Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.4/5
    Liiga Priede

Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Bērna joks par vieglas uzvedības sievieti

Annija (8 gadi): Es: Vai Tu zini, ko nozīmē vārds "mauka"? Annija: - Jā, tas pats, kas padaudza. Es: Kā Tu zini šādus vārdus? Annija: - Es mācījos runāt... Kā tad es zinu, ka maize ir maize!

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērniņa gaidīšana un dzemdības

Dzimuma hromosomu defekts (XXY vai YYX)

Sveiki visiem. Mēs ar sievu gaidām otro bērniņu (puisīti), bet neilgu laiku atpakļ veicot kareotipa analīzi atklājās, ka nav kautkas kārtībā ar 23. hromosomu (dzimuma hromosomu.). Pašlaik vēl nav dota skaidra atbilde no analīzēm, kas un kā, bet to, ka nav tā ka vajag pateica. Šādi gadījumi ir aptuveni 1:600 uz jaundzimušajiem bērniem (Klinfeltera sindroms), kas nav nemaz tik maz. Bieži dzimuma hromosomu anomāliju bērniem noskaidro tikai pubertātes vecumā, kad sāk parādīties vizuālas iezīmes, jo maziem bērniem bez iemesla kariotipa analīzes netaisa. Laika nav daudz, lai pieņemtu lēmumu, kā tālāk rīkoties, tapēc gribētos zināt, varbūt arī citiem ir šāda pieredze, ka grūtniecības laikā uzzina, ka ir dzimuma hromosonu trisomija?

Ievietots 12. aug 2013 12:06

Ieraksti komentāru
Secība:

Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

Midy

Nu,izlasīju google par šo sindromu,nekss iepriecinošs tiešam tas nav. Cik sapratu,vīrietim būs jālieto kaut kāda hormonu aizstājējttapija,viņam būs krūtis,neattīstīti dzimumorgāni u.c. patoloģijas. Es protams ieteikt neko nevaru un pieredze man nav nekāda, bet jums viens bērniņš jau ir,kurš ir vesels un gaida no jums turpmākas rūpes. Ja laidīsiet pasaulē šo bērniņu,jārēķinas ar to,ka visas rūpes būs jāvelta turpmāk viņam,jārūpējas par viņa veselību,jālieto medikamenti,skolā būs grūtības ar mācīšanos,saprašanos, nu, es tiešām neko nevaru ieteikt, kā paši izlemsiet,tā būs vislabāk,bet es jau droši vien ka stipri pārdomātu,vai saglabāt šo grūtniecību.vēlu jums veiksmi jebkurā gadījunā!
Pievienots 12. aug 2013 19:19

Atbildēt komentāram

NETA

Jā diemžēl informācija par šo pataloģiju nav iepriecinoša, bet ir arī varianti kad bērniņi daudz neatšķiras no veseliem bērniem- vismaz cik ir aprakstīts medicīniski. Kad uzzināsiet rezultātus kas patiešām apstiprinās patoloģiju, tad jau vajadzētu meklēt informāciju par konkrēto sindromu un kas un uz ko jums jāgatavojas. Diemžēl ir vairāki iemesli kāpēc veidojas šādas patoloģijas . Skaidrs ir viens ka lielākā aprūpe būs jāvelta otram bērnam ,bet mūsdienās ir daudz iespēju kā palīdzēt slimam bērnam. Novēlu jums ar milestību sagaidīt savu bērniņu un būt stipriem ,vienalga kādi būs analīžu rezultāti.
Pievienots 12. aug 2013 20:08

Atbildēt komentāram

esnezinu

Varu padalīties tikai ar savu pieredzi. Arī man 20 nedēļā, 2. skrīningā bērnam atklāja kādu kaite, tā bija savādāka, un par šo sindromu neko nezinu. Manam auglītim bija diafragmas trūce, kas nozīmē ka kuņģis ir aizgājis pie plaušām un plaušas nevar attīstītes, kas nozīmē ka, bērnu paturot, es varētu skatīties kā bērniņš nomirst man rokās. Tas bija briesmīgākais un sāpīgākais lēmums manā mūžā, tomēr es ieklausījos ārstos un veicu medicīnisko abortu. Nu jau ir pagājuši apmēram četri mēnēsi, tomēr ir ļoti smagi, tukšums... Arī Jums noteikti ārsti ieteica- Med. abortu- pats smagākais tajā visā ir tas, ka bērniņš jeb kurā gadījumā ir jādzemdē, un izjust dzemdību sāpes un visu, bet bērniņu nedabūt. Tomēr Jūsu gadījums ir savādāks un pataloģija vēl nav pasaules gals un nav arī zināms cik ļoti tā ietekmēs bērna dzīvi, tāpēc ceriet un ticiet, ka viss būs labi Un sievai izturību un spēku, jo mātei tas ir daudz smagāk ko tādu uzzināt un pārdzīvot!
Pievienots 15. aug 2013 07:53

Atbildēt komentāram

AGENT_69

Jutu jums lidzi jusu pardzivojumos. Sadi jaunumi parsteidz nesagatavotu un ir vajadzigs laiks, lai tos pienemtu. Pieredze man, stradajot ar cilvekiem ar visdazadakajam diagnozem/ sindromiem un vinu gimenem, man ir diezgan liela. Konkreti ar tevis mineto neesmu saskaries, bet, kaa jau ieprieks minets, rupes tas prasis daudz un pirmajam berninam tas zinama mera neizbegami nolaupis bernibu. No pieredzes varu teikt, ka sadzivot var ar jebkuru sindromu, pie tam vel baudot dzivi, JA izdodas tikt pari seram par "neizdevusos" berninu un izdodas vinu pienemt un milet, kads tas ir. Ja jus redzat berninu, lai vai kads tas butu, kaa svetibu un laimi, jusu milestibas augli, tad viss ar laiku bus kartiba. Nekautrejieties meklet palidzibu pie psihologa vai taml. un Dieva del nevainojiet sevi! Samierinasanas un bernina pienemsana, manuprat, izdodas ne biezak ka katram 10-jam vecaku parim. Preteja gadijuma ir laikam verts ieklausities arstu padomos un veikt medicinisko abortu, lai jus varetu saglabat to, kas jums ir. Tacu diemzel nav garantijas, ka vainas sajuta jus nepametis, no bernina atsakoties. Tendece pasaule ir tada, ka berni ar hromosomu klumem izzud, jo sindromus atklaj agri un vecakiem iesaka grutniecibu partraukt. Ta teikt- zinatne kultive skaistas un vienadas "siltumnicas pukes", preteji tam dazadajam, skibajam un skaistajam, kas aug briva daba uz lauka. Abos gadijumos gimenes izirsana nav izbegama. Skirsanas diemzel sastopama vairuma gimenu ar handikapetiem berniem. Atvainojos, ja man sanaca to visu padarit vel pelekaku, jo situacija ir neapskauzama un lemums ir viens no grutakajiem. Daudz kas ari atkarigs no grutniecibas termina. Lai vai ko Jus izveletos, novelu jums saticibu, milestibu, speku, izturibu, laimi un veselibu!
Pievienots 15. aug 2013 10:14

Atbildēt komentāram

Variācija

Lai Dievs nogrābstās,Andri,ko Tu tur runā? Pasaulē tendense ir gluži pretēja-ļaut piedzimt tam,kas ir pieteicies,un izmantot savas tiesības būt tādam,kāds esi! Kādu darbu Tu ar šādu domāšanu vari darīt,saistībā ar ģimenēm,kurās ir bērni ar īpašām vajadzībām,izņemot abortu taisīšanu un ''gruzīšanu''(latviski pat nav piemērota vārda)? Mārtiņ,tikai Tu un Tava sieva vislabāk zinat,un varat izlemt,vai esat gatavi īpašam bērniņam. Patiešām nezinu,ar ko vieglāk sadzīvot-ar jau ieņemta bērniņa iznīcināšanu,vai diagnozi-katram jau savs skatījums. Es praktiski neko nezinu par konkrēto sindromu,bet mūsu ģimenē aug bērniņš ar Dauna sindromu.Neteikšu,ka ir vienmēr bijis viegli,ņemot vērā mūsu sabiedrības neinformētību,bet es ne mirkli neesmu pieļāvusi domu,ka varētu no sava bērna atteikties. Bērnam ir svarīgi būt mīlētam,un ja jau tas ir pieteicies tieši jums,tad,ļoti iespējams,ka zina,ka jūs esat viņam gatavi. Nekas nenotiek nejauši. Neliels cerību stariņš-nevienas analīzes nav 100% drošas,vienmēr ir kaut mazākā procenta daļiņa,ka bērniņš tomēr var piedzimt vesels (zinu gadījumu,kad mēģināja pierunāt uz medicīnisko abortu,jo uzrādījās Dauna sindroms,bet mazulis brīnumainā kārtā piedzima vesels). Otrs stariņš-ne viss ir tik briesmīgi,kā aprakstīts enciklopēdijās.Katrs tomēr ir individuāls,un attīstība var pat ļoti atšķirties cilvēkiem ar vieādu diagnozi. Lai jums izdodās pieņemt pareizo lēmumu priekš sevis! Esiet stipri viens otram! P.S.Par tām izjukušajām ģimenēm,par ko Andris te bubuli taisa-kas ir par jukšanu,tas izjūk,un neviens bērns nevar ne attiecības izjaukt,ne salipināt. Attiecības veido paši cilvēki,iemeslus un attaisnojumus vienmēr var atrast!
Pievienots 15. aug 2013 11:32

cirs

"šķiršanās ir neizbēgama" skan pēc rasisma- ja nav kvalitātes, tad ir jāiznīcina to, kas ir. Diezgan dzīvnieciski bezatbildīgi un bezsirdīgi. Jums ir izvēles iespēja- pieņemt esošo un savu ģimenti caur to darīt bagātu, vai arī bailēs no "liekas mutes" to tagad "izsvītrot". Ir jādzīvo, jāpieņem tas, kas ir un jātaisa tie bērni vēl! Ģenētika joprojām nav nekļūdīga zinātne un variantu ir pilna pasaule. Protams, ir labāk zināt kas varētu ar lielu varbūtību notikt, bet nav izslēgts, ka nenotiks
Pievienots 15. aug 2013 11:44

AGENT_69

To> cirs- To, ka skirsanas ir neizbegama, es ta nebiju domajis un nesaprotu, kaa man tas "uzrakstijas"?! Ka jau mineju, loti liela dala gimenu izjuk pardzivojumu, sabiedribas uzskatu un lielas pienakumu nastas del un laikam taja teikuma man izpalika vards "gandriz". Atvainojos no visas sirds par radusos parpratumu!
Pievienots 16. aug 2013 10:06

AGENT_69

Cienijama Iveta! Zinu, ka si ir emocijam piesatinata tema. Kaa ari rakstito vardu biezi uztveram savadak par izteikto, nav ,piem., dzirdama balss intonacija. Tas, ka es sis lietas pieminu, nenozime, ka es tam piekritu un, ka man pasam mati necelas stavus. Es vienkarsi konstateju faktus. Piemeram nesen lasiju rakstu, ka "Driz piedzims pedejais berns ar Down sindromu, ja vecaki tada pasa apjoma turpinas attiekties no grutniecibam, kuras ir aizdomas par so sindromu". Politiki cilvekus ar ipasam vajadzibam redz ka vietu valsts budzetos, kuru var samazinat. Zinatne ari ir iespejams attistijusies par talu? Pats esmu loti humans un pozitivs cilveks un uzskatu, ka viesiem cilvekiem ir vienadas tiesibas uz dzivibu, akceptu, milestibu, aprupi un brivibu.
Pievienots 16. aug 2013 10:18

ive

manam vīram bija Klainfeltera sindroms (47 XXY), vizuāli viņš neatšķirās no citiem un bija ļoti inteliģents. vairāk uzrakstīju privātā vēstulē. Ja nu kas, variet droši vaicāt, visu, kas interesē
Pievienots 15. aug 2013 11:19

Atbildēt komentāram

Mariia

Lūdzu uzrakstiet man privātu vēstuli!
Pievienots 13. mar 11:01

Zandarts

Nu man pašai ir Ternera sindroms (45, X) hromosomas trūkums. Veselības problēmas milzīgas. Neskaitāmas vizītes pie ārstiem , zāles un hormonu terapijas, operācijas utt.ja to visu var psiholoģiski izturēt tad var mēģināt.
Pievienots 15. aug 2013 11:41

Atbildēt komentāram

Anonīms

Sveiki! Es izveidoju mājas lapu (lat.val) (kr.v) Būšu priecīga iepazistities ar meitenēm, ar mammiņām kuriem ir bērni ar ST. Izveidosim kopā sabiedrību 'Dzīve ar ST" kur varēsim draudzeties.
Pievienots 13. nov 2014 18:43

AGENT_69

Piemers: "vecas" Eiropas valsti Danija 2004. gada piedzima 61 berns ar hromosomu klumem, bet 2005. gada sis skaits jau bija uz pusi mazaks pec ta, kad tika ieviests augla skrinings 12. grutniecibas nedela. 2008.- 29. 2010.- 21. Perioda no 2004. gada so gadijumu skaits ir samzinajies par 13% gada. (Avots: Nevalstiska apvieniba Down sindroms). Ka ari citats no TV2.dk- "99% no vecakiem, kuri uzzin, ka gaida berninu ar Down sindromu, piedavajumam par medicinisko abortu piekrita."
Pievienots 16. aug 2013 10:38

Atbildēt komentāram

novērotais

Vai zināt ko darīja ar bērniem, kuri nepiedzima veseli senākos laikos...?
Pievienots 16. aug 2013 11:18

Atbildēt komentāram

AGENT_69

Meta par klints malu, jo taja laika visiem bija smagi jastrada, lai izdzivotu bargajos apstaklos. Nebija ne likumdosanas, ne socialas aprupes sistemas. Nebija apzinas par lidzvertibu. Nebija vienadu tiesibu. Nevajag jau tik talu pagatne raknaties- paskat' tikai uz homofobiskas Krievijas izdoto likumu par homoseksualisma aizliegsanu! Vai ari ta nav cilveka un vina tiesibu nicinasana visaugstakaja mera?
Pievienots 17. aug 2013 09:56

cirs

Kādēļ komentētājiem ir negatīvisms? Ģenētiskās izpausmes var būt ļoti dažādas. Ok, ir skaidrs, ka šim bērnam visdrīzāk nebūs bērnu. Var būt atšķirības pubertātes laikā, var būt lēnāka attīstība. Bet tas nenozīmē ka par to viņš ir jānogalina! Pieņemiet esošo un redzēsiet, ka tieši ar viņu jūsu ģimene kļūs stipra. Ja vīrietis nobīstas aizstāvēt un sargāt tos, kurus uzņēmies, tad viņš paliek par lupatu. Tā dzīvē iekārtots.
Pievienots 16. aug 2013 19:48

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE