Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Uzdod savu jautājumu

 • Miega traucējumi zīdainim

  Jautājums:

  Labdien!


  Zīdainim 5.5 mēneši (5 ned. priekšlaikus dzimis), baroju ar krūti. 
  Zīdainis gandrīz katru pamošanās reizi (gan pēc katras diendusas, gan naktī) mostas ar čīkstēšanu, raudāšanu, reizēm vakaros pa miegam sāk histēriski raudāt, pat atrodoties rokās. Līdz 3 mēn vecumam domāju, ka vainīgas gāzītes, taču nu jau ar puncīti ir palicis labāk, taču mošanās ar raudāšanu nav mitējusies. 
  Ēd labi, pieņemas svarā labi, raudāšanas iemesls nav vēlme paēst; visas pārējās vajadzības arī apmierinātas. 
  Šobrīd uz naktsmieru vēlas doties jau ap 19.30. Naktī (laikā no 0.00-6.00) pāris reizes pamostas, iemidzinu ~­30 min (ir bijušas dažas naktis, kad noguļ 10 h no vietas). 
  Vienīgā reize, kad pamostas bez raudāšanas, ir no rīta, ap 8.30. Es viņu pabaroju, apmazgaju, apčubinu, taču jau pēc pusstundas jau atkal izrāda noguruma pazīmes. 
  Tātad vēl raizes dara tas, cik bieži viņš grib gulēt. Dienā (laikā no 6.00-18.00) tās ir vismaz 5 reizes, un katra iemidzināšana prasa 30-45 min. Pats iemigt nespēj. Pēc iemidzināšanas paguļ max 30-45 min, tad pamostas čīkstot vai raudot (tikai pa retam izdodas nomierināt tā, ka guļ tālāk); varētu domāt, ka ir gana pagulējis, taču jau pēc 30 min liekas saguris, berzē actiņas. Liekas, ka visu laiku nedabū kārtīgi izgulēties un nespēj palikt nomodā mierīgs (t.i., labā noskaņojumā) ilgāku laiku (ilgākais - 1 h). Ja nodarbina ilgāk par 1 h, sāk kļūt hiperaktīvs. Vakaros, arī ja visa diena bijusi ļoti mierīga un mazulis ir daudz gulējis, ir ļoti uzvilkts. Vannošanas, masāžas vai jebkādas citas "nomierinošas" darbības viņu tikai vairāk uzvelk. 

  Sakiet, vai šeit varētu domāt, ka zīdainītim ir kādi miega traucējumi, un pie kāda speciālista tādā gadījumā vajadzētu vērsties? Zinu, ka tam varētu būt 101 iemesls, taču neviens no līdz šim dzirdētajiem iemesliem nav pie vainas (zobu nākšana, laktozes nepanesība, nesaskaņas ģimenē u.c.). Vai vizīte pie osteopāta varētu būt noderīga?
  P.S. Mūsu neiroloģe tikai izrakstīja nomierinošu sīrupiņu, taču ne sīrups, ne kumelīšu tēja nelīdz.

  Atbilde (06.12.2017): portāls mammamuntetiem.lv

  Atbild "Veselības centrs 4" grupas uzņēmuma "Capital Clinic Riga" pediatre Vizma Meikšāne Labdien! Pēc rakstītā spriežot, tie nav miega traucējumi, jo naktīs bērns guļ labi. Varētu ieteikt pamainīt režīmu, mazliet saīsinot nakts miegu, kas varētu būt par ilgu un kura dēļ dienas miegs sanāk saraustīts, un bērniņš nevar atpūsties. Iesaku sākt bērniņu modināt no rīta mazliet agrāk – par 15 – 30 minūtēm. Jāmēģina bērnam nodrošināt izgulēšanos dienā no 1 līdz 1, 5 stundām, vai tas būtu pastaigas vai izbrauciena laikā. Svarīgs rādītājs tam, ka bērns ir izgulējies un atpūties, ir tas, ka viņš pamostas labā noskaņojumā, nevis raudot. Ja dienas miegs ilgst 30 minūtes, tā sanāk tikai snauda, un tās laikā bērniņš nevar atpūsties. Ar cieņu,

 • Lasīt vairāk

  KĀ STIPRINĀT IMUNITĀTI.

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: SVEIKI!Puikam janvārī būs 4gadiņi.Kā uzsākām iet bērnudārzā(ejam jau otro gadu)tā sākās biežā slimošana.Klepus,iesnas,sāpošs kakls un konjuktivīts pārsvarā.Arī šogad imunitāte nav uzlabojusies,d

  Atbilde (12.12.2017) : Labdien! Uzsākot dārziņa gaitas un līdz pat bērnudārza gaitu beigām bērna imunitāte trenējas tikt galā ar ārējiem iebrucējiem - vīrusiem. Lai arī vecākiem ļoti nepatīk to dzirdēt, bet ārsti uzskata,

 • Lasīt vairāk

  Staigulis

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: Manam mazulim ir gandrīz 5 mēneši (12.10). Vai varu likt vinu staigulī, jo viņš arī ļoti grib uz kājām. Ja tagad nevar, kad tad ir ieteicams?

  Atbilde : Labdien! Speciālisti neiesaka izmantot staigulīti. Vairāk par to var lasīt http://www.mammamunt

 • Lasīt vairāk

  Migrēna

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: Visiem 4 ģimenē ir migrēna. Tagad, kad dēls studē, tas sagādā vēl lielākas problēmas - ja tā sākas, par mācībām nevar būt ne runas.Ko darīt, lekcijas kavētas, semināri neapmeklēti.Kādreiz bija nopērk

  Atbilde (21.10.2010) : Jums noteikti jādodas pie ģimenes ārsta, kurš varētu ieteikt, kā vislabāk rīkoties šādā situācijā.

 • Lasīt vairāk

  Kanisterapija jeb terapija ar suņiem

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: Vai varētu uzzināt par kanisterapiju. Kur to Rīgā praktizē?

  Atbilde (21.10.2010) : Labdien! Iesakām sasināties ar Latvijas kinoloģiskā federāciju. Kontakti: 1. LKF prezidente Vija Klučniece lkf@apollo.lv Tālr. 67614819 2. LKF izpilddirektore L

 • Lasīt vairāk

  Palīdzība

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: Sakiet lūdzu, vai Latvijā pastāv kāds diennakts informatīvais telefons par jautājumiem, kas saistīti ar grūtniecību? Ja ir, lūdzu uzrakstiet!

  Atbilde (20.10.2010) : Steidzamos gadījumos vienmēr var zvanīt uz tālruni 112, kur kompetenti speciālisti ieteiks, ko darīt.

 • Lasīt vairāk

  Plastiskā ķirurģija

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: Labdien! Palīdziet lūdzu noskaidrot, kur Latvijā  veic ausu korekciju vislētāk. Meitenei 9 gadi. Paldies!

  Atbilde (21.10.2010) : Latvijā ir vairākas vietas, kur veic šāda veida operācijas. http://www.lazerplastikasklinika.lv/;

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. »

 

LAPAS KARTE