Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Uzdod savu jautājumu

 • Izsekošanas lietotnes tālruņos, pulksteņos

  Jautājums:Labdien!
  Šobrīd populāras ir dažādas programmas, ar kuru palīdzību sekot bērna gaitām - gan telefonos, gan īpašajos pulksteņos. No vienas puses - vecākiem ērti un labi sirdsmieram, bet, domājot ilgtermiņā, kādu iespaidu šāda sekošana varētu atstāt uz bērnu, pat tad, ka mazais sekošanai neiebilst. 
  Paldies!

  Atbilde (15.12.2017): Līga Tumašova

  Vispirms gribētu atgādināt, ka šīs lietotnes ir paredzētas drošībai un uzraudzībai Ja ar bērnu esam pārrunājuši, ko mēs iegūstam, izmantojot šīs lietotnes, tad, manuprāt, arī viņam tā ir papildus drošība, kad vecāks nav klāt. Tas pat, iespējams, varētu palīdzēt nedrošākam bērnam mazināt trauksmes līmeni, kad viņš nav kopā ar mammu vai tēti. Iebildumi bērniem varētu rasties, sasniedzot pusaudžu vecumu, ja gribas darīt to, ko vecāki neatbalsta vai aizliedz, kā arī gadījumos, ja ar mammu un tēti nav saprotošas attiecības, t.i., pārāk stigras prasības pret bērnu no viņu puses vai arī, ja šī lietotne tiek izmantota kā sods bērna kontrolēšanai. Vēl ir jābūt gatavam, ka vienaudži pret šiem skolēniem reizēm var izturēties ar nesapratni, var būt pat aizskaroši, jo ne visi saprot šo lietotņu nozīmi. Ja Jūs kā vecāks esat pārliecināts, ka bērns ir iemācījies viedierīces lietot atbildīgi un nepieciešamības gadījumā viņš griezīsies pēc palīdzības, tad varētu arī nesekot līdzi ar attiecīgajām lietotnēm.

 • Lasīt vairāk

  Tālrunis pirmklasniekam

  Autors: Līga Tumašova

  Jautājums: Labdien!Rudenī ģimenē būs pirmklasnieks. Nevaram saprast, vai uz pirmo septembri dēlam gādāt telefonu. Viņš, protams, prasa. Taču man šķiet, ka septembrī tāpat jau būs daudz jauna un pie viskaut

  Atbilde (27.11.2017) : Labdien! Atbildi uz jautājumu lūdzu lasiet šeit http://www.mammamunt

 • Lasīt vairāk

  Telefonu kontrole

  Autors: Līga Tumašova

  Jautājums: Vai vecāki vispār var mobilo telefonu saturu bērna telefonā, kam uzliktas paroles. Vai ir programmas, kas ļauj ierobežot noteiktu aplikāciju vai satura lapu apmeklējumus?

  Atbilde (03.08.2017) : Labdien! Atbildi uz savu jautājumu lasiet šeit http://www.


 

LAPAS KARTE