Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Uzdod savu jautājumu

 • Īslaicīga izbraukšana no valsts ar bērnu, ja šķirta laulība

  Jautājums:Esmu šķīries, vēlos izbraukt ar savu dēlu, kas dzīvo pie mātes (bijušās sievas) ekskursijā uz Lietuvu. Kādi dokumenti, atļaujas man ir vajadzīgas no bērna mātes, ja vēlos ar dēlu izbraukt uz 1-2 dienām?  

  Atbilde (09.02.2017): Zvērināti advokāti Anita Rektiņa, Dana Rone, Iveta Bumbiere, Jevgenija Tverjanoviča-Bore, Jānis Kucenko, Jānis Muižnieks, Linards Baumanis

  Zvērināts advokāts Jānis Kucenko: “Ja nepastāv kādi īpaši apstākļi, kas ierobežotu tēva tiesības (tiesas spriedums par saskarsmes kārtību vai aizgādības tiesību atņemšanu, rakstiska vienošanās par saskarsmes kārtību un tml.), tad principā pietiek ar mutisku izbraukšanas saskaņošanu ar māti. Ja tēvs ir Latvijas valstspiederīgais, tad Eiropas Savienības teritorijā tēva ceļošanai ar bērnu kontrolējošajām institūcijām pietiks uzrādīt bērna pasi, tēva pasi un, ja tajā nav ieraksta par radniecību ar bērnu – tad arī bērna dzimšanas apliecību vai tās notariāli apliecinātu kopiju. Tomēr, ja šāda izceļošana notiks pretēji mātes gribai, to varētu uzskatīt par bērna nolaupīšanu Hāgas konvencijas par starptautiskās bērnu nolaupīšanas civiltiesiskajiem aspektiem izpratnē. Tādēļ, ja ar māti ir konfliktējošas attiecības un paredzams, ka māte varētu izmantot situāciju, lai izceļošanas sakarā vērstos pret tēvu, drošības labad iespējams paņemt no mātes brīvas formas rakstisku apliecinājumu par to, ka viņa neiebilst izceļošanai – konflikta situācijā ar to būs pietiekami.”

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. »

 

LAPAS KARTE