Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Uzdod savu jautājumu

 • Aizieša no vīra ar nepilngadīgu bērnu

  Jautājums:Labdien. Ar vīru ir kopīgs pus otru gadu vecs dēliņš. 
  Ļoti bieži ar vīru strīdamies., strīds noved tik tālu, ka vīrs fiziski iespaido mani, sit ar kulakiem, sper, velk aiz matiem,lamā rupjos vārdos. Viss notiek kad bērns ir blakus vai man uz rokām. Kā vīrs sāk bļaut tā bērns sāk raudāt un nāk pie manis.pieslieža klāt vai prasās opā.  Tad nu reizi izsaucu policiju, atbrauca, izstāstīju kas un kā, pierakstīja mūsu personas datus, bet beigās iesniegumu neuzrakstīju.  Es gribu aiziet no viņa kopā ar bērnu. Viņš man draud ka bērnu atņems, ar bērnu varēšu tikties tikai tad kad viņš ļaus. Es vēlos aiziet no viņa. Ja es to izdaru tad kad viņš ir darbā, tā teikt pa kluso vai viņš var iet uz policiju, sūdzēties par mani? Vai man pēc tam būs tā teikt kādas nepatikšanas. Jo nekas mierīgi nenotiek. Bet vairs nevaru paciest šo pazemojumu. 

  Atbilde (30.11.2017): Zvērināti advokāti Anita Rektiņa, Dana Rone, Iveta Bumbiere, Jevgenija Tverjanoviča-Bore, Jānis Kucenko, Jānis Muižnieks, Linards Baumanis

  Atbild zvērināta advokāte Iveta Bubmiere: Cienījamā rakstītāja, aizejot no vīra, Jūs pasargāsiet gan savu, gan bērna veselību. Nevienu piespiest dzīvot ar kādu kopā nevar, neskatoties uz to, ka viņš ir laulātais un bērna tēvs. Jūs varat pieņemt lēmumu aiziet no vīra, bet tas, visticamāk, nemainīs viņa attieksmi pret Jums. Labāk ieteiktu izmantot likumā paredzētas tiesības. Efektīvs ir pagaidu aizsardzības piemērošanas līdzeklis pret vardarbību. Šajā gadījumā Jums mājoklis nav jāatstāj, bet to būs spiests atstāt laulātais, neskatoties uz to, ka tas pieder viņam. Tiesa to piemēro vienas darba dienas laikā pēc prasības celšanas. Jārēķinās ar to, ka saskaņā ar Civilprocesa likuma 250. 43 pantu Jums gada laikā būs jāceļ prasība tiesā. Civilprocesa likuma 250. 47 pantā ir uzskaitīti visi pagaidu aizsardzības līdzekļi, kurus Jūs tiesai varat lūgt piemērot. Tiesas lēmums Jūs pasargās no pazemojumiem un vardarbības vismaz uz vienu gadu un, ja ir tiesvedība, tad vēl ilgāk. Ja laulātais nepildīs nolēmumu par aizsardzību pret vardarbību, tad saskaņā ar Krimināllikuma 168. 1 pantu, viņu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Izvēle ir Jūsu ziņā, un ceru, ka mans padoms noderēja.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. »

 

LAPAS KARTE