Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Uzdod savu jautājumu

 • Alimenti

  Jautājums:Labvakar!
  Man ir radusies tāda situācija- Es esmu precējusies, taču ar vīru jau nedzīvojam kopā jau vairāk kā trīs gadus, visu šo laiku esmu attiecībās ar citu cilvēku un mums piedzima bērniņš. Dzimšanas apliecībā tika norādīts bērna tēvs kā mans vīrs un bērnam tika dots vīra uzvārds. Šobrīd esmu iesniegusi papīrus tiesā uz šķiršanos un paternitātes apstrīdēšanu. Vai šajā laika posmā , es varu pieprasīt alimentus no cilvēka, kas nav bērna tēvs ( bet bērna dzimšanas apliecībā ir ierakstīts kā tēvs) ?

  Atbilde (01.08.2017): Zvērināti advokāti Anita Rektiņa, Dana Rone, Iveta Bumbiere, Jevgenija Tverjanoviča-Bore, Jānis Kucenko, Jānis Muižnieks, Linards Baumanis

  Zvērināta advokāte Iveta Bumbiere: Pamatojoties uz Civillikuma 179. pantu, vecāku pienākums ir samērā ar viņu spējām un mantas stāvokli uzturēt bērnu. Šis pienākums gulstas uz tēvu un māti līdz laikam, kad bērns pats var sevi apgādāt. Pamatojoties uz Civillikuma 146. panta 1. daļu, par tēvu bērnam, kurš piedzimis sievietei laulības laikā vai ne vēlāk kā 306. dienā pēc tam, kad laulība izbeigusies ar vīra nāvi, laulības šķiršanu vai laulības atzīšanu par neesošu, uzskatāms bērna mātes vīrs (paternitātes pieņēmums). Savukārt minētās tiesību normas 3. daļā noteikts, ka bērna izcelšanos no tēva, kas ir laulībā vai ir bijis laulībā ar bērna māti, apstiprina ieraksts laulību reģistrā. Jūsu gadījumā par bērna tēvu uzskatāms Jūsu vīrs, un pieprasīt uzturlīdzekļus bērna uzturam Jūs variet no tēva (Jūsu vīra). Savukārt, ja Jūsu vīrs neatzīst uzturlīdzekļu piedziņu bērnam, jo nav bērna tēvs, tad viņam ir tiesības apstrīdēt paternitāti. Ja paternitāte tiks apstrīdēta, tad Jums būtu jārēķinās ar bērna interesēm, ierakstot dzimšanas apliecībā bērnam īsto tēvu.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. »

 

LAPAS KARTE