Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3/5
    Dace Mūrniece

Ļoti jauka zobārste. Lieliski saprotas ar bērniem!!!!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Mammu, re kur Pežo banka!

Tad viņam bija četri gadi un Latvijā vēl bija Krājbanka. Emīls perfekti iemācījies automašīnu nosaukumus un zīmītes - Audi, Volvo, VW u.t.t. Pastaigu laikā regulāri tika nosauktas visas stāvošās mašīnas. Staigājam pa Vecrīgu un pēkšņi dēla pārsteiguma sauciens: "Mammu, re kur pežo banka!" :) Iesūtījusi: Līga Sējēja.

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

Kādu matraci izvēlēties bērnu gultiņai?

Skaidrs, ka kaut ko no dabīgajām šķiedrām, bet kādu? kādu ražotāju? Pati metu acis uz divpusējo matraci kokos + griķu sēnelas, bet izskatās ka vienīgais ir pieejams Poļu ražojums GRYKO KOKO ar paralonu vidū un tas man neliekas forši...
Lūdzu padalieties pieredzē!

Ievietots 20. nov 2011 21:41

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

mamma07

Es nopirku šādu matraci     paskaties tur ir arī informācija par matraci.
Kad biju veikusi pasūtījumu man no babymarket pazvanīja un pajautāja, kādās krāsās vēlos matraci, kā meitenei vai puikam. 

Pievienots 20. nov 2011 22:06

Atbildēt komentāram

234545

Pievienots 21. jūn 2016 15:11

aptauja

kokoss bērnam ir par cietu. tas ir apstrādāts ar pretpelējuma ķīmiju,kas nebūt nav veselīga.
griķi čaukst un rada putekļus, jo sēnalas saberžas un lien cauri auduma pārvalkam, ko bērniņš pēc tam ieelpo. griķu pildījumi ir jāmaina vismaz reizi 6 mēnešos.
uz salmu pildījumiem attiecas tā pati info,kas uz griķiem.
lateklss ir nepiedienīgi dārgs,ja ņem vērā faktu,ka tajā ir tikai 30% lateksa un 70% porolona, kā arī tas elpo tieši tik pat cik porolons. skābekļa ietekmē tas sacietē un sadrūp 2x ātrāk kā tīrs porolons.
porolonā nedzīvo ne pelējuma,ne putekļu,ne kādas citas sēnes, tas ir gana mīksts un nav par mīkstu, ko nevarētu teikt par lateksu!
atsperes bērnam līdz kādiem 25-30 kg nav nepieciešamas,jo bērna svars ir par mazu,lai tās spētu attaisnot savas izmaksas.
par elpošanu rnājot-porolona matracim ir kokvilnas pārvalks,kam virsū ir vļe kokvilnas vai flaneļa palags. elpošanai ar to ir gana. bērns taču negu'uz plika porolona.
tātad es balsoju par porolonu vai dormeoveidīgajiem matračiem. jau dzirdu kā tauta šausminās par porolonu, bet kā mēbeļnieks,par šiem "dabīgajiem" matračiem zinu gana daudz, lai savam bērnam tādu neliktu.
Pievienots 20. nov 2011 22:06

Atbildēt komentāram

mamma07

Nezinu vai kokoss ir par cietu, bet līdz 8 mēnešu vecumam bērniņam ir jāguļ uz cieta matrača, tas tāpēc, lai bērnam pareizi veidotos un attīstītos skelets, lai nebūtu, piemēram, mugurkaula deformācija u.c.
Pievienots 20. nov 2011 22:13

aptauja

uz stingra,nevius cieta! kokoss ir par cietu!
pati esat mēģinājusi uz kokosa gulēt? es esmu, diez kas nav.
bet galvenais,kāpēc neizvēlēties kokosu,ir ķīmija ar ko tas apstrādāts,lai nepelētu.
Pievienots 21. nov 2011 10:11

mammucis ;)

Es Lietuvā iegādājos savam bērniņam matraci - viena puse ar kokosu,vidū paralons un otrā pusē katrā kabatiņā griķu pildījums - kokoss ir tieši vajadzīgs pirmajos dzīves mēnešos mazulim uz kā gulēt,jo tas ir pietiekami ciets,lai muguriņa nedeformējas šķība un līka un griķi ir veselīgi un vajadzīgi pēc bērniņa pusgadiņa,jo tas vienlaikus masē muguriņu un sānus,kas neļauj mazulim būt čokuriņā vienmēr un saspringtam būt - mazāk tonusu mazulim rodas,iegādāties tādu ieteica speciālists un 2 in 1 ir izdevīgāk nekā pirkt atsevišķi...Kā var iedomāties,ka kokosa salmi līdīs ārā vai griķos sēnes veidosies - tur speciāli viss iestrādāts un padomāts,lai tā nebūtu,protams,ja būs lietots matracis,tad cita runa - izgulēts un vēl nez kāds var būt. Bet mazulis jau nebūs ziloņa svarā un neplūkās matraci,lai tie salmi līstu ārā un mēs taču klāsim gultiņai zem paladziņa papildus drošībai vienreizējos uzsūcošos paladziņus,jo tikai piekļūstot patstāvigi mitrumam var iemesties sēnes un vēl nez kas matracī...
Es tikai par tādiem matracīšiem!
Pievienots 21. nov 2011 07:51

Atbildēt komentāram

kroksis

Griķu sēnalas ir visbiežākais elpceļu iekaisumu(iesnu) kā arī alerģiju izraisītājs zīdaiņiem.
Pievienots 21. nov 2011 07:54

mammucis ;)

Redziet,cik māmiņu tik viedokļu.
Man vienalga,es padalījos savos uzskatos....
Nu,ja bērnam ko tādu kontstatēšu,tad nopirkšu citu,vai tad mūsdienās ko tādu iegādāties ir problēma...
Pievienots 21. nov 2011 08:03

mammucis ;)

Redziet,cik māmiņu tik viedokļu.
Man vienalga,es padalījos savos uzskatos....
Nu,ja bērnam ko tādu kontstatēšu,tad nopirkšu citu,vai tad mūsdienās ko tādu iegādāties ir problēma...
Pievienots 21. nov 2011 08:03

aptauja

guldīt bērnu, protams,var uz jebkā,kas vien vecākiem liekas gana labs. mana rakstītā jēga bija pavisam cita-nevis paziņot-jūs visi esat dumi,bet gan to,ka jūs visus muļķo,lai iegādātos dārgāku, nevis labāku.
tieši tādēļ,ka darba sakarā esmu bijusi matraču ražotnēs,arī zinu šo info!
neviena aptieka jums neieteiks lētāko medikamentu un neviens sausā piena ražotājs neatbalstīs ideju par auzu putru bērnam.  šeit ideja ir tieši tā pati!
saklausoties pārdevēju sniegto "pareizo" informāciju, iegādāties dārgāko matraci ir tik pat pareizi kā bērnam nepieciešamo lietu sarakstu meklēt "Babycity" mājaslapā!
arī fizioterapeiti visi nav tik balti un pūkaini kā tos mālē. arī viņi visi nezin patieso situāciju un tāpēc iesaka itkā ražotāja rekomendēto labāko matraci,kas pilnīgi noteikti ir arī dārgākais! + vēl griķi ir tiešām kairinošs un bīstams matracis. kad bērnam sāksies iesnas un problēmas ar elpošanu,neviens tās nesaistīs ar matrača nepareizu izvēli,bet baros bērnu ar ķīmiskem vitamīniem, antibiotikām, aizliegs ēst sarkanos augļus, glutēnu un govs piena produktus(kāds attapsies,ka tā ir elerģija) un sāks barot bērnu ar maisījumu,kas novedīs pie vēl lielākām veselības problēmām un vajadzības izdot lielāku naudu par medikamentiem!
sistēma darbojas un veiksmīgi muļķo vecākus,bojā bērna veselību un ekonomiskā situācija plaukst un zeļ!

un ja Topošā māmiņa vēl raksta,ka klās matracim virsū uzsūcošo paladziņu,kam viena puse ir tīra plastmasa,kas pilnīgi noteikti neelpo,tad kāda jēga izdot vēl naudu par griķiem un riskēt ar to,ka bērns slikti gulēs, jo tie nenormāli čaukst!
tonusus novērš vakara peldes un māmiņas mīļie glāsti, nevis matracis.

īsāk sakot-dariet ko gribiet,es savu pilsoņa pienākumu izpildīju. Centos pasargāt kādu bērnu no mocīšanās slimnīcās un sačakarētas veselības!
Pievienots 21. nov 2011 10:29

mammucis ;)

Eh...mana māsa ir mediķe un es klausīšu viņas ieteikumiem.
Nu ja,mums katrai viedoklis savs pie kā arī paliekam.
Pievienots 21. nov 2011 13:34

mammucis ;)

Eh...mana māsa ir mediķe un es klausīšu viņas ieteikumiem.
Nu ja,mums katrai viedoklis savs pie kā arī paliekam.
Pievienots 21. nov 2011 13:34

mammucis ;)

Es Lietuvā iegādājos savam bērniņam matraci - viena puse ar kokosu,vidū paralons un otrā pusē katrā kabatiņā griķu pildījums - kokoss ir tieši vajadzīgs pirmajos dzīves mēnešos mazulim uz kā gulēt,jo tas ir pietiekami ciets,lai muguriņa nedeformējas šķība un līka un griķi ir veselīgi un vajadzīgi pēc bērniņa pusgadiņa,jo tas vienlaikus masē muguriņu un sānus,kas neļauj mazulim būt čokuriņā vienmēr un saspringtam būt - mazāk tonusu mazulim rodas,iegādāties tādu ieteica speciālists un 2 in 1 ir izdevīgāk nekā pirkt atsevišķi...Kā var iedomāties,ka kokosa salmi līdīs ārā vai griķos sēnes veidosies - tur speciāli viss iestrādāts un padomāts,lai tā nebūtu,protams,ja būs lietots matracis,tad cita runa - izgulēts un vēl nez kāds var būt. Bet mazulis jau nebūs ziloņa svarā un neplūkās matraci,lai tie salmi līstu ārā un mēs taču klāsim gultiņai zem paladziņa papildus drošībai vienreizējos uzsūcošos paladziņus,jo tikai piekļūstot patstāvigi mitrumam var iemesties sēnes un vēl nez kas matracī...
Es tikai par tādiem matracīšiem!
Pievienots 21. nov 2011 07:51

Atbildēt komentāram

manam bērnam ir pilnīgi kokosa matracis, es par 2,6 gadiem neesmu ievērojusi, ka bērnam būtu neērti gulēt uz tā. nekāda vaina. katram matrača pildījumam ir kādi mīnusi, bet tas ja nenozīmē, ka nedrīkst pikt un lietot.
Pievienots 21. nov 2011 10:34

Atbildēt komentāram

nomalas

Man liekas, ka ar matračiem tāpat kā ar citām lietām, šodien saka, ka labi tā, pēc 10 gadiem izrādīsies, ka nebija labi un būs kas jauns. Man radās sajūta, ka par šo lietu daudz iepriekš nav vērts domāt, jo īsti jau nezināsi, kādas vielas lietojot, matracis (vienalga no kā, ka tik ciets un elpojošs) ražots. Ja bērniņs būs alerģisks, tad, protams, būs jādomā, jo no kā vienam alerģija, citam tas der. Radies iespaids, ka 99% bērnu nekādas veselības problēmas neradīs ne griķu, ne kokosa, kā arī pat ne stingrs. Vienreiz lasīju, ka somijā bērniņi saņemot tādu kā pūriņu, piedzimstot no valsts un tas ielikts kartona kastē - un daudziem tieši šī kaste kalpojot kā labākā pirmā guļvieta un patīk labāk par plašo gultiņu ar skaisto matraci, tā ka skaties, lai bērniņs labi jūtas - tas arī veselībai daudz ko dod. 
Pievienots 21. nov 2011 14:01

Atbildēt komentāram

Marchux

Wow! Ļoti daudz vērtīgas informācijas par matračiem! Dāmas, jūs esat ļoti zinošanas un visu izpētījušas! Jāsaka es arī domāju pirkt matraci uz porolona bāzes. Šobrīd atradu internetā šādu iespēju, kas likās ok - Bet domāju, ka būs vēl izpēte jāpaturpina, varbūt ir kas labāks.
Pievienots  2. feb 09:13

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE