Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3/5
    Dace Mūrniece

Ļoti jauka zobārste. Lieliski saprotas ar bērniem!!!!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

sedesana

sweiki...gribetu uzinat kad saka sedet jsu mazulis....un vai jus savam mazulim pirkat staiguliti ,,,jo daudzi saka ka nav ieteicam ,,bet daudziem vinji ir bijusi un nekadu problemu nav bijis ka jus darijat 

Ievietots 29. jan 2013 13:07

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

LaČupaKabra

Manējais pats apsēdās vakar , vēl nav 8 mēn. Nekādus staiguļus mēs neizmantojam. Dzīvojas pa rokām, grīdu un gultu. Saka, ka nav labi sēdināt pirms nav iemācījies pats sēdēt, bet viņš pa klēpjiem dzīvojoties tā arī iemācījās 
Pievienots 29. jan 2013 13:18

Atbildēt komentāram

heidy

Man meita 1x apsēdās kad viņai bija 9 mēn.
Staigulītis mums arī bija,bet ļoti daudz neizmantojām-jo zinu viedokļus ka neesot sevišķi labs.
Pievienots 29. jan 2013 13:24

Atbildēt komentāram

wwww

`man ir 2 berni un staigulus neesam pirkusi nevienam,jo tas ir lieki,un bernam aizkave attistibu...staigulus parasti perk slinkaki vecaki,jo kas nekais ka ka berns nav javakte,ieliek un lai rinko,ieskriet tapat nekur nevar...ka Tu doma,kapec tad gandriz visi mediki ir skeptiski noskanoti pret staiguliem??!bet to vai vajag vai ne tev jaizlemj pasai un man mazie abi sedeja no 7 menesiem un staigat saka viens 9 men. otrs 10 men.
Pievienots 29. jan 2013 13:32

Atbildēt komentāram

Anonīms

Man ir četri bērni (tēvs visiem kopīgs): vecākajai - 18, jaunākajam - 5 gadi. Katrs apsēdās savā vecumā (ap 8 mēneši tāpat bija - kurš ātrāk, kurs vēlāk). Un staiguļi bija pēdējiem trim. Pie kam viens no šiem trim īpaši nemaz par staiguli nefanoja. Es uzskatīju, ka bērnam tieši ir vienkāršāk, ka pats var aiziet, kur grib, nevis jāgaida, kad kāds no vecākiem aiznesīs, bet aizrāpot ir ilgi un pietrūkst pacietības. Pie kam, man likās, ka bērns jūtas līdzvērtīgs ar apkārtējiem, kuri staigā uz divām kājām.. Staigāt sāka arī kā nu kurš - viens 10 mēnešos (ar svaru 11 kg, pati, bez skubināšanas un "staigināšanas", cits 1 g un 2 mēn. (visvieglākais no visiem bērniem). Ja bērns ir fiziski vesels, tad viņš pats apsēdīsies un pats sāks staigāt, kad viņš tam būs gatavs. Un nekāds staigulis viņam ātrāk staigāt neiemācīs. Un nekāda sakara ar vecāku slinkumu te nav. Vai tad bērns staigulī nav jāpieskata? Nevajag spriest par lietām, par kurām nav savas pieredzes.
Pievienots 29. jan 2013 14:17

Atbildēt komentāram

gggggggg

manejaa jau sedeja pati 5 menesos ar pusi,jo guljot vinjaj tik ljoti gribejas redzet kas notiek apkart..mums bija staigulis bet izmantojam vinju ljoti mazs,jo 9 menesos mazaa saka rapot un staigulji vinjaj nebija jau interesanti!
Pievienots 29. jan 2013 14:56

Atbildēt komentāram

Poga

Katrs mazulis sāks sēdēt tad, kad viņš tam būs gatavs. Tieši tas pats attiecas uz staigāšanu. Esmu kategoriski pret staiguļiem. Tie manā uztverē ir pilnīgi nevajadzīgi un pat kaitīgi mazulim. Tie nodrošina nepareizu svara sadalījumu, kas ļoti ietekmē bērna mugurkaulu. Skriemeļiem ir lieka slodze. Arī mediķi nerekomendē.
Protams būs māmiņas, kas teiks pretējo, gala lēmums jau pieder katrai individuāli.
Pievienots 29. jan 2013 15:15

Atbildēt komentāram

Poga

Papildinājums:
Tas, ka dzīves pirmajos gados nav nekādu problēmu, kas izmanto staigulīšus, tas nenozīmē, ka augot tās neparādīs. Tā ir laimes spēle, taču no šādām labāk izvairīties, ja ir iespēja novērst kaut nedaudz veselības problēmas, tad kāpēc lai to nedarītu.?!
Pievienots 29. jan 2013 15:18

Pelēcīte

Teiksim taa, negribas atkal rakstit vienu un to pasu, bet...lasot atkal izraisa pardomas citu mammu viedokli. 
Ko nozime- "berns apsedas, sak sedet, sez"? 
Tas nozime, ka berns pats apsezas- caur saninu, nevienam nepiepalidzot. No sakuma sezot itka pusslipi uz gurnina, atbalstoties ar rocinam pret gridu. Tad palenam sak atbalstities tikai ar vienu roku- otra parasti sak darit citus darbinus- sniegties pec mantinas utt. Un taa, kamer tas slipais stavoklis paliek arvien taisnaks- uz augsu, kamer jau rocinas atbalstam tiek izmantotas arvien mazak.
Ideali, ja berns sak sedet pec tam, kad jau iemacijies rapot. Taa ka vispirms mammam vajadzetu gaidit raposanu- veicinat, tiri tik daudz kaa poza uz vedera likt prieksa mantinas. Rotalaties uz gridas. Nodrosinat bernam briivu platiibu. 
Berna sedesana, apsesanas nav saistita ar to ka bernu apsedina- un vins sez, spej sevi noturet...vismaz, tas nav tas veseligais cels, kaa tikt lidz tai sedesanai. 

Pievienots 29. jan 2013 16:05

Atbildēt komentāram

LaČupaKabra

Nu mums pats apsēdās to arī nozīmē, ka pats apsēdāscaur saninu, nevienam nepiepalidzot. 
Bet ar to rāpošanu kā ir, tā ir. Uzstutēties stutējas, bet uz priekšu nu nekā
Pievienots 29. jan 2013 20:04

Pelēcīte

"Saka, ka nav labi sēdināt pirms nav iemācījies pats sēdēt, bet viņš pa klēpjiem dzīvojoties tā arī iemācījās"- nu tādā gadijumā, es ne līdz galam saprotu šo te...
Jo klēpī būšanai es neredzu sakaru ar apsēšanos caur sānu. 
Bet varbūt vienkārši domu neuzķēru. 
Pievienots 29. jan 2013 20:21

LaČupaKabra

Puika ir īsts tētuka klēpja bebis. Kā tētis no darba mājās, tā puikiņš klēpī un ta ņemas abi divi visu vakaru. Gan šā, gan tā, gan sēdus, gan stāvus, lēkā un rotē. Mazais tā kā tāda ūdenszāle ņemas. Vingro 
Un esot klēpī mazajam nepavisam nepatīk atrasties guļus stāvoklī, pa visām varītēm, no dažādām pozām, mēģina celties sēdus un, manuprāt, tak rodas neliela sajēga, kas ir jādara, ja gribas uzstutēties. Un tad tā rotēšana pārgāja no klēpja uz grīdas... un reku tā mana sakarība starp klēpi un apsēšanos sēdus
Es tak neņemšu puikiņu nost tētukam, tikai lai noliktu viņu pareizi uz grīdas ar mantiņām spēlēties, pēc grabulīšīem stiepties
Un īstenībā, nebij nemaz te jāsaskata nekādas sakarības... cilvēks pajautāja, es atbildēju...
Pievienots 30. jan 2013 09:29

Pelēcīte

Es tikai par to ka... ļoti bieži pavisam pat mazus bērniņus sēdina klēpī sēdus pozīcijā. Ko nevajadzētu darīt. Un ko nevajadzētu darīt līdz pat laikam, kamēr pats mazais neapsēžas- caur to sāniņu. Pēc Tava pirmā komentāra salikās, ka bērns sēžot klēpī ir ir iemācījies sēdēt- un tāpēc arī vispār kko atbildēju, kad jau uzmeti atbildi uz manu rakstīto komentāru. Taču mans pirmais komentārs vispār uz konkrēti Tevi nebija "tēmēts"

Taču ne jau man kādu mācīt vai aizrādīt. Vienīgais, kāpēc vispār rakstu ir lai mammas, kuras nezina- ka tas nav pareizi- uzzinātu. Jo zinu jau daudzas, kuras liek sēdus-"ai, nu nekas jau nebūs", kaut arī zina, ka nevajag. Vienkārši to visu uztver ar tādu zināmu vieglprātību un pēc tam vēl ieiet publiskā vidē un pasaka- es tā darīju un nekas. 
Jo es zinu arī kā ir, kad paņemts bērns pusslīpus klēpi, ķeras pie pirkstiem vai nu kkā cita un velkas augšā- un tas jau ir nepareizi. 
Un bērns nav jāņem nost tētim Ja mazais ļoti grib pie tēta- lai tētis ir tas pie kura censties aizrāpot vai aizlīst- trenēties to vēdera pozu un rāpot. Un pēc tam, kad ticis var abi kopā papriecaties. Bet tas ir tikai ieteikums. Jo... Tu vari gribēt mani sadzirdēt un vari arī domāt, ka man te darīt nav ko kā cilvēkiem aizrādīt. Taču neko sliktu patiešām negribēju. 
Pievienots 30. jan 2013 11:32

... ... ...

nejau mazulis tētim nost jāņem, bet tētis jāaudzina Ļoooti bieži ir redzēts, ka tēti ir tie, kas bērnus kā lelles, no bēbīšvecuma jau tur stāvus, klēpī - sēdus (pat ja bērns kņūp uz priekšu vēl), pabaro ar to, ko paši ēd un, ja dod iespēju vēl pusi dienas pie TV tur. Nu ko lai dara, ka viņi tādi, jāpalīdz mainīties Jāiemāca, ka mazulis, lai cik arī viņš sakņūpot vai kratot nebūtu smieklīgs ir mazs cilvēks, kuram lielākā daļa ķermeņa vēl tikai ir attīstības procesā un galīgi nav tāda, kā gadu, divus trīs vecam bērnam, un galīgi ne tāda kā pašam vecākam. Un, ka, ja kautkas tajā attīstībā noies greizi - bērnam ar tādu ķermeni būs jādzīvo gadus 80, tieši bērnam, nevis vecākam.
kaut vai - pie fizioterapeita līdzi jāved. Jo - ir ļoti kaitīgi turēt sēdus bērnu, kas nav pats caur sānu apsēdies (nevienam nepalīdzot un nestimulējot, ja vien bērns ir piedzimis vesels), nevar nekādas lēkāšanas un stāvēšanas, kamēr nav pats kājās piecēlies saviem spēkiem (un tiešām saviem, nevis ar stiprajām rociņām, kuras attīstās pirmās - bērna attīstība sākas no augšas un iet uz leju - pievelkoties, piemēram, pie gultas redeles).
Jā, bērnam tāda izklaide šķiet jautra un rodas bez maz atkarība, bet tikpat jautri smietos arī ar tēti kopā pa gultu vai grīdu ripinoties, tēvam uz vēdera muļķojoties, u.tml. vecumam atbilstoši izklaidējoties
Nav jau klēpī jātur plakaniski, bet - ja uz augšu drusku ir galva, tad jāpaceļ arī kājas - kā autobeņķī.

Ui, tur visādi, apietas kā pašiem liekas ok un pēc tam rezultātā ir visādi brīnumi (pazīstu mediķus, kas izmeklē jau skolas bērnus un nestāstīšu labāk, lai nav lieki brīnumi - cik bērniem tikai skolā ierauga lietas, ko obligāti bija jāatklāj bēbīšvecumā vai arī tādas - kas tajā vecumā ir mākslīgi radītas. Problēma ir tur, ka mazā vecumā, kamēr viss ir ļoti tālu no attīstības galarezultāta - visu var labot vai vnk attīstīt vēlamā virzienā. Atklājot padsmit gados - tikai iemācīt sadzīvot, piemēram, ar skoliozi. Kuru, lai cik tas krimināli neliktos - laba daļa sauc par normu pieaugušajiem, jo tā tak esot visiem ko pazīst.)

Skarbi rakstu, bet ceru, ka nevienam te tomēr nav iemesla visu personiski uztvert, lai arī tas, kas ir redzēts dzīvē - rada aizdomas, ka var būt gan.
Pievienots 30. jan 2013 12:19

Bestija

Tā stabili sāka sēdēt tikai 11 mēnešos
Pievienots 29. jan 2013 18:06

Atbildēt komentāram

... ... ...

Mans bērns sāka sēdēt caur sānu 5.5 mēnešos, drīz apsēdās arī no rāpus pozīcijas (rāpoja no 5m.1ned.). Bez roku atbalsta sāka sēdēt vēlāk, ap mēnešiem 9. 7.5 mēnešos piecēlās kājās, pēc mēneša sāka staigāt gar malām, bet stabili staigāt bez turēšanās - tikai 1.4g. Bet nekas no tā neskaitās ne par vēlu, ne par agru, jo bērnam bija ļauts attīstīties pašam, pastimulējot (un tikai tā kā mācīja mediķi vai arī darīja paši) tikai zonas, kuras no dabas nebija tik "paklausīgas" dotas. pilnīgi veselam bērnam pat pastimulēt nevajadzētu.

Staiguli tādu, kurā sēdina iekšā nepirku šim bērnam, nepirkšu nākošajiem un neiesaku nevienam citam. To, kuru stumj pa priekšu, pie tā pieturoties - iedevu savam 11 mēnešos, kad jau stabili mācēja stāvēt pieturoties.

Un vispār - pēc jebkura  normāla mediķa viedokļa staigulis ir pieļaujams tad, kad bērns ir PATS iemācījies gan STĀVĒT, gan SĒDĒT. Man, nez kādēļ, liekas, ka pēc tam vajadzētu pašam mācīties turēt līdzsvaru un staigāt, nevis ripināties kautkādā uzpariktē.

Tās problēmas, kas var rasties no staiguļa ir dalāmas 3 grupās:
1) traumas - ieskrien stūrī, apgāžas ar visu staiguli, ut.t. - visādi joki ir redzēti, ko spēj mazs bēbis tiklīdz vecāki uz mirkli pagriež muguru.
2) tās, kas rodas lietojot un izpaužas jebkurā laikā no lietošanas brīža līdz pieaugušā vecumam - gūžu, pēdum, pārējās kājas, mugurkaula problēmu izskatā. Pirms ieliek staigulī NEVIENS nevar zināt vai bērnam nav gadījusies nosliece uz šādām lietām, kas neizpaustos, ja to lieki nestimulētu. Par izpausmēm skolas laikā un vēlāk - daudzi noraksta uz citām lietām un uz "visiem taču kautkas sāp, tas tak normāli". Kļūda - VESELAM cilvēkam NEKAS nesāp, ja nav trauma vai kas cits akūts - ja sāp, tad tam IR cēlonis, nevis "tā taču visiem".
3) tās, kas rodas no svarīgu etapu neiziešanas - par maz rāpots, par maz ripots, ne tā kājās piecelties trenēts. Jo nav taču vajadzības - visur var piebraukt. Jo visa attīstība fiziskā bērnam notiek caur interesi un vēlmi kautkur nokļūt, kautko aizsniegt - tieši dēļ tā viņi sāk velties, līst, rāpot, pieceļas kājās un staigā, lai vieglāk spēlēties - sāk sēdēt. Ja  bērnam viss ir sasniedzams tāpat vai viegli paripojot, vai pat bez staiguļa - visu pienes klāt vai arī pašu bērnu no rīta līdz vakaram nēsā pa māju - nu nav tak iemesla pašam kautkur doties, sevišķi, ja raksturs nav no tiem bosicīgākajiem un bērns nav dzimis pasaules pētnieks, kas izlauzīsies pat no sētiņas

Bērnam labākā vieta attīstībai ir grīda. Ja nav gana silta - tam domātas segas, paklāji un piemērots apģērbs. Ja vajag norobežot no kā ekstra bīstama (piemēram, kamīna - to, atšķirībā no stikla traukiem nevar pacelt uz plaukta), tad sētiņu vislabāk aplikt ap bīstamo objektu, pār mēru neierobežojot bērnu. Jo bērna paša ielikšana sētiņā veicina pāragru celšanos kājās (iekšā darīt nav ko, rociņas jau stipras - atliek tikai pievilkties, lai vismaz kautkā dažādotu ikdienu). Tas pats ir ar ilgstošu turēšanu gultiņā. Mazu bēbi, ka negrib palikt uz grīdas, labi ir nēsāt slingā līdzi. Var vēl likt krēsliņā (tajos, kas ir praktiski guļus, auduma), bet ne uz ilgu laiku, jo jāpamaina pozas.
Veicināt attīstību var - pareizi ceļot un veļot (no 1.dienas), vēlāk - rāpojot kopā ar bērnu, iesaistot aktivitātēs. Ja liekas, ka vajag - aizejot pie fizioterapeita, lai uzzinātu, kas konkrētam mazulim vislabākais un ko varētu mājās darīt.
Un jāatceras - ja vien nemitīgs darbs pēc bērna dzimšanas nav VIENĪGĀ iespēja izdzīvot, tad pirmajā bērna gadā mammas galvenais uzdevums ir bērna aprūpe (ko protams var labi veikt tikai pienācīgi atpūtinot sevi ik pa laikam) un nodrošināšana, lai būtu bērnam sagatavots iespējami labākais ceļš turpmākai attīstībai. Jo to, ko palaiž garām 1.gadā reti var 100% atgūt vēl - pārāk strauji tā attīstība sākumā notiek.
Pievienots 29. jan 2013 20:12

Atbildēt komentāram

zummene

Daba mūs tā ir iekārtojusi, ka bērniņš PATS izejot cauri visām attīstības fāzēm iemācās gan rāpot, gan sēdēt un pēc tam staigāt bez jebkādiem palīglīdzekļiem. PATS tad, kad ir gatavs. Un katram tas ir individuāli.

Tāpēc rodas pārdomas - ja tā nebūtu, un kas tāds būtu vajadzīgs, tad jau bērns piedzimtu ar riteņiem pie sāniem, lai tie palīdzētu iemācīties staigāt..

Pievienots 29. jan 2013 21:31

Atbildēt komentāram

1. 1
  2. 2
  3. »

LAPAS KARTE