Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 2.875/5
    Inta Linde

    Profesionāle. Ja no Jūsu zoba atlikusi desmitā daļa, viņa uzbūvēs jaunu un vēl- Viļķenes bērniem ir labākie zobi Latvijā. Neticiet? Atbrauciet un apskatiet!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Onkuli, tu esi zaglis!

Mūsu trīsgadīgais dēls šobrīd ir aizrāvies ar policijas darbu un lomu spēlēm. Mājās esam runājuši, ko dara policisti, un dēls to labprāt izspēlē dažādās situācijās. Reiz kāpņutelpā satikām kaimiņu, uzsākām sarunu un pēkšņi dēls svarīgā balsī paziņo: "Onkuli, tu esi zaglis, tu nozagi man maku!" Es nobālēju, bet kaimiņš acīmredzami apvainojās. Aizejot mājās, pār

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Saimniekojam mājās un dārzā

Ortopēdiskie matrači

Šodien manos rakstos jauna tēma ortopēdiskie matrači. Mājaslapā ir plašāka informācija. Kas ir ortopēdiskais matracis, ar ko tie atšķiras un kam paredzēts ortopēdiskais matracis? Pats par sevi saprotams, ka pats matracis jau nav ortopēdisks, taču ortopēdisks tas var būt tieši Jums. Bet, kā tad lai atrod tieši pareizo ortopēdisko matraci?
Cilvēkos ir izveidojies viedoklis, ka ortopēdiskam matracim ir jābūt cietam un tad tas būs veselīgāks mugurai. Taču šis viedoklis nav pareizs. Ortopēdiskam matracim nav jābūt ne cietam vai ne mīkstam. Ja ortopēdisks matracis būs ciets, tas neatbalstīs vienmērīgi visas ķermeņa daļas, un ja pārāk mīksts, tad atkal gulēšanas laikā mugurkauls paliks bez atbalsta. Tas būs tas pats, kā gulēt šūpuļtīklā. Pamēģiniet izgulēt nakti šūpuļtīklā, vairums no rīta sūdzēsies par sāpēm mugurā. Ortopēdiskiem atsperu matračiem galvenā sastāvdaļa ir atsperes, un ar laiku, metāls nogurst, atsperes zaudē savu elastību, līdz ar to nebūs vienmērīgs atbalsts mugurkaulam.
Savukārt ortopēdiskais putu matracis ir veidots no augstas izturības poleuretāna putām, kurām ir vismaz divi putu slāņi. Viens no putu slāņiem ir biezs un kalpo kā pamatne, otrs ir virsslānis, kas nodrošina pareizu ķermeņa atbalstu, šo slāni sauc par „atmiņas” slāni (no angļu valodas „Memory”). „Atmiņas” putu slānis ir visdārgākā matrača daļa. Sākotnēji šī tehnoloģija bija paredzēta NASA kosmonautu sēdekļos pārslodžu mazināšanai. Tagad šo pašu tehnoloģiju un materiālus izmanto matračos.
Ortopēdisks matracis vispār ir matracis, kas ļauj saglabāt dabisku mugurkaula stāvokli. Ortopēdiskā matrača svarīgākā īpašība ir: guļot jebkurā stāvoklī- mugurkauls neieliecas, kā rezultātā nenotiek skriemeļu vai disku pārbīdīšanās, gan muskuļi, gan saites netiek noslogotas, nav asinsvadu saspiešanas iespējas.
Iespējams, ka ģimenē starp sievu un vīru var rasties strīds, jo katrs vēlas savu ortopēdisko matraci. Kā šādā gadījumā rīkoties? Iesaku iegādāties 2-us matračus, kurus iespējams savienot ar divvietīgo gultas rāmi, kurā paredzēts ievietot divvietīgo matraci. Noteikti divi vienvietīgie matrači būs labāk nekā viens vesels matracis, jo Jums būs iespēja gulēt katram uz sava ortopēdiskā matrača. Ja ir veselības problēmas (sāpes mugurā) piemērotāko ortopēdisko matraci vislabāk izvēlēties konsultējoties ar savu ģimenes ārstu vai ārstējošo ārstu. Citādi variet izvēlaties ortopēdisko matraci pēc saviem ieskatiem!

Ievietots 26. nov 2011 15:27

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

Lai pievienotu komentāru, jāielogojas: 

LAPAS KARTE