskatu, ka bērnam ir tiesības zināt savu izcelsmi. Bet kad vislabāk to pateikt? Un kā to izdarīt labāk, lai tas nepārvērstos traumējošā pieredzē?

Ir vēl otra lieta, ko vēlētos zināt... Reiz iesniedzu tiesā prasību par uzturlīdzekļu piedziņu. Tiesa nolēma biol. tēvam maksāt alimentus. Tas bija vairākus gadus atpakaļ. Tomēr viņš neko bērnam nemaksāja. Tolaik nolēmu nespiest viņu pildīt viņa pienākumus un naudu viņam neprasīju, negāju pie tiesu izpildītāja. Nu sapratu, ka prātu iedot nevaru, ar varu  piespiest nevaru un negribu. lai dzīvo savu dzīvi. Bet viņš joprojām likuma priekšā ir bērna tēvs, un man bail, ka bērnam izaugot viņš var pieprasīt no bērna, piemēram, slimnīcas izdevumus vai kādus citus izdevumus, kas būtu jāsedz bērnam. Kautvai vecumdienās pansionātu jāapmaksā, jāuztur. Vai viņam būs tādas tiesības? Tiesā tika piespriests maksāt bankas kontā, bet vai viņš var teikt, ka maksājis "uz rokas", tādējādi pieprasot, lai lielam izaugot mūsu bērns viņu uztur?

Ievietots 21. jan 2015 16:35

Ieraksti komentāru
Secība:

Nasa

Par jautājuma juridisko pusi, uzskatu, ka lai izvairītos no Jūsu aprakstītajiem iespējamajiem sarežģījumiem bērna nākotnē, ir jāpanāk bioloģiskā tēva atteikšanās no bērna un Jūsu vīram bērnu ir vērts adoptēt, ja, protams, tas ir Jūsu ģimenes interesēs. Vispār vajadzētu par to runāt ar juristu vai aiziet uz bāriņtiesu. Par teikšanu bērnam, savukārt, iesaku konsultēties ar psihologu. Sākumā aizejiet paši ar vīru pakonsultēties, tad uz ģimenes terapiju un pēc tam, iespējams, bērniņam vajadzēs kādu vizīti pie bērnu psihoterapeita, lai jaunumus pārspriestu ar kādu objektīvu un uzticamu personu. Labāk gan to izdarīt pašiem un pēc iespējas drīzāk, lieki netraumējot bērnu. Labāk, lai uzzina no Jums, nevis no kādas vecmāmiņas vai ģimenes drauga.
Pievienots 21. jan 2015 17:59

Atbildēt komentāram

Annika

Es ieteiktu par bioloģisko tēvu un faktisko tēvu runāt pēc iespējas ātrāk. Faktiski jo agrāk, jo labāk. Tam ari nav vajadzigs īpašs ģimenes terapeits, jo bērni lietas uztver loti vienkārši. Vecākiem nevajag neko dramatizēt un izskaidrot šo faktu maksimāli vienkārši un bez negatīvas attieksmes pret bioloģisko tēvu. Galvenais, nenovilkt jaunuma pasniegšanu līdz tīņa vecumam, kad tiešām var būt neparedzētas reakcijas.
Pievienots 22. jan 2015 06:33

Atbildēt komentāram

maijvabole

Ar bērnu jārunā tad,kad jūtat,ka viņš saprot šo vārdu nozīmi-bioloģiskais vai īstais tēvs un vispār-vai izprot radniecības pakāpes nozīmi. Citādi tie būs tikai vārdi,kas ''paskries''gar ausīm. Runājot par uzturlīdzekļiem-Ja maksā,tad tiešām var vecumdienās likt rūpēties par viņu vai segt bēru izdevumus,bet eksistē jau banku izraksti,kur varat apliecināt,ka nekādas naudas no viņa puses nav bijis. Nezinu tikai ,par cik ilgu laikaposmu var dabūt šīs izdrukas. Ieteiktu doties pie advokāta šo lietu noskaidrot. Mani bērni dabuja pagabāt tēvu,lai gan kaut kādas kapeikas tik atmeta un maksāja ''uz rokas''.Soci māk atrast tuviniekus
Pievienots 22. jan 2015 08:02

Atbildēt komentāram

Meredita

lūk par to arī bail,jo nav maksājis ne bankas kontā, ne "uz rokas", bet pierādīt, ka viņš nav maksājis "uz rokas" es nevaru, tad būtu vārds pret vārdu.
Pievienots 22. jan 2015 09:54

LAPAS KARTE