Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Uzdod savu jautājumu

 • Adopcija

  Jautājums:Sveiki! Ļoti vēlētos saņemt konsultāciju šādā situācijā... Esmu stājusies laulībā un mans tagadējais vīrs vēlas adoptēt manu bērnu, kurš man ir no iepriekšējām attiecībām. Bērna bioloģiskajam tēvam ir atņemtas aizgādības tiesības, ar viņu nav kontakta. Cik saprotu, šo adopcijas procesu dara Bāriņtiesa. Un arī dzimšanas apliecības maiņa ir iespējama? (šobrīd tajā ir iaraksts par bērna bioloģisko tēvu)...Jautājums ir sekojošs: vaiadopcijas rezultātā tiks zaudēti valsts noteiktie minimālie uzturlīdzekļi, kurus šobrīd saņemu? 
  Ļoti novērtēšu Jūsu atbildi!

  Atbilde (11.04.2018): Zvērināti advokāti Anita Rektiņa, Dana Rone, Iveta Bumbiere, Jevgenija Tverjanoviča-Bore, Jānis Kucenko, Jānis Muižnieks, Linards Baumanis

  Atbild zvērināts advokāts Jānis Kucenko: Lai uzsāktu adopcijas procesu, vīram jāvēršas ar pieteikumu bāriņtiesā. Tā kā tēvam ir atņemtas aizgādības tiesības, viņa piekrišana adopcijai nav nepieciešama. Bāriņtiesa lemj par personas atzīšanu par adoptētāju un adopcijas atbilstību bērna interesēm, savukārt adopciju apstiprina tiesa. Tiesai apstiprinot adopciju, tas ir pamats jaunas dzimšanas apliecības izdošanai. Atbilstoši Civillikuma 173. panta otrajai daļai ar adopciju bērnam izbeigsies radniecības attiecības ar tēvu un ar tām saistītās personiskās un mantiskās tiesības, kas nozīmē, ka arī tēva pienākums maksāt uzturlīdzekļus izbeigsies. Ja tēva vietā uzturlīdzekļus šobrīd maksā Uzturlīdzekļu garantiju fonds, tad līdz ar to arī no fonda šos uzturlīdzekļus turpmāk nevarēs saņemt.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. »

 

LAPAS KARTE