Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Uzdod savu jautājumu

 • Apgādībā

  Jautājums:Sveicināti. Dzīvoju jau kādu laiku kopā ar sievieti kurai ir 3 bērni, viņa saņem alimentus, mēs neesam precējušies. Jautājums ir tāds vai ir iespējams paņemt savā apgādībā viņas bērnus, tā lai nezaudētu alimentus? 

  Atbilde (16.01.2018): Zvērināti advokāti Anita Rektiņa, Dana Rone, Iveta Bumbiere, Jevgenija Tverjanoviča-Bore, Jānis Kucenko, Jānis Muižnieks, Linards Baumanis

  Atbild zvērināts advokāts, Tiesību zinātņu maģistrs Jānis Muižnieks: Kā var saprast, jautājumā lietotais jēdziens “alimenti” nozīmē, kā to definē likums, uzturlīdzekļi nepilngadīgajiem bērniem. Saskaņā ar Civillikuma 179.pantu abiem vecākiem ir pienākums uzturēt savus bērnus, šis pienākums gulstas uz tēvu un māti līdz laikam, kad bērns pats var sevi apgādāt. No jautājuma arī izriet, ka bērna māte no bērnu tēva saņem uzturlīdzekļus, kas paredzēti bērnu uzturam. Jautājuma autoram no likuma viedokļa nav liegta iespēja dzīvot ar bērnu māti nereģistrētā laulībā vai reģistrēt laulību un pašam arī rūpēties par bērniem, kas nekādā gadījumā neskar bērnu tēva pienākumu maksāt uzturlīdzekļus un attiecīgi bērna māti – saņemt uzturlīdzekļus, bet likums neparedz tādu jautājuma formulējumā izteikto risinājumu – paņemt savā apgādībā.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. »

 

LAPAS KARTE