Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 3.4/5
    Liiga Priede

    Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

  Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Saimniekojam mājās un dārzā

Ortopēdiskie matrači

Šodien manos rakstos jauna tēma ortopēdiskie matrači. Mājaslapā ir plašāka informācija. Kas ir ortopēdiskais matracis, ar ko tie atšķiras un kam paredzēts ortopēdiskais matracis? Pats par sevi saprotams, ka pats matracis jau nav ortopēdisks, taču ortopēdisks tas var būt tieši Jums. Bet, kā tad lai atrod tieši pareizo ortopēdisko matraci?
Cilvēkos ir izveidojies viedoklis, ka ortopēdiskam matracim ir jābūt cietam un tad tas būs veselīgāks mugurai. Taču šis viedoklis nav pareizs. Ortopēdiskam matracim nav jābūt ne cietam vai ne mīkstam. Ja ortopēdisks matracis būs ciets, tas neatbalstīs vienmērīgi visas ķermeņa daļas, un ja pārāk mīksts, tad atkal gulēšanas laikā mugurkauls paliks bez atbalsta. Tas būs tas pats, kā gulēt šūpuļtīklā. Pamēģiniet izgulēt nakti šūpuļtīklā, vairums no rīta sūdzēsies par sāpēm mugurā. Ortopēdiskiem atsperu matračiem galvenā sastāvdaļa ir atsperes, un ar laiku, metāls nogurst, atsperes zaudē savu elastību, līdz ar to nebūs vienmērīgs atbalsts mugurkaulam.
Savukārt ortopēdiskais putu matracis ir veidots no augstas izturības poleuretāna putām, kurām ir vismaz divi putu slāņi. Viens no putu slāņiem ir biezs un kalpo kā pamatne, otrs ir virsslānis, kas nodrošina pareizu ķermeņa atbalstu, šo slāni sauc par „atmiņas” slāni (no angļu valodas „Memory”). „Atmiņas” putu slānis ir visdārgākā matrača daļa. Sākotnēji šī tehnoloģija bija paredzēta NASA kosmonautu sēdekļos pārslodžu mazināšanai. Tagad šo pašu tehnoloģiju un materiālus izmanto matračos.
Ortopēdisks matracis vispār ir matracis, kas ļauj saglabāt dabisku mugurkaula stāvokli. Ortopēdiskā matrača svarīgākā īpašība ir: guļot jebkurā stāvoklī- mugurkauls neieliecas, kā rezultātā nenotiek skriemeļu vai disku pārbīdīšanās, gan muskuļi, gan saites netiek noslogotas, nav asinsvadu saspiešanas iespējas.
Iespējams, ka ģimenē starp sievu un vīru var rasties strīds, jo katrs vēlas savu ortopēdisko matraci. Kā šādā gadījumā rīkoties? Iesaku iegādāties 2-us matračus, kurus iespējams savienot ar divvietīgo gultas rāmi, kurā paredzēts ievietot divvietīgo matraci. Noteikti divi vienvietīgie matrači būs labāk nekā viens vesels matracis, jo Jums būs iespēja gulēt katram uz sava ortopēdiskā matrača. Ja ir veselības problēmas (sāpes mugurā) piemērotāko ortopēdisko matraci vislabāk izvēlēties konsultējoties ar savu ģimenes ārstu vai ārstējošo ārstu. Citādi variet izvēlaties ortopēdisko matraci pēc saviem ieskatiem!

Ievietots 26. nov 2011 15:27

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība: 

LAPAS KARTE