Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Uzdod savu jautājumu

 • DNS paternitātes tests

  Jautājums:

  Jautā: Eva 
  Sveiki! Sakiet lūdzu kāda ir kārtība ja vēlos bērnam veikt DNS testu paternitātes noteikšanai. Bērna tēvs pēc 2 gadiem sācis apšaubīt savu tiešo radniecību ar bērnu.Dzimšanas reģistrā bērnam ir tēva uzvārds. Sakiet vai pati varu pieprasīt DNS testu un caur ko lai pieprasu,lai es kā bērna māte tiktu atbrīvota no DNS testa maksas(390 eiro). Paldies jau iepriekš.

  Atbilde (07.02.2018): Zvērināti advokāti Anita Rektiņa, Dana Rone, Iveta Bumbiere, Jevgenija Tverjanoviča-Bore, Jānis Kucenko, Jānis Muižnieks, Linards Baumanis

  Atbild zvērināta advokāte Anita Rektiņa: No jūsu jautājuma noprotams, ka pēc bērna piedzimšanas ne jūs, ne bērna tēvs nešaubījāties par bērna izcelšanos, un bērna paternitāte tika noteikta, jums un bērna tēvam personiski iesniedzot kopīgu iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā. Ja bērna tēvs pēc diviem gadiem sāk apšaubīt bērna izcelšanos no viņa, tad DNS testu vajadzētu apmaksāt bērna tēvam, nevis jums, uzaicinot ierasties kopā ar bērnu abu vecāku izvēlētā laboratorijā. Jums ir tiesības atteikties labprātīgi veikt DNS testus. Tomēr, ja arī jums ir šaubas par bērna izcelšanos no personas, kas dzimšanas reģistrā ir ierakstīta kā bērna tēvs, tad labprātīga DNS testu veikšana būtu ieteicama, un abiem vecākiem šādā gadījumā ir jāvienojas par testu apmaksas kārtību. Atbilstoši Civillikuma 156. pantam, paternitātes atzīšanu var apstrīdēt bērna māte vai persona, kas paternitāti atzinusi, divu gadu laikā, skaitot no dienas, kad viņi uzzināja par apstākļiem, kas izslēdz paternitāti. Šādos gadījumos DNS testu apmaksā persona, kas paternitāti apstrīd. Tiesa paternitātes atzīšanu var atzīt par neesošu tikai tad, ja persona, kas bērnu atzinusi par savu, nevar būt viņas bioloģiskais tēvs un bērnu atzinusi par savu maldības, viltus vai spaidu rezultātā. Līdz ar to personai, kas vēršas tiesā ar prasību par paternitātes apstrīdēšanu, ir jāspēj pierādīt savu šaubu pamatotību - kādēļ divus gadus pēc paternitātes atzīšanas ir sākusi šaubīties par bērna izcelšanos.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. »

 

LAPAS KARTE