Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Uzdod savu jautājumu

 • Petehijas

  Jautājums:Labdien ! 
  Manam dēlam (2g 10m) uz ķermeņa ir mazas sīkas petehijas,pārsvarā tāsbir uz vēdera un kājām,var būt arī uz muguras un dupša. Tās ir ļoti sīciņas,labāk pamanāmas dienas gaismā. Tās ir apnēram 6 mēnešus. Parādās nezināmu iemeslu dēļ,pēc dienam 4-5 pazūd un pēc tam to vietā parādās jaunas,un tā jau apmēram pus gadu.. 
  Visādi citādi mans bērns jūtas labi,var spēlēties,skraidīt,smieties,visu dara. Nav temperatūras.bet tās sīkās pumpiņas neļauj man mierīgi dzīvot. Šobrīd atrodamies lielbritānijā,esmu bijusi pie ārsta ar šo problēmu.pirmo reizi aizsūtija mājās,teica,ka nav par ko satraukties,jo izsitumi pazūd,piekodināja,ja būtu kas slikts,tad izsitumi nekur nepazustu.
  Otro reizi pataustīja vēderu (domāju pārbaudīja vai nav palielināta liesa) paskatījās izsitumus,arī teica,ka nav pamata uztraukumam,bet sirds mieram varot uztaisit asins analīzes. Teica ka uz vietas to izdarit nevar,jo to darot tikai no 3 gadu vecuma,ieteica izdarīt to slimnīcā,un ka mums esot jagaida zvans no slimnīcas,kad varēsim braukt.gaidam jau 2 nedēļas,nekas nenotiek.
  Sakiet lūdzu vai tāda veida petehijas var būt bīstamas saslimīanas simptoms.viedokļu ir daudz un daļādu.arī leikēmija,varbūt,tāpēc tik ļoti uztraucos!

  Atbilde (22.02.2017): portāls mammamuntetiem.lv

  Atbild VC4 grupas uzņēmuma Capital Clinic Riga pediatre Daira Brenča Paldies par jautājumu! Pilnībā saprotu Jūsu bažas par petehijām uz mazuļa ķermeņa. Ja tās patiešām ir petehijas, tad mans padoms būtu noteikti veikt precizējošas asins analīzes, lai diferencētu iemeslu. Jo petehijas var būt dažādu (arī nopietnu) slimību viena no pazīmēm. Gribētu precizēt, ka petehijas ir sīki asinsizplūdumi ādā. Ja runa ir par sārtiem plankumiņiem (mazākiem, vai lielākiem), ko medicīnā sauc par makuloziem izsitumiem, tad patiesi varētu nogaidīt.

 • Lasīt vairāk

  KĀ STIPRINĀT IMUNITĀTI.

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: SVEIKI!Puikam janvārī būs 4gadiņi.Kā uzsākām iet bērnudārzā(ejam jau otro gadu)tā sākās biežā slimošana.Klepus,iesnas,sāpošs kakls un konjuktivīts pārsvarā.Arī šogad imunitāte nav uzlabojusies,d

  Atbilde (12.12.2017) : Labdien! Uzsākot dārziņa gaitas un līdz pat bērnudārza gaitu beigām bērna imunitāte trenējas tikt galā ar ārējiem iebrucējiem - vīrusiem. Lai arī vecākiem ļoti nepatīk to dzirdēt, bet ārsti uzskata,

 • Lasīt vairāk

  Staigulis

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: Manam mazulim ir gandrīz 5 mēneši (12.10). Vai varu likt vinu staigulī, jo viņš arī ļoti grib uz kājām. Ja tagad nevar, kad tad ir ieteicams?

  Atbilde : Labdien! Speciālisti neiesaka izmantot staigulīti. Vairāk par to var lasīt http://www.mammamunt

 • Lasīt vairāk

  Migrēna

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: Visiem 4 ģimenē ir migrēna. Tagad, kad dēls studē, tas sagādā vēl lielākas problēmas - ja tā sākas, par mācībām nevar būt ne runas.Ko darīt, lekcijas kavētas, semināri neapmeklēti.Kādreiz bija nopērk

  Atbilde (21.10.2010) : Jums noteikti jādodas pie ģimenes ārsta, kurš varētu ieteikt, kā vislabāk rīkoties šādā situācijā.

 • Lasīt vairāk

  Kanisterapija jeb terapija ar suņiem

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: Vai varētu uzzināt par kanisterapiju. Kur to Rīgā praktizē?

  Atbilde (21.10.2010) : Labdien! Iesakām sasināties ar Latvijas kinoloģiskā federāciju. Kontakti: 1. LKF prezidente Vija Klučniece lkf@apollo.lv Tālr. 67614819 2. LKF izpilddirektore L

 • Lasīt vairāk

  Palīdzība

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: Sakiet lūdzu, vai Latvijā pastāv kāds diennakts informatīvais telefons par jautājumiem, kas saistīti ar grūtniecību? Ja ir, lūdzu uzrakstiet!

  Atbilde (20.10.2010) : Steidzamos gadījumos vienmēr var zvanīt uz tālruni 112, kur kompetenti speciālisti ieteiks, ko darīt.

 • Lasīt vairāk

  Plastiskā ķirurģija

  Autors: portāls mammamuntetiem.lv

  Jautājums: Labdien! Palīdziet lūdzu noskaidrot, kur Latvijā  veic ausu korekciju vislētāk. Meitenei 9 gadi. Paldies!

  Atbilde (21.10.2010) : Latvijā ir vairākas vietas, kur veic šāda veida operācijas. http://www.lazerplastikasklinika.lv/;

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. »

 

LAPAS KARTE