Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 2.875/5
    Inta Linde

Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Kokos aug apenītes!

* Evelīna (2 gadi), piegājusi pie upeņu krūma, mēģina atcerēties, kā tās ogas sauc: "Kas tās par avenītēm? Ā, laikam apenītes!" * Evelīna (2 gadi) met vannā ābolus un komentē: "Tārpi aiziet mazgāties!" * Evelīna (5 gadi), tērpusies rozā jaciņā, ar mammu nāk mājās no bērnudārza. Pēkšņi sāk līt lietus. Evelīna jautā: "Kāpēc Dieviņš mani laista? Vai viņ&sc

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Saimniekojam mājās un dārzā

Kā cīnīties ar putekļiem?

Dzīvoju 2-istabu dzīvoklī, 4.stāvā.No laika gala mūsu dzīvoklis ir bijis putekļains, arī gaiss istabā ir ļoti sauss, gan ziemā, gan vasarā.Bet visnogurdinošākā ir bezjēdzīgā cīņa ar putekļiem.Esmu izmēģinājusi viskautko-gan biežākvēdināt, gan mitrināt gaisu, nekas nelīdz.Putekļi jāslauka nepārtraukti, bet tikko noslauku, tā vakarā jau nobraucot ar pirkstu pa mēbeļu virsmu var redzēt tā atstāto sliedi.Esmu izmisumā? Ko lai dara? Varbūt kādam ir bijis līdzīgi.Ļoti lūdzu padomu, nevaru vairs izturēt!Arī pati esmu kļuvusi alerģiska..

Ievietots 24. apr 2009 09:37

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

saule I...

Putekļi krajas gan uz sienam, gan uz griestiem, bet dīvāni un paklāji un dekoratīvie spilveni, mantiņas tur gan ir daudz putekļu. Es savās mājās  esmu likvidējusi paklājus, mīkstas mantas maximāli un pēc iespējas mazāk mēbeles ar vaļējiem plauktiem. Esmu aizdomājusies par palību sev mājās i-robotu, bet cik ir tiks efektīvs palīgs ?
Pievienots 14. nov 2011 14:04

Atbildēt komentāram

Anonīms

Tam ir risinājums - kvalitatīvs gaisa attīrītājs.
Vel labāk, kompleksā iekārta - gaisa attīrītājs/ mitrinātājs.

Mūsdienu lielpilsētās gaisa piesārņojumu veido visdažādākie komponenti, piemēram CO2 gāzes, smago metālu maisījumi, putekļu daļiņas, mikroorganismi u.c. Visi šie komponenti negatīvi ietekmē cilvēka veselību. Tādēļ ir svarīgi elpot svaigu un tīru gaisu vismaz telpās, kurās tiek pavadīts visvairāk laika, piemēram, darbavietā, jo īpaši, ja darbs ir sēdošs un pamatlaiks jāpavada pie datora, kā arī guļamistabā.
Kādas gaisa attīrīšanas un uzlabošanas funkcijas spēj pildīt mūsdienu gaisa attīrītāji:

Priekšfiltrs - attīra gaisu no lielākajām putekļu daļiņām.
Mikrodaļiņu filtrs - attīra gaisu no putekļu un netīrumu mikrodaļiņām (līdz 0,3 mikronus lielām).
HEPA filtrs - galvenais gaisa attīrīšanas filtrs. Attīra gaisu no 0,03-0,01 mikronus lielām putekļu un netīrumu daļiņām, kā arī no alergēniem, baktērijām, blaugznām, sporām, putekļu ērcītēm u.c. Gaisa filtrāciju ar HEPA filtru iesaka dažādu elpceļu un citu saslimšanu gadījumos.
Aktīvais bio-antivielu filtrs - attīra gaisu no tajā esošajiem vīrusiem.
Dezodorizējošais filtrs (parasti aktīvās ogles filtrs) - attīra gaisu no nepatīkamiem aromātiem.
Fotokatalītiskais filtrs - labākie no tiem notver lidojošus organiskus savienojums, vīrusus un novērš nepatīkamas smakas, kā arī likvidē statisko strāvu.
Pozitīvi un negatīvi lādēto jonu balansa kontroles sistēma - veicina gaisa attīrīšanu no putekļu daļiņām, radot elektrostatisko līdzsvaru, nepieļauj putekļu daļiņu uzlādi ar statisko strāvu un nokļūšanu telpā.
Negatīvo jonu ģenerators - bagātina gaisu ar negatīvi lādētiem joniem. Negatīvi lādētie joni efektīvi aktivizē skābekļa molekulas un padara gaisu svaigu (piemērs - gaiss pēc pērkona negaisa).
Šīs iekārtas noteikti būtu jāpērk pie nozares speciālistiem, nevis parastos interneta veikalos, kur pārdevējiem vairumā gadījumu nav  nekādas nojausmas par iekārtas darbības principiem un vispār, ko kura iekārta ir/nav spējīga izdarīt.
Telpu klimata centrs KLIMATS24.LV labprāt Jums sniegs ieskatu plašajā iekārtu sortimentā un atradīs tieši Jums individuāli piemērotu risinājumu!
Pievienots 16. feb 2012 13:15

Atbildēt komentāram

Anonīms

Iespēja samazināt putekļus ir pareizi tos saslaucit, jau esošos, lia viņi neizklīst pa telpu un nenosēžas atpakaļ uz virsmām. Iesaku izmantot mikrošķiedras audumus, kuri putekļus saslauka, nevis izslauka pa apkartni. Plašs klāst pieejams šobrīd arī atlaides komplektam stiklu pulēšanai un putekļu slaucīšanas audumiem.
Pievienots 21. feb 2012 09:37

Atbildēt komentāram

sesila

Man ļoti palīdzēja robota putekļu sūcēja iegāde.Pirms tam es vairākas reizes dienā varēju ar birsti slaucīt grīdu un vienalga savācu čupu ar putekļiem un gružiem.Bet kopš man ir robotiņš grīda ir tīra.Protams mēbeļu un grūtāk aizsniedzamu vietu tīrīšanai izmantoju parasto putekļu sūcēju,bet līdz ar to,ka grīda ir tīra-arī plaukti un viss pārējais dzīvoklī ir kļuvis manāmi tīrāks.
Man ir šāds:
Pievienots 14. jūn 2012 16:37

Atbildēt komentāram

1. « 
  2. 1
  3. 2

LAPAS KARTE