Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 2.8/5
    Violeta Fodina

Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērniņa gaidīšana un dzemdības

mammucis ;)

Dzemdības somas saturs..

Sveikas topošās un jau esošas māmiņas!
Gribu,lai padalaties ar savu pieredzi un sarakstiem,ko ņēmāt līdzi dzemdību somās sev,mazajam un vīram līdzi.
Lasīju internetā un ļoti apjuku,jo saraksti tik gari (baidos sapirkt ko lieku vai nenopirkt nemaz)..Vislabākais veids ir uzzināt tieši no pieredzējušajām māmiņām.
Man jau laiciņš gan mazs,tik tikko iesoļoju 5 mēnesī,bet gribas sākt gatavot somas jau laicīgi un pamazītēm,lai,pirmkārt,viss būtu labi apdomāts un otrkārt,lai vēlāk nav tā,ka dikti iecērt robu maciņā (gribu,lai pērkot pa drusciņam to summu tik dikti nejustu) vienā kārtīgā reizē...
Liels,liels jau paldies par atsaucību iepriekš.

Ievietots 12. jūl 2011 10:51

Ieraksti komentāru
Secība:

Bestija

Zinu, ka gribu dzemdēt Cēsīs (pati esmu no Rīgas), ginekoloģe arī Cēsīs un viņa man piedāvāja tādu sarakstiņu, kur viss uzskaitīts, kas jāņem līdzi pašai un priekš bērniņa. Pajautā savai ginekoloģei!
Pievienots 12. jūl 2011 13:54

Atbildēt komentāram

mammucis ;)

Protams,protams,ka pajautāšu savai dakterītei sarakstiņu,paldies!
Pievienots 12. jūl 2011 14:58

Ivetta

Nu, pa lielam par mazuļa drēbītēm nerunāsim, tas tak Tev skaidrs.., bet ja interēsē higiēna, tad ieteiktu:
1. Bepanthen ziedi. To Tev vajadzēs smērēt uz krūtsgaliem (ja barosi pati maziņo), un negaidi, kad viņi apsārtīs vai sāpēs- uzreiz pēc katraz barošanas. Mana kļūda bija, kad nesmērēju uzreizi, bet novilku līdz sūrkstēšanai, un tad jau bija par vēlu. Smēre būs ideāla arī mazajam uz dupsi, jo jebkurā variaņtā mazajam apsārtīs dupsis, jo pampers ir svešķermenis, pie kā ādai jāpierod
2. Noteikti paķer līdzi krūšturī liekamos vates riņķus (aizmirsu uzreiz uz sitiena nosaukumu), nu tos, kas novērš "slapjo T kreklu" efektu no piena tecēšanas..
3. Visparastākās-prastākās higiēniskās paketes (atkal mana kļūda bija krutās , labās- un mans pašas dupsis izsutis līdz nejēgai);
4. Pārtinamos paladziņus uz kā liksi savu maziņo, kad pārtīsi..
5. Man bija līdzi arī mitrās salvetes, bet vislabāk jau lai vecmāte iemāca noturēt mazo zem ūdens strūklas un mazgāt dupsi ar ūdeni, lai ar maziņš būs tiiik maziņš.. (ai kā pietrūkst šitās pakošanās.. );
6. Atkarībā no laika izvērtē savu apģērba siltumu.. Un vispār iesaku, šortas un Tkreklu, halāts pats par sevi saprotams...
7. Es vēl biju paņēmusi līdzi ikdienas kosmētiku, bet teikšu kā ir-pēc tik liela padarīta darbiņa ir pilnīgi vienalga.. Ka tik tīrs un smaržīgs. Mazgāties liek 2x dienā..iesaku ņemt bērniem domātu dušas želeju, lai mazam nav jāsmaršo mūsu smaržīgā kosmētika..
8. Nu veinalga cik laba un nodrošināta slimnīca, izvērtē visu tā, it kā Tur nebūtu nekā..
9. Sedziņu - plediņu mazajam..noteikti..
10. Nu protams, ka pamperīšus jaundzimušajiem. Nu netaisu reklāmu-bet tiešām vismīkstākie un vismazākie ir PAMPERS autiņbiksītes (mana pieredze).
11. Mati-īsi vai gari-dōmā kā savāksi.. Izdari visu, visu, lai nekas netraucētu Tev atpūsties kopā ar savu mazo dvēselīti!
Pa leilam tas ir viss, kas man aizgāja šķērsām. Tapēc iesaku padomāt.>
Pievienots 12. jūl 2011 14:20

Atbildēt komentāram

mammucis ;)

Tie pārtinamie paladziņi ir no auduma jāiegādājas? Vai var tos,ko bērnudārzos liek mazajiem zem palagiem,kas uzsūc mitrumu,tādi zilgani ir gan mazi,gan lieli?
Par mazgāšanos problēmu nebūs,eju mājās kā minimums 2 x dienā dušā..

Man jādzemdē decembrī,datums uz mēneša sākumu..

Liels,liels Tev paldies,vnk gribu kārtīgi nopētīt un lēnām iepirkt ko vajag līdz dzemdībām...
Pievienots 12. jūl 2011 14:57

###

Iesaku 2 pamperbikses pašai.
Pievienots 12. jūl 2011 15:24

mammucis ;)

Labi...
Pievienots 12. jūl 2011 15:35

izvēle

iesaku ņemt vairāk...es biju paņēmusi 3 pamperus pašai...bet vajadzēja 5 vai 6!(tas ir kā kurai,bet drošības pēc..)
Pievienots 12. jūl 2011 19:34

Ivetta

Ak, jā- ir patiesībā mega daudz lietas vēl, tas sarakstiņš atrodams arī internetā, bet vēl gribēju atgādināt par lielo pamperi pašai. Vecmātes liek uzlikt uz pirmo nakti..
Pievienots 12. jūl 2011 14:29

Atbildēt komentāram

mammucis ;)

Lūk šī lieta man ieinteresēja vairāk...

Man paketes saglabājušās no pēdējām m-reizēm,kas nebija,jo parasti iepērku 2 lielās pakas nakts paketes,tās domāju ar ņemt..
Bepanten ziedi jau lietoju tagad,jo krūtsgali sprēgā,paldies,zināšu tagad,ka bēbim varēšu smērēt..
Man noteikti būs vēl jautājumi..
Bet paldies jau arī tagad par to pašu ..
Jāatzīst,kad sāku netā lasīt to sarakstu tik ļoti sanervozējos,ka pat sāku raudāt,ai,bet tas jau hormonu dēļ,es tikšu galā,jo man tak ir vislielākais atbalsts-mans mīlošais vīriņš
Pievienots 12. jūl 2011 15:02

marcipāne

Domāju Tev vajadzēs:

halātu, priekšā taisāmu kreklu, vai virshalātu ar apakšhalātu;
pēcdzemdību pamperbiksīti? tālāk jau paketes...;
zobu birstīti, zobupastu;
ķemmi;
kādu sejas krēmiņu (pēc dzemd. mēdz strauji palikt sausa āda)
drēbes;
un noteikti siltas zeķītes; un čībiņas;
lai piens nepil - krūšu ieliknīšus (bet pirmajās 3 dienās parasti vēl nav tā īstā piena, bet gan pirmpiens, kura nav daudz)

Bēbītim:

mitrās salvetes (jo bēbīis vēl tik smalks un sīks un slidens, ka bija bail, ke neizslīd no rokām, mazgājot zem krāna, tādēļ pirku mitrās salvetes)
drēbītes (tikai daudz neņem); plānu cepurīti, zeķītes, bodīšus 2, rāpulīšus 2,
autiņus - gan kokvilnas, ja atvemj pieniņu, gan papīra;
pamperīšus (iesaku Pampers Premium Care - vissuperīgākie, tik maigi un mīksti)
eļļiņu;
paņem arī plediņu, jo ne vienmēr slimnīcās ir mīkstas sedziņas, un labāk paņemt savu līdzi, kur ietīt un kādu smuku, lai ņemt ārā, kad izraksties

Mātes pase līdz un fočiku paņem
Pievienots 12. jūl 2011 16:09

Atbildēt komentāram

mammucis ;)

Mīļš,mīļš paldies,lasu kopā ar vīriņu un taisām sarakstu..
Pievienots 12. jūl 2011 16:38

Katrā slimnīcā līdzi ņemamo lietu sarakstiņš var nedaudz atšķirties. Tas Tev jāprecizē slimnīcā, kurā vēlies dzemdēt. Jo, piemēram, Rīgas Dzemdību namā mitrās salvetes (domātas mazuļa dupsim) ir obligāti jāņem līdzi, bet Cēsīs tās neļauj lietot.
Pāris mēnešus atpakaļ dzemdēju Rīgas Dzemdību namā un no savas pieredzes iesaku paņemt līdzi šādas lietas-
   Māmiņai:
T-krekls dzemdību laikā (tāds, kas nosedz dupsi)
barošanai piemērots krekliņš pēc dzemdībām
halāts
siltās zeķes (noderēs uzreiz pēc dzemdībām)
vienreizējais paladziņš
barošanas krūšturis
krūšturim ieliknīši (piena savācēji)
čības
vienreizējās apakšbiksītes (3-5 gab.)
pēcdzemdību paketes
pamperbikses (2-3 gab.)
dvieļi (lielais un mazais)
personīgās higiēnas piederumi (zobu birste, zobu pasta, ziepes, dušas želeja, šampūns, ķemme, dušas čības, toletes papīrs)
dzemdību komplekts
Microlax klizmiņas (var būt nepieciešamas)
Bepanthen ziede (derēs gan krūšu galiem, gan mazuļa apsārtušam dupsim)
vismaz 2l ūdens
    Mazulim:
krekliņi - 3 gab.
rāpulīši - 3 gab.
cepurīte
zeķītes - 2 pāri
siltās zeķītes vai zābaciņi
vienreizējie paladziņi - 3 gab.
bērnu ziepes
autiņbiksītes
mitrās salvetes (nekad nevar zināt, vai uzreiz pēc dzemdībām spēsi paiet pati un vēl mazo noturēt zem ūdens krāna)
dvieļi (lielāks un mazāks)

Veiksmi
Pievienots 12. jūl 2011 16:53

Atbildēt komentāram

māmiņa1234

Kas tās par vienreizējām apakšbiksītēm?Kur tādas var iegādāties??Vai tad nepietiekt ar pamperbiksēm?
Pievienots 12. jūl 2011 17:08

marcipāne

Tās ir tās pašas saucamās pamperbikses
vēl noteikti paņem ūdeni līdzi - dzert kontrakciju laikā ļoti gribēsies!
un kādu kārumiņu - jo pirmsdzemdību laikā, kad uztaisīju klizmu, neko au neēdu, bet, kā tikko mazā piedzima - sagribējās Snikerīti, ka, labi, ka bija līdzi gan sieriņš, gan šokolādīte

Pievienots 12. jūl 2011 17:53

Pamperbikses (saucamie pamperi) ir nepieciešami pirmajā dienā pēc dzemdībām. Bet vienreizējās apakšbiksītes ir vajadzīgas nākamām pāris dienām pēc dzemdībām. Tās var nopirkt aptiekā un tā arī saucās 'vienreizlietojamās apakšbikses' (ja nemaldos, tad iepakojumā 10 gab. maksā ap 1.80Ls).
Protams, var izlīdzēties ar parastājām apakšbiksītēm, bet tā kā pēc dzemdībām asiņošana ir stiprāka un pēcdzemdību paketes arī ir lielākas un biezākas par parastajām, tad ērtības labad labāk paņemt līdzi tādas.
Tām topošajām māmiņām, kas dzīvo Rīgā, iesaku aizbraukt līdz veikaliņam pretī Rīgas Dzemdību namam (šķiet saucās 'Marija', vai kā tā), tur var nopirkt uzreiz visu nepieciešamo dzemdībām par diezgan samērīgām cenām.
Pievienots 12. jūl 2011 18:21

abrakašvabra

te labs kopsavilkums: ...
Pievienots 12. jūl 2011 19:15

Atbildēt komentāram

Anonīms

Man piemēram Balvu slimnīcā iedeva sarakstu kas ir obligāti jāņem līdz, bet saliku arī liekās mantas(katram gadījumam), saliku liekas drēbītes mazajam un sev, jo nevar zināt kā ies. Es biju māņticīga un somu saliku tikai tagad, kaut vai man ir jādzemdē jau pēc divām nedēļām. kopā ņemot man tas viss izmaksāja ap 20ls.
Pievienots 21. jūl 2011 12:30

Atbildēt komentāram

mammucis

jums jau tur puse iedziives jaanjem liidzi. dzemdeeju Anglijaa un uz slimniicu devos ar rokassominju un mazu maisinju. liidzi bija tikai 1 komplektinjsh mazajam, 3pamperi, un pashai paketes un viens garais krekls. tas arii viss
Pievienots 21. jūl 2011 18:07

Atbildēt komentāram

marcipāne

Tā nu ir
vienīgais Jelgavā, piemēram, tualetes papīru var neņemt, jo tualetēs viss ir - gan dvieļi papīra, gan tualetes papīrs. Un paketes var pajautāt dakterītei.
Taču ne visur personāls ir atsaucīgs, un citreiz pat rā, ka nekas nav paņems līdz..

Katrā DzNamā ir savādāk.

Pievienots 22. jūl 2011 06:26

!!zaņux, zaķīts, saulje!!

a dzemdiibu komplekts kur tie paladzinji, ir obligaati jaanjem liidzi uz slimniicuwai war arii iztikt bez taa???
Pievienots 22. jūl 2011 10:46

Atbildēt komentāram

marcipāne

Katrā dzemdību namā ir savādāk. Jelgavā nevajadzēja pirkt aptiekā un ņemt līdzi, jo deva uz vietas, tikai 8 Ls jāmaksā.
Citur gan pieprasa, lai esi klāt ar jau nopirktu komplektu.
Bet tas ir obligāts, jā.
Pievienots 22. jūl 2011 11:18

mammucis ;)

Labāk jau pašai ir nopirkt,sanāk lētāk..
Pievienots 22. jūl 2011 11:51

Anonīms

Bez tā jau tiešām nevar iztikt, bet to komplektu var arī iegādāties tur pat dzemdību nodaļā, jo kā man gadījās tad es labāk nopērku tur pat uz vietas, jo aptiekā mēdz uzdot tādus jautājumus uz kuriem ir nereāli atbildēt. piem. kādus tieši? kāda veida? utt.
Pievienots 23. jūl 2011 06:43

valis

Kāda izmēra cepurīti mazajam vajadzīga... 36 izmērs jaundzimušajam der vai arī tas ir pa mazu?
Pievienots 14. aug 2011 13:52

Atbildēt komentāram

marcipāne

36.. nu nevar zināt.. citreiz izmēri atšķiras dažādos veikalos.. mums bija 36, taču, mazajam galviņa ir tornīšveidīga (konusa), kad piedzimst - jo ejot pa dzemdību ceļie kauli pielāgojas, un tad sanāk, ka veselas 2-3 dienas ir tāda galviņa, un nevienmēr mazās cepures lien virsū
tādēļ labāk pirkt gan ļoti mazu, gan vidēju - otro-trešo izmēru

Ziemas bēbjiem, piemēram, irlāku izmēru vajag, lai nav saspīlēta galva, bet tai pat laikā, lai ir silti
Pievienots 14. aug 2011 16:02
  1. 1
  2. 2
  3. »

LAPAS KARTE