Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.4/5
    Liiga Priede

Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Vecāki ārzemēs

sveikas mammas,jautajums lielais Jums

apsveru domu parcelties uz dzivi anglija-bostona, ir meituks 3 gadus vecs, interesejos,kadi papiri tur ir vajadzigi braucot uz turieni, sarunaju ka draudzene palidzes iekartoties, bet problema tada ka tomer bus nepieciesama auklite,........varbut kada var [adalities pieredze ,ka ir dzivot anglija ar mazu bernu, kadi tur likumi,kas notiekas ar auklitem-jo esmu loti nobijusies, seit dzives man nav nekadas,nemitig cinja par izdzivosanu,ka no vienas bedres lauka-ta nakamaja ieksa, tad pasas mate uzgriez muguru,tad dzivesdraugs piekrapj ar radinieci, darba stradaju 16st darba dienu 15d menesi bet alaga 95ls,kas vispat bij sitiens zem jebkuram robezaam,auklitei samaksaju i piemaksat vel dabuju,katru dienu aizeju gulet ar bailem, rit vinjs mani pametis-nepametis,kur iesu,ja nav kur iet,draudzenem savas likstas,matei vispar pie kajas viss,pat neatbild uz zvaniem, un milotais gul ar radinieci,lidz ar to ari radi atkrit pie kuriem griezties pec palidzibas, esmu vnk iztuksota,skiet ka anglija-butu kautkas jauns,kas dotu ticibu ka reiz es saksu dzivot nevis eksisteet.......bet baidos,ka mazajai bus gruti.........kautgan daudziem ta ir, ticu ka speju nu jau visam iet cauri,vairs skiet mani nekas nespej parsteigt, zinu ka dzirdesu ari skarbus vardus, bet ludzu palidziet pienjemt lemumu,jo atbilde man jadot ritvakara!!!!!!!((

Ievietots 9. mai 2012 17:46

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

Femme fatale

aukliiti vari samekleet drosvien arii kadu meiteni vai omiti no latvijas bostonaa gan jau ir arii citi latvieshi ... pati dziivoju anglijaa jau 5 gadus nekas briesmiigs te nav un kas grib izsisties arii tiks ar visu galaa.
triis gadiigam bernam pienakas arii bernudarzs 15 stundas nedeljaa par briivu, berniem tur patiik( manejie ir parlaimigi iet uz bernudarzu) divgadnieks gaidijis ar nepacietiibu 3sho dzimsanas dienu tikai delj taa ka vares iet uz bernudarzu, skolaas un b/d vajag berna dzimsanas aplieciibu( der arii netulkota), adresi kur dzivo un registraciju pie gimenes aarsta. Veel registrejoties pie GP(gimenes aarsts) tevi visticamaak uzmeklees Health visitor( ja ne poliklinikaa painterisejies kur ir) vinji arii palidz ar berniem paskaidro kas un kaa skolaas kur ko dabiit un atbalsta bernu audzinasanaa
atrodi darbu, piesakies pabalstiem( seit valsts patiesam paliidz)
Pievienots  9. mai 2012 18:34

Atbildēt komentāram

mammucis

tās 15 brīvās stundas nedēļā jau ir tikai tad, ja saņem kautkādus pabalstus. un no 4 gadiņi jau sāk iet skolā (bet esmu dzirdējusi ka tas vecums var atšķirties dažādās pilsētās- citā no 4, citā no 5). bernudārzs uz pilnu dienu menesī izmaksā 800, ja ir tās brīvās stundas, tad sanāk 600
un auklīti iesaku meklēt kādu māmiņu kas jau sēž mājās ar bērnu, jo auklei šeit jāmaksā minimalā alga stundā, ja viņa pieskata tikai tavu bērnu, bet ir arī tādas, kas ņem kādus 3 bērniņus pie sevis mājās- tās maksā aptuveni 3,50 stundā
+ vai dzīvosiet pie savas draudzenes? jo ja jums ir mazs bērns tad atrast izīrēt istabiņu kautkur būs grūti
Pievienots  9. mai 2012 19:25

Femme fatale

​15 stundas nedeljaa b/d ir visiem par briivu, neatkariigi no pabalstiem...es atbraucu uz UK nesanjemu nevienu pabalstu bet mans berns gaajis b/d bez kadam problemam un ne kapeiku nemaksaju. ir atseviski privatie b/d jaa tur vajag maksaat, bet valsts b/d neko nav jamaksa
nezinu ka citas skolas bet manaa skolaa no 8.45-12(par briivu b/d) bet vinji piedavaa arii liidz 15 bernu atstaat tad gan jamaksaa £7,50 dienaa
Pievienots  9. mai 2012 19:33

Femme fatale

mammucis

nu tad tagad laikam kautkas mainījies, jo agrāk kad meklēju informāciju, bija  teikts ka tikai tiem, kas saņem pabalstus. paldies ka pateici, jo pašai dēlam tikko palika 3 gadiņi un domājam laist bērnudārzā uz tām 3 stundām
Pievienots  9. mai 2012 21:03

Femme fatale

un jaa skola ir no 4 gadiem taa saucama foundation stage vai reception kaa nu kuraa skolaa to sauc bet tad bernam jaabut liidz 31.08 pilniem 4 gadiem ja nav un dzimsanas diena ir dienu velaak tad nu neko veel viens gads bernu darzaa
Pievienots  9. mai 2012 19:48

Atbildēt komentāram

selko

a ka tur ir ar skolas lietam-kas japerk gramatas ujtt, vai tur respekte ka berns nezin to valodu-jo es loti baidos par to adaptacijas laiku-es pati so valodu zinu loti maz,tikai primitivas lietas-iemacit nevaru-bail kas notiks ja vinju iemetisu peksnji svesa vide,vinja tak nesapratis ko no vinjas prasa.....
Pievienots  9. mai 2012 21:52

Femme fatale

neuztraucies pirmos gadus vinji tik speelee tur( tip maacas) berns apguus valodu atraak par tevi par to vari buut drosa turklaat ar berniem kas nerunaa skolotaaji speciaali straadaa.... graamatas vai ko citu skolai nav jaaper vienigais kas te visur ir obligats ir skolas formas bet tas nav jau tik traki dargi es vienam savejam gada saakuma saperku visu izterejot videeji£40( bluzites, svarki, kleitinjas paris dzemperi bikses utt) pameklee TESCO vai ASDA parejos supermarketos skolaa drosvien tev izstastiis kadi vinjiem noteikumi un kadas krasas formu vajag.
Pievienots  9. mai 2012 22:06

no name

Bostona ir loti daudz latviesu..Ir ari atrodamas auklites, kas var pieskatit berninu, nu videji 3 poundi stunda. Ar darbiem gan nav spidosi, bet nav ari ta, ka galigi nevaretu atrast,Tev varbut Tava draudzene var palidzet, tomer caur pazinam ir vieglak tajas pasas agenturas tikt ieksa. Par bernudarziem nemacesu teikt, bet aukliti toc var atrast. Un svarigakais jau ir pasa sakuma, ka ir kads kas izmitina un palidz atrast darbu. Nu jaa, un protams ari, lai butu sakuma naudina menesim vismaz dzivosanai, jo ka jau teicu ar darbiem ir ka ir, bet tas nebut nenozime, ka nav reali atrast.
Katra zina..lai veicas..Bus labi
Pievienots  9. mai 2012 21:46

Atbildēt komentāram

selko

paldies jums liels,sis atbalsts man tiesam nak laikaa!!!!busu uzam pateiciga
Pievienots  9. mai 2012 21:54

selko

nu jaa, es sarunaju ar draudzeni ka pie vinjas padzivosos,protams atseviska istaba,kur ire jamaksa 50poundi nedelja, bet vinja teica ka palidzees uz pekam nostaties,zinu tikai to ka tur jau ari bij kaukads noteiktais ko mate var stradat-vai tas ir tikai tada gadijuma ja matei maksa kadu pabalstu,kas attiecas uz vecumu mums pec menesa paliek 4-tad jau sanak ka septembri skola vares laist vai kaa........esmu parbijusies,jo nezinu kadas summas un ka kur jamaksa,ka nokartot kadu pabalstu vai to vispar tadi ka es -var........baidos jo negribu savai draudzenitei galig uz kakla uzsesties-galu gala mes esam 2...a vinja dzvo viena un aldzinja ir tik cik ir-darbu cik teicas meginas sarunat iesakuma kaukada saldetava kaukas tur bija,kamer iesildies pieredzi iegusti,jo ka vinja izteicas tur nav diezko laipni pret iebraucejie-gads visaz ir janoturas viena darba lai citi jau uz tevi skatitos savadak!!!!!!taka baidos,baidos ka mazaji nenakas ciest -vinja ir vienigais gaishais kas man pasaule ir, un es nekad sev nepiedosu ja redzesu ka vinjai tas viss ir par sliktu,tik loti gribas vinjai laimiti,ja nav man,tad vismaz lai vinjai tiek tas piradzinjs-man pietiks ari ar menestinju logaa.....ir tik gruti spert tadu soli,jo es zinu ka vinja var ciest no taa-bet man sirds nelauj vinju te atstat-nekada gadijuma-vai nu kopa-vai ari nekaa.........
Pievienots  9. mai 2012 21:49

Atbildēt komentāram

Femme fatale

kaa atbrauc uzreiz aizej uz tuvejo skolu, paskaties kas kaa ja gads veel nav beidzies un viniem ir vietas varbuut uzreiz varesi meitu kaut darzinjaa palaist uz tam pasam 3 stundam, vinja iejutisies pie draugiem tiks, sazinies ar School admission pasaki ka esi tikko ievakusies ka meitai ar septembri jasak iet skolaa jo bus 4 gadi, vinji uz maajaam atsutiis papiirus ko aatri aizpildi un suti atpakalj lai meitu iekljauj saraxtaa un vinjai ir vieta izveletajaa skolaa, bet vispaar skolas pasas ir ieinterisentas njemt iebrauceeju bernus jo par to sanjem finansejumu vairaak.
atbaucot nokarto NIN, un uzreiz vari pieteikties Child benefit( tik neaizmirsti LV atteikties no pabalstiem un panjem izzinju ka esi atteikusies) tas paatrinas procesu nekas liels bet arii tas pasas £20 nedeljaa noderes, uzsaaksi darbu tad varesi meginaat dabuut Child TAX Credit taa apmers atkariigs no situaacijas.
Pievienots  9. mai 2012 22:01

selko

paldies jums miljas mammas,man galvenais lai meita justos labi,liels liels paldiesssgaidu vel info varbut pat kadu jaunu pazinju no tas pilsetas kas var palidzet izprast to visu sistemu tai bostona,man ir svarigi zinat ar ko jarekinas,jo saubos ka velesos atgriezties lvdiemzel,bet saubos,.....
Pievienots  9. mai 2012 22:44

Atbildēt komentāram

no name

Iesaku gan ieprieks jau uzmeklet aukliti, nezinu isti par bernudarziem un iespejam tur tikt ta uzreiz, jo viss ir tiesam pilns. Man pazinas jau tagad, kad mazais nesen ka tik piedzimis, pieteikusi savu bernu bernudarzam. Visdrizakais tas tapec, ka Bostona ir arkartigi daudz iebrauceju. Tapec labak jau ieprieks atrast aukliti, lai nav ta, ka Tev viena diena pazvana un saka, ka nakamaja diena uz darbu, bet bernu nav kur atstat.
Pievienots 10. mai 2012 08:50

Atbildēt komentāram

selko

sveikas mammas,nu esmu jau 2 menesus bostona.un aktivi stradaju,diemzel loti daudz 4-5dienas pa 12 -13st dienaa,13.augusta dodos uz lv pakal meitai......tad nu atkal nepieciesams jusu gudrais padoms, kas notiekas ar skolam,man jaiet uz personigi izveletu skolu un jajautaa  ,vai kautka savadaak,un protams mekleju aukliti,jo es celos agri 4 no rita un majas esmu tikai ap 20-30........tapec ir nepieciesama auklite kas aizvestu meitu uz skolu,pecpusdiena iznemtu un sagaiditu mani majas,samaksa ir apspriezama,ar katru individuali,dzivojam bostona pie veikala asda, skola vel pagaidam nav zinama,rit iesu intereseties.......pats galvenais lai auklite butu tiesam visos uzdevumu augstumos......
aaa...jaa.....un veel......es te pa ausu galam darba padzirdeju ka ir tadas auklisu agenturas,ka tur ir labak nemt aukli noslegt ligumu utt,lielaka drosibas un atbildibas sajuta utt, vai kads nezin kas tas par auklisu agenturam,vai tiesam tadas ir,kur atrast vai varbut kadam ir ari kautkada kontaktinformacija......busim ar meitu loti pateicigas

Pievienots 22. jūl 2012 13:08

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE