Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 2.8/5
    Violeta Fodina

    Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Bērna joks par vieglas uzvedības sievieti

Annija (8 gadi): Es: Vai Tu zini, ko nozīmē vārds "mauka"? Annija: - Jā, tas pats, kas padaudza. Es: Kā Tu zini šādus vārdus? Annija: - Es mācījos runāt... Kā tad es zinu, ka maize ir maize!

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

kā padarīt mātes pienu treknāku?

sveikas māmiņas!
mani interesē to māmiņu viedoklis,kuras savus Rausīšus ar pieniņu baro. Lieta tāda,ka pēdējā mēneša laikā mazais pieņēmās svarā tikai par 100gramiem. Dēliņam tagad 4 mēneši. Pieniņa pēc tilpuma pilnīgi noteikti pietiek,jo neprasa vairāk,ir aktīvs,smejas un rotaļājas,guļ labi,naktīs ēst neceļas jau dikti sen, nav ne nervozs ne kas cits liecina par to,ka kaut kā par maz. kopš ēd dārzenīšus(no 3,2 mēn vecuma),arī puncis iziet labi. tātad paliek vien variants,ka pieniņš ir par liesu. esmu dzirdējusi,ka ēdot treknāku ēdienu pienņš arī paliek treknāks. tātad beidzot nonākam pie galvenā jautājuma-kādus produktus būtu šajā situācijā lietot vislabāk? gaļu ēdu,piena produktus arī,sviests darbojas acīmredzami,bet ne cik daudz to apēst tomēr nevar. Majonēze diez vai būs labākais šajā situācija... varbūt kādai ir pieredze šajā jautājumā?
Daktere dikti uzstāj uz to,ka ir jāņemas svarā daudz vairāk,tāpēc jāsākot sausos dot,pret to gan iebildu un atteicos no šā piedāvājuma. tagad ēdam auzu putru no rīta (dodu apmēram stundu pēc pieniņa,otrās brokastis,tā teikt, un tad cik lien) un biki vēl arī vakarā,kad apradīs ar šo produktu,mēģināsim vēl arī citas putras.

Ievietots 17. apr 2011 20:58

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

minncīte

man pašai bija ļoti lies pieniņš un pārdzivoju,kad nācās dot maisījumu,lai mazā ņemtos svarā,bet lai padarītu treknāku dzēru ķimeņu tēju ar iebiezināto pienu un paralēli lietoju bišu peru maizi (tabletītes aptiekā nopērkamas), bet no maisījuma gan vairs pilnībā noņemt mazo nevarēju, bet pieniņš kļuva treknāks.. to pārbaudiju atslaucot pieniņu un ļaujot viņam nostāties (to man ieteica) ..
vēlu veiksmi!!
Pievienots 17. apr 2011 21:44

Atbildēt komentāram

mammucis

man no taas kjimenjus teejas nebij nekaada labuma. pat saaka likties ka piena paliek mazaak. daudz labaak man palidz capuchino ar pienu.
Pievienots 18. apr 2011 10:16

zzzzzzzzzzzz

nu ko tu streso beernam nav noteikts daudzums par kuru meenesii jaapienjemas svaraa,ja neraud un gulj labi taatad viss ir ok.man deelinjs pieedzima liels(4,400)es saaku nopietni piebarot aptuveni 3,5 menesos,kafijas dzirnavinjaas samali auzu paarslas,eeda ar visiem biezumiem,gatavoju to visu piena maisijumaa,eeda taa ka prieks!savu pienu devu padzerties.daktere lamaajaas teica ka man jaaizveelaas ka nevar dot piena maisijumu kopaa ar auzu paarslaam,ie esot 2 eedieni,bet vienu piena maisijumu needa,padzeeraas un prasija eestbet tas jau individuaali.
Pievienots 17. apr 2011 21:46

Atbildēt komentāram

Lita

Pats svarīgākais - lai bērns vispār pieņemas svarā. Bet iepriekš ieteiktā ķimeņu tēja un bišu peru maizi (ieteiktu pirkt biteieku veikalos) ir padoms, ko, manuprāt, vērts izmantot; par sliktu noteikti nenāks (nezinu gan par to iebiezināto pienu).
es ēdu halvu!
Pievienots 18. apr 2011 03:51

Atbildēt komentāram

Anonīms

Pievienojos meitenēm!
Un tik vēl varu piebilst, ka viena veca dakterīte teica, ka mazi bērni nav mazi sivēni - nav nekādas svarā pieņemšanās sacensības. Galvenais lai mazais jūtas labi- un tā arī ir - tad viss ir kārtībā.
Ieteikti padomi, ķimeņu tēja, iebiezinātais piens, bišu mātes pieniņš, rieksti (halva), veselīgs ēdiens un miers ir pats labākais.
Nav ko dēļ 100 gramiem turpu šurpu stresot.
Viss būs labi - ir jau labi!!!!
Pievienots 18. apr 2011 05:45

Atbildēt komentāram

tomi

Nu nezinu, nezinu....cik cilvēku tik viedokļu.Mums arī ir problēmas ar ēšanu, cīnos jau ar to trīs mēnešu garumā,bērns ir izmeklēts no galvas līdz kājām.Vesels, par to protams priecājos.Bet ejot pie visiem dakteriem un speciālistiem,SVARA pieaugums bērnam ir ļoti būtisks,labi piekritīšu var vienu mēnesi būt mazs svars,ja pareizi sapratu mēnesī pieņēmās tikai 100gr.,manu prāt tas ir ļoti,ļoti maz,jo es savu meitiņu sveru katru nedēļu un man jau nedēļā ja ir tikai tie 100gr. ir stress.Esam arī gulējušas Gaiļezera BKUS ,kur uzskatu ir ļoti labi speciālisti,kuri arī uzsver,ka svara dinamika bērnam ir ļoti būtiska.Ja bērns neņemās svarā,tas nozīmē,ka ir problēma - maz piens,neuzsūkšanās,vai kas cits,ja visu laiku bija laba svara dinamika,tad jāskatās kas notikās.
Es Tev ieteiktu svara kontroli katru dienu,pirms ēšanas nosver un pēc ,tad zināsi cik bērns izzēd tavu pienu ,varēsi spriest pati vai pieniņa pietiek vai nē. Nu kā jau droši zinām,ka pēdējais pieniņš ir pats treknākais,man bija tā,kad bērniņš paēda,es vel to pašu krūti atslaucu līdz pēdējam pilienam un ar karotīti devu,lai tie bija 10-20gr.bet liesais pieniņš.
Par auzu putru arī izteikšos nav no tam labākajam,pirmās rīsi,griķi,kukurūza.
Ja galīgi esi pret maisījumu,tad vajag noteikti atslaukt un paskatīties cik pieniņa ir.Es domāju,ka nebūs vaina treknumā,bet gluži vienkārši nepietiek piena.Tad jārīkojās pēc apstākļiem.
Jā,vispār es esmu dzirdējusi par valriekstiem,lai piens treknāks būtu.Un protams,katrs jau izvēlās,kā barot bērnu un ar ko,bet nu gluži ieciklēties tikai uz savu pienu un turēt bērnu pusbadā arī labi nebūs.Ir maisījums kazas piena Nanny Care padārgs gan bundža 400gr.11Ls,nopērkams tikkai Pils aptiekās.Man arī nepatīk Aptamili uttt..bet biju spiesta bērniņu piebarot ar maisījumu.Lai veicas!
Pievienots 18. apr 2011 07:03

Atbildēt komentāram

aptauja

nav nekā tāda,kas liecinātu,ka piena nepietiek! to jau aprakstīju sākumā,tāpēc neatkārtošos.
sausos maisījumus mans bērns dabūs tikai tad,ja pat pēc putrām kritīsies svarā! precīzāk-viņš to mēslu (lietoju šo vārdu pilnīgi apzināti) nedabūs pat paostīt!
Pievienots 18. apr 2011 09:08

kroksis

Ar to svarā pieņemšanos ir tā /pati izbaroju 2 bērnus/, ka vajag ņemt vērā arī to, ka mazais noteiktos posmos apgūst jaunas prasmes un tajā mēnesī vairāk ēdiens tika patērēts enerģijai, nekā svaram. Jāskatās kopējais svara pieaugums - saskaiti visus mēnešus un izdali - ja sanāk 300-600g, tad ir pilnīgi pietiekoši. Viena mēneša rādījumu ir absolūti dumji uzskatīt par noteicošo tam, vai pienam ir kāda vaina un vai vajag veikt piebarojumu. Man pirms 2-iem mēnešiem tieši tā bija draudzenei. Atnāca no ārsta sašokēta un jau sāka jautāt par putriņām utt. Bērniņam bija 5 mēn. Pastāstīju, kā ir, ka bērni svarā var pieņemties arī viļņveidīgi, ka tas pieaugums tikpat labi var nebūt konkrētajā datumā, bet gan pēc nedēļas. Bet, ja sāks piebarot ar jebko citu, tad būs tā, ka piena daudzums samazināsies, jo bērns vairs nezīdīs tik, cik vajag. Viņa neko citu nedeva un nepiebaroja. Pēc nepilnām 2-ām nedēļām 10dienām viņai ar mazo bija jāiet uz kontrolsvēršanu. Ārste sāka 'dziedāt're cik labi, ka piebaro, cik pamatīgi nācis klāt svars nieka dažās dieniņās. Kad viņa pateica, ka neko nav piebarojusi, tad dižais mediķis gandrīz esot palikusi nikna, ka nav paklausīta...... Nezinu. Es savus tikai ar krūti baroju vienu līdz gadam/viņš atteicās no jebkā cita/, otrs man sāka ņemt ēdienu no mana šķīvja jau 8-os mēnešos. Līdz ar to man atkrita visas speciālās gatavošanas, pudelīšu mazgāšanas.... Jo bērni ēdienu ēda - mēģināja kost, žļambāt. Netīšām sanāca tā sauktais 'pedagoģiskais piebarojums'. Par kuru tagad sāk visus informēt, ka esot labāk, nekā gatavot biezeņus un putras.  Bērni veseli, kad sāka ēst, ēda to ko mēs, tikai biežāk - starp mūsu ēdienreizēm pavārīju kādu putru vai tamlīdzīgi.
Sanāca gari un murgaini - atvainojos. Tikai gribējās izteikties. Mani tracina tie stulbie teksti par liesu pienu - navb tāds jēdziens. Tikai izgudrots, lai pašai nebūtu jābaro bērns un varētu atstāt citiem.
Pievienots 18. apr 2011 07:04

Atbildēt komentāram

marcipāne

Agita - atļaušos piebilst.
IR tāds jēdziens! IR!
Man arī tā bija.
Es noskaņojos uz to, ka baroši bērnu ilgi, - cik bērniņš gribēs un, cik pašai būs piens.
Sanāca 3 pilni mēn un viss.
Piens bija liess, nācās piebarot.
Pirku Milumil, jo tas ir treknāks
Mana mazā izdzēra DAUDZ mana piena, bet viņai nepietik ar to, jo gribēja reāli ēst.
kad sāku piebarot, bērns bija apmierināts. Vispirms man pieniņš - padzerties. Tad 50 gr plusā maisījums.

Tā kā, nevajag mētāties ar apgalvojumiem, ja pašai tā nav bijis.
Katrs organisms ir sāvādāks.
Pat speciālsti mēdz teikt, ka ir sievietes, kurām izstrādājas liess piens pat ēdot treknu ēdienu.
Un ir tādas, kuras var dzert ūdeni un dzīvot uz sviestmaizēm un krūtis līst pāri!


Pievienots 18. apr 2011 08:43

minncīte

"Mani tracina tie stulbie teksti par liesu pienu - navb tāds jēdziens. Tikai izgudrots, lai pašai nebūtu jābaro bērns un varētu atstāt citiem."- tad nu varu teikt pēc pieredzes, ka tāds jēdziens ir gan,kad pati baroju savu mazo, viņa nevis ņēmās svarā, bet tikai kritās (piebildīšu, ka barošana bija ar svara kontroli katru ēdienreizi un pie krūts liku bieži), rezultātā mazo pielika pie sistēmas un nozīmēja maisijumu. Ir jāņem vērā ka katrs organisms ir savādāks
Pievienots 18. apr 2011 08:53

aptauja

paldies par padomiem un viedokļiem!

Piena NAV par maz! atslaukšana kontroles mērījumam nekam neder! pati atslaukt nevaru,jo liekas,ka nekā nav,kad esmu pusstundu cīnījusies gan ar rokām,gan pumpi un secinājusi,ka nav,tad pieliku mazo,kā uzsūc,tā nāk ar strūklu! arī bez tik npietnas pupa masāžas mazais māk dabūt ārā daudz! pēc pupa cietības zinu,ka piena pietiek-pirms mazais paēd, pups šķiet tāds pilns un smags,kad viņš ir beidzis savu svarīgo nodarbi,pups tukšs kā maiss un tad pat vēl var atslaukt!

kopumā esmu par Agitas teoriju, par to svara dinamiku, sadalot uz visu laiku sanāk 650gr mēnesī un mazais ir dikti aktīvs! vnk gribējās dzirdēt citu mammu apstiprinājumu manai teorijai,tas iedvesmai runāt pretī dakterei!
un galu galā-iepriekšējos mēnešus bija daudz lielāki plusi un visi bērni tomēr nevar būt bumbulīši!
Pievienots 18. apr 2011 09:03

Atbildēt komentāram

Matdraini

Viagra Suisse Amoxicillin For A Sinus Infection [url=]order cialis online[/url] Order Prednisolone Without R Propecia Sans Ordonnance Prix Kamagra 100
Pievienots 11. jūn 2019 14:19

Atbildēt komentāram

Matdraini

Cialis Generico Visa Electron Amoxil Buy [url=]generic cialis overnight delivery[/url] Cialis Auf Rechnung Propecia Fa Crescere Dei Capelli
Pievienots 14. jūn 2019 21:53

Atbildēt komentāram

Matdraini

Finistride 1mg Uk No Prescription Mediciations Without Perscription [url=]cialis overnight shipping from usa[/url] Viagra Online Without Perscription Les Effets Du Viagra
Pievienots 18. jūn 2019 12:28

Atbildēt komentāram

  1. 1
  2. 2
  3. »


 

LAPAS KARTE