Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Uzdod savu jautājumu

 • Aizvešana

  Jautājums:Labdien. Mani interesē vai bērna mātei ir tiesības aizvest bērninu uz dzīvi citā pilsētā?Nesaskaņojot ar bērna tēvu !Tādējādi noščirot tikšanās iespējas. Uz ko aizbildinās,ka neesot veids kā tikt pie bērna tēva. Lai gan atālums ir 30km. 

  Atbilde (01.02.2018): Zvērināti advokāti Anita Rektiņa, Dana Rone, Iveta Bumbiere, Jevgenija Tverjanoviča-Bore, Jānis Kucenko, Jānis Muižnieks, Linards Baumanis

  Atbild zvērināts advokāts Linards Baumanis: Jautājums ir ļoti īss, un nav zināmi vairāki būtiski lietas apstākļi, tādēļ viennozīmīgu atbildi sniegt nav iespējams. Vienlaikus jāsaka, ka jautājuma tekstā minētais 30 km (un arī krietni lielāks) attālums nav pamatots iemesls, lai liegtu bērna un tēva saskarsmes tiesību izlietošanu. Arī tad, ja bērna vecāki dzīvo šķirti, vecāku kopīga aizgādība turpinās. Bērna aprūpi un uzraudzību īsteno tas no vecākiem, pie kura bērns dzīvo. Visos jautājumos, kas var būtiski ietekmēt bērna attīstību, vecāki lēmumu pieņem kopīgi. Bērnam ir tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar jebkuru no vecākiem. Tam vecākam, kurš nedzīvo kopā ar bērnu, ir tiesības saņemt ziņas par viņu, it īpaši ziņas par viņa attīstību, veselību, sekmēm mācībās, interesēm un sadzīves apstākļiem. Turklāt katram no vecākiem ir ne vien tiesības, bet arī pienākums uzturēt kontaktu ar bērnu. Saskarsmes tiesību liegšana vai kavēšana no otra vecāka puses būtu uzskatāma par bērna tiesību un interešu pārkāpumu. Jautājumā ietvertajā situācijā labākais risinājums būtu panākt vienošanas ar bērna māti par kārtību, kādā tēvs izmanto saskarsmes tiesības (par tikšanās ilgumu, vietu un citiem jautājumiem), un noslēgt to rakstveidā. Ja vienošanos panākt neizdodas, pastāv iespēja vērsties bāriņtiesā, kas palīdzēs abu vecāku pārrunās. Gadījumā, ja nav iespējams panākt vienošanos, katram no vecākiem ir tiesības vērsties tiesā ar prasību par saskarsmes tiesību izmantošanas kārtības noteikšanu.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. »

 

LAPAS KARTE