Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 2.8/5
    Violeta Fodina

Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Mammu, re kur Pežo banka!

Tad viņam bija četri gadi un Latvijā vēl bija Krājbanka. Emīls perfekti iemācījies automašīnu nosaukumus un zīmītes - Audi, Volvo, VW u.t.t. Pastaigu laikā regulāri tika nosauktas visas stāvošās mašīnas. Staigājam pa Vecrīgu un pēkšņi dēla pārsteiguma sauciens: "Mammu, re kur pežo banka!" :) Iesūtījusi: Līga Sējēja.

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

bērns guļ vecāku gultā

Sveiki!
Dēliņam ir 4,5 mēn. Pa šiem mēnešiem viņš tikai dažas naktis ir nogulējis savā gultiņā. Kad viņš pie pupa aizmieg, gribam viņu ielikt savā gultiņā, bet, kā pakustina, tā uzreiz acis vaļā un dusmīgs vai arī paguļ pusstundiņu vai stundiņu un atkal aukšā un dusmīgs.
Negribās, lai bērns pierod gulēt pie mums. Draudzenei dēlam ir 3,5 gadi un tikai tagad viņš sāk gulēt pats savā gultā. Negribu, lai ar mums tāpat notiek.
Padalieties pieredzē!

Ievietots 3. jan 2012 12:12

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

###

Jautājums ko īsti vēlies?
Pa katru cenu bērns savā gultā?
Vai lai bērns jūt TAVU tuvumu un jūtas drošībā līdz ar to naktīs labi guļ?
Mani bērni guļ MANā gultā un es tur nesaskatu problēmu.
Pievienots  3. jan 2012 12:40

Atbildēt komentāram

###

P.s bērns 9 mēnešus bija iekš tevis un juta TAVUS sirds pukstus.
Pievienots  3. jan 2012 12:45

###

P.s bērns 9 mēnešus bija iekš tevis un juta TAVUS sirds pukstus.
Pievienots  3. jan 2012 12:45

peechaine

Un lidz 10 gadiem gulees starp tevi un viiru!! nesaskatu neko nenormaali vinas velmees.....
Pievienots  8. jan 2012 20:46

maia 2011

mana meitinja liidz apmeeram gadinjam guleeja savaa gultinjaa,liidz neiemaaciijaas pati no taas izliist,tad liidzko pamodaas,hop-no gultinjas aaraa un pie mums....
varbuutiibas ir dazhaadas kaadeelj mazulim droshaak vai eertaak pie vecaakiem.....
iesaku jums vinju veel nepiespiest guleet savaa gultaa,jo mazulim nepiecieshama droshiibas sajuuta no vecaaku puses....
kaa juus domaajat,no kaa veel vinjsh var sagaidiit atbalstu, droshiibu, siltumu,miilestiibu,ja ne no jums...
juus pagaidaam esat vieniigie kas vinjam ir....
starp citu es meitas gultinju paardevu uzreiz ,kad pamaniiju,ka taa meitai apsaluuti nav vajadziiga...
veiksmi!
Pievienots  3. jan 2012 12:42

Atbildēt komentāram

wogue

Es uzskatu, ka rīkojies pareizi mēģinot mazo pieradināt pie savas gultiņas, tikai kā to izdarīt tiešām nezinu - man tādu problēmu nebija, iespējams tādēļ,ka nevienu no savām meitām nebaroju guļus. Man bija pašai savs ērti iekārtots krēsls+pakaviņš... Nekad nebija problēmu ar atraudziņām, nekad nebija problēmu ar bērnu pārlikšanu. Vecākā meitiņa jau no 2-3 mēnešiem gulēja visu nakti, jaunākā no 4... No pusgada abas meitenes pārvācās pašas uz savu istabu.
Gulēšana blakus vecākiem ir tikpat slikti, kā bērna barošana ar krūti pēc 1 - 1.3 gadiņa, tikai LV mammas un tēti diemžēl pārlieku iedvesmojas no Rietumiem (lai gan tur notiek ne gluži tā, bet praktiskais latvietis jau vienmēr zina kā labāk ).
Iesaku paskatīties pa pirmo Baltijas kanālu raidījumu jaunajām māmiņām - tā tev nav kaut kāda latviešu Māmiņu skola,kur runā par visu un neko, bet tiešām analītisks raidījums, kurā tiek izskatīts jautājums no dažādām pusēm un viedokļiem, gan speciālisti, gan pašas mammas. Daudz ko var uzzināt un par daudzām lietām izdarīt secinājumus, kuri būs labākie gan tev,gan tētim, gan mazulim.
Pievienots  3. jan 2012 18:43

Atbildēt komentāram

Perlita

Pilnīgi piekrītu - māmiņai pašai vajag saņemties, piecelties un pabarot bērnu ārpus savas gultas, nevis izvēlēties sev ērtāko ceļu un pēc tam domāt, kā bērnu no tā atradināt. Galu galā Jums ar vīru taču arī gribas naktī gulēt brīvi, vienam otru apskaujot utt, nevis visu nakti domāt, ka Jūsu gultā ir arī bērns, kuru nedrīkst traucēt.
Pievienots  4. jan 2012 08:54

Bestija

Pēc ēšanas liec gulēt gultiņā un viss, nav ko cimpelēties. Protams, ka ir grūti, bērns bļauj, bet pabļaus pāris vakarus un pieradīs. Sēdi klāt, paglāsti galviņu, turi rociņu. Šajā vecumā bērni jau sāk izrādīt savas ambīcījas un tas ir tikai sākums. Ir grūti skatīties kā bērns ņemās, bet tie ir niķi, kas tik to vien gaida, lai vecāku pacietība neizturētu
Un es uzskatu, ka nevajag tagad tēlot supermammu un mēģināt izpildīties, lai bērnam nebūtu atņemta nez kāda pārcilvēcīga saikne ar mammu, visvārīgākais laiks - pirmie trīs mēneši, ir garām. Mīļumu un drošības sajūtu var sniegt visas dienas garumā, galvenais, lai mazais zina, ka esi kaut kur tuvumā. Galu galā pašiem arī ir jāizguļās.
Manam bēbim tagad 3 mēneši, pie mums lielajā gultā gulēja pirmo mēnesi, bet tad sāku pēc katras barošanas likt gultiņā, jo tāpat nācās celties augšā, kratīt atraugas. Tā arī mēs paši krietni labāk izgulējāmies. Aizmidzināšanai mēs gan devām knupi, jo bija neiespējami pēc aizmigšanas pie pupa bērnu pārcelt gultiņā. Es to vienkārši vairs nespēju izturēt, gribēju izgulēties, nevis raustīties panikas lēkmēs, ka tik nenoguļam bērnu. (Bet ir vecāki, kas izguļās ļoti labi ar bērniņu pa vidu un visi laimīgi)
Protams, ir nelielas neērtības, ka dažreiz pat stundu nākas sēdēt pie gultiņas, tad naktī jāceļās augšā, jāatmostās, jāņem mazais uz ēšanu, tad atkal jāliek gulēt, nevis tikai - hops un pupu mutē, bet vēlāk tad nebūs problēmu, ka sīkais gadiem guļ starp vecākiem.
Pievienots  3. jan 2012 22:18

Atbildēt komentāram

###

Vai TEV šķiet normāli, ka bērns raudot sauc pēc TAVA tuvuma kuru TU liedz?
Man šīs panikas lēkmes izpalika, jo bērnu liku savā pusē, atraugas NEKAD neesmu kratījusi, un stundām neesmu stāvējusi pie bļaujoša mazuļa gultiņas.
Lasīju TAVU rakstīto kā šausmeni, es ļoti ceru, ka kautko pārpratu.

Pievienots  4. jan 2012 09:05

Bestija

Tā, es jau paredzēju, ka uzradīsies kāda gādīgā cāļu māte Seranta, pārlasi vēlreiz manu "šausmeni" vai arī ej pastudēt loģiku! Vai manam bērnam trūkst mana tuvuma? Vai es liedzu savu tuvumu? Nē, jo es praktiski visu laiku esmu viņam sasniedzamā attālumā, īpaši pie iemigšanas sēžu klāt (lai arī kā man pašai nāktu miegs), pie krūts viņš vairs neaizmieg. Kad bērns ir nemierīgāks dēļ punča, ņemu rokās, lieku sev gulēt uz krūtīm vai vēdera. Tad pārlieku gultiņā. Ir vakari, kad mazais iemieg pats (bez bļaušanas), citreiz pačīkst, ja dienas iespaidi par daudz sakrājušies. Pēc 2 nakts ēdienreizēm mazo ielieku gultiņā, iedodu knupīti un liekos gulēt, bērns pats uzreiz iemieg. No rīta mostas smaidīgs. Izklausās pēc traumēta bērna?

Bērnu lielajā gultā liku savā gultas pusē pašā stūrīti, pie galvas, bet man vienalga bija naktīs jāraustās augšā. Kādu laiku vēl pa nakti metu segas pa gaisu, kur ir bērns, kurš tajā brīdī mierīgi guļ gultiņā. Uz atraugu gaidīšanu tāpat nācās celties augšā, jo citādi mazais atvēma pieniņu. Nu neder man variants, ka bērns guļ blakus. Un izskatās, ka tēmas autorei tas arī šķiet apgrūtinoši, katrs mēģina atrast to savu labāko variantu. Jo ātrāk šo problēmu risina, jo mazajam un pašiem vieglāk

Pievienots  4. jan 2012 10:13

kroksis

" Manam bēbim tagad 3 mēneši, pie mums lielajā gultā gulēja pirmo mēnesi, bet tad sāku pēc katras barošanas likt gultiņā, jo tāpat nācās celties augšā, kratīt atraugas. "

KĀ BĒRNAM KRATA ATRAUGAS?????? 
Pievienots  4. jan 2012 15:52

Bestija

Es to dēvēju par atraugu kratīšanu, bet to nav jāuztver burtiski Tas izskatās tā, ka nēsāju bērnu uz rokām, līgani šūpojos, nedaudz paklapēju pa muguriņu līdz iznāk "atraudzīte". Tāpat izklausās pēc sadisma?
Pievienots  4. jan 2012 16:25

Karinčiks

O jopcik,KRATA?neko nekrata,paņem bērniņu rokās,pastaigā un paglaudi muguriņu!Ja,kratīsi visu apēsto atvems,un ko tad darīsi?
Man mazulim astoņas dienas,viņš arī pirmo nakts daļu guļ savā gultiņā (Ja guļ vispār),otro daļu mums blakus,jo vairs fiziski nespēju ucināt,jeb arī tētis pārņem stafeti un ļauj man atpūsties!
Pievienots  6. jan 2012 13:35

peechaine

Vienmer atradiisies kaaadaa kura shaussminaasies par vienkarshaam lietaam!!!! NU KO JUUS CEPJATIES CIT BEERNU TIK PIEEJU!!!!!! TE MAAMINJA JAUTAA PEEC PADOMA NEVIS NOSODIIJUMA UN SHAUSMINAASHANAAS!!!!! Gribi shausminaaties iesleedz un paskaties par latvijas valdiibu!!!!
Pievienots  8. jan 2012 20:49

maijvabole

Jā,pašas sava slinkuma dēļ guldina bērnu  blakus-ka tik nebūtu solītis jāpasper pie sava bērniņa un tad čīkst kā lai atradina.  Domāt vajag sākumā-ko tu ar šo pasākumu gribi bērnam iemācīt Tāpat lielo cilvēku klātbūtne gulta kopā ar bērnu bērnam noņem enerģiju un tas ir slikti. Vai senie latvieši  gulēja gultā kopā ar bērnu? nu,protams,ne. Un vecmāmuļas zināja labāk kā ir bērnam. A tās mammītes,kas grib  savu slinkumu lāpīt,lai nebrēc par nez kādām  šausmenēm un cietsirdību. Man 3 bērni izauga bez gultā gulēšanas un pa nakti kliegšanas,ka grib blakus. Bet mūsdienu  jaunās māmiņas tik to vien zin,kā izlaist tālāk savas atvases,kuras vēlāk krīt gar zemi bļaudamas,jo,redz,viņiem gribas kaut ko un uzreiz nedabū. Tā nu audzina tagad. Diemžēl.Pērt nedrīkst,bļaut nedrīkst utt. Tik kur pēc tam tā cietsirdība rodas,nesaprotu.
Pievienots  4. jan 2012 15:02

Atbildēt komentāram

kroksis

Es arī biju tā slinkā mamma - kura bērnu naktī baroja guļus sev blakus un pie tam vēl tumsā. Jā, sanāca gulēt blakus, ja naktī modās un prasīja ēst vai mammu - bet es toties biju izgulējusies, jo mazajam ēdot mierīgi snaudu.... Ar pirmo bērnu nebija problēmu vairs no brīža, kad viņš nogulēja visu nakti savā gultā. Aizmiga pie mums, tad pārlikām... Ar otro savādāk - savā gultā negulēja vispār - kā ielikām, tad pēc pusstundas augša un sākas viss no gala. Nu neesmu es tāda sadiste, lai liktu bērnam naktīs raudāt. Tikai pēc gada vecuma vismaz piecas stundas nogulēja savā gultiņā. Toties no 2 gadu vecuma paziņoja, ka viņam būs SAVA ISTABA, kurā viņš arī gulēs - pie tam viens, nevis istabā pie brāļa - tā kā - cik vecāku un bērnu, tik arī variantu. Un NEVIENS nav labāks vai sliktāks par pārējiem. Tikai, ja godīgi, tie sadistiskie paņēmieni mani tracina - gribētos, lai brīžos, kad visvairāk gribas otru cilvēku - tuvību, glāstus un mīļumu - kāds šīs stingrās mātes vienkārši atstāj vienas - lai paskumst, pabrēc, nedrīkst taču lutināt ar mīļumu vai ne? - gan pāries....
Pievienots  4. jan 2012 15:50

Atbildēt komentāram

maijvabole

Mani bērni par laimi naktīs neraudāja un gulēja mierīgi savā gultiņā. Nesaku,ka ļāvu saviem bērniem raudāt līdz aizsmakšanai un nepaņēmu samīļot. Tam pietiek laika pa dienu. Tāpat es nekad nebaroju bērnu ieliekot sēdeklītī un pagrūžot mutē pudeli. Vienmēr bērniņš bija man klēpī. Arī līdz gada vecumam. Vēlāk jau pašam bija jāiemācās ēst,jo dārziņā neņēma bērnus,kas paši nēed. Toreiz pamperu nebija un bērniņu pārtinām biežāk. Tā ka arī biežāk viņš tika apmīļots.Un  nevajag uzreiz tās mammas,kuru bērni netiek blakus gultā guldīti saukt par sadistēm.
Pievienots  5. jan 2012 16:09

kroksis

Nesaucu par sadistēm tās, kas neliek blakus, bet gan tās, kuras ļauj mazulim ilgstoši raudāt; viņu nepaņemot rokās. Tam jau nav jābūt obligāti blakus.
Pievienots  6. jan 2012 09:27

māāāmm

Viedokļi protams dažādi,bet savā dzīvē vairāk esmu vadījusies vērojot dzīvniekus.Cilvēki gadu tūkstošiem ir dzīvojuši bez atsevišķām istabām bērniem un mākslīgā piena maisījumiem.Jebkura kaķe vai sune mazuļus baro un silda klāt guļot migā.Kad bērni paaugušies, mātes uzvedība mainās.Migā pavadītais laiks sarūk un arī mazuļi jau katrs izvēlas savas guļas vietas,ja bērni uzmācas par daudz, māte iekož ausī ,uzšauj ar ķepu ,likdama saprast,ka esi jau liels.Nav viss jāpārņem burtiski ,taču jāsaprot kādēļ dzīvnieki tā uzvedas.
Kad mazulis piedzimst viņš vēl nevar sava ķermeņa temperatūru regulēt,viņu jāsilda, vislabāk jau māte ar savu ķermeni to var izdarīt.Mierīgāks bērniņš ātrāk pieradīs gulēt atsevišķi.Tramīgāks bērniņš gribēs mammas siltumu ,pienu,smaržu just ilgāk un biežāk.Ja tā ir mammas ideja ,ka bērnam jādodas uz savu gultu,bet bērns tam pretojas,varbūt vēl par ātru...Protams ,nevajag pārspīlēt un pret 2-gadīgu izturēties kā pret zīdaini,tad ir tā reize, kad "jāiekož ausī".
Arī mani bērni ilgi gulējuši pie manis,arī negribēja iet uz savām gultām.Kas zīmīgi,bērns jūt ,ka gribi tikt no viņa vaļā un pretojas kā vien var.Esmu gulējusi blakus bērnam viņa gultiņā līdz iemieg.
Droši vien ir bērni ,kas ar pirmo reizi nolikti savās gultās tur arī turpina gulēt.
Pievienots  6. jan 2012 12:44

Atbildēt komentāram

Anonīms

Man bērnam ir 3 nedēļas un viņš man smuki guļ savā gultiņā, baroju savā gultā guļus,kad paēd ielieku viņu savā gultiņā un viņš man pats smuki apguļās!!
Pievienots  6. jan 2012 13:15

Atbildēt komentāram

esssa

mums ir gandriz jau 4 meneshi,bet nevienu nakti neesam gulejushi mammas gulta,vienu nedelu katru vakaru mocijamies ar raudashanu un neieshanu gulet,bet panacam to ka berns nav uz rokam jaiemidzina un ka gul sava gultinja,un ari vinjai saldaks miegs ka neviens vinai netrauce.tapec jau tas gultinjas pardodas,lai berns tur guletu....nevis ka dekors istaba Lai veicas un lai tev izturiba bebiti pieradinat sava gultinja gulet
Pievienots  6. jan 2012 22:02

Atbildēt komentāram

Līga Līga

Savu mazo jau kops dzimsanas likám gulét vinja gultinjá, jo abiem mums ir tik cieshs miegs, ka baidíjámies mazo saspiest, turklát bérns arí nemaz nebija pret gulésanu savá gultiná. Kad naktí célás un gribéja pupu, tad pabaroju, gaidíju atraudzinju un péc tam atkal liku bérnu vinja gultinjá. Tagad mazajam ir jau 1 gads un 3 ménesi, reizém aizmieg pats savá gultinjá, reizém kápj músu gultá, tad arí aizmidzinu músu gultá, bet vélák tik un tá párlieku uz vinja gultinju, reizém miegojas músu gultá kamér pats ierápjas savá gultá un aizmieg, un no ríta visi pamostamies izguléjushies un priecígi. 
Uzskatu, ka nav nepiecieshams speciáli pieradinát mazo gulét kopá ar vecákiem, lai péc tam mocítos, kamér pieradina gulét vinja gultá, jo mazais tacu bús pieradis gulét pie vecákiem. Ja bérninjam ir védera sápes vai zobu náksana, vai citas raizes, tad vecáki atrod lídzekljus, kas palídz tiesi vinju mazajam - liksana uz védera vai krútím, samílosana rokás vai parunásanás ar mazo - kad mazais ir mierígs, tad tacu atkal var likt vinju gulét vinja gultinjá. Ja mazais nekad nav mierígs, jáatrod, kápéc nav mierígs, ne vienmér tás ir kolikas, kas traucé bérnam gulét. Músu mazajam, piem., bija reflux (nezinu, ká tas saucas latviski, bet músu bérna pazímes - biezi un daudz atvéma péc ésanas arí péc 3 atraudzinju sagaidísanas, nepatika atrasties guljus stávoklí, jo tad skábe náca uz augshu), visam ir savas metodes, ká mazinát problému, pavérojiet savu mazo, kas varétu vinjam traucét mierígi gulét.
Pievienots  6. jan 2012 23:40

Atbildēt komentāram

1. 1
  2. 2
  3. »

LAPAS KARTE