Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Pēteris Gerke, ķirurgs proktologs

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: "Veselības centrs 4"

 

Jautā speciālistam par fleboloģiju — kāju vēnu saslimšanām, ārstēšanu un profilaksi. Jautā arī par proktoloģiju — hemoroīdiem, plaisām, polipiem. Arī par vēdera dobuma ķirurģiju (trūcēm (brukas), žultsakmeņiem, aizkuņģa dziedzera un zarnu slimībām), ādas-zemādas veidojumiem.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Izbīdījies kauls

  Jautājums:Manam dēlam ir 18.gadi.Nu jau 5gadus atpakaļ sāka veidoties. Pie krūškurvja ir izspiedies uz āru kauls. Liepājā teica ka nevarot līdzēt. Ka jābrauc uz Rīgu. Cik tāda operācija izmaksātu?

  Atbilde 2011-01-18 17:39:14: Pēteris Gerke, ķirurgs proktologs

  Sākumā jāveic izmeklēšana, lai noteiktu diagnozi, vai tas ir krūšu kaula daļas izvelvējums vai ribas daļas deformācija - operācijas taktika ir atšķirīga. Cenas var noskaidrot piezvanot uz Paula Stradi

  Lasīt vairāk

 • Valsts apmaksāta operācija (1)

  Jautājums:Labdien. Gribētu uzzināt par THD operāciju. Ja ir trūcīgas personas statuss, vai uz šo operāciju ir kaut kādas atlaides? Paldies.

  Atbilde 2011-01-17 14:01:31: Pēteris Gerke, ķirurgs proktologs

  Atlaides uz THD operācijām nav, jo valsts tās neapmaksā, bet ir iespēja šo operāciju veikt uz nomaksu, sadalot 3 mēnešu laikā kopējo summu. To var izdarīt "Veselības centrs 4" ķirurģijas klī

  Lasīt vairāk

 • Vertikālā bruka?

  Jautājums:Bijām ar savus 2,2 gadus mazo puisīti pie ģimenes ārsta un viņa izteicās, ka dēliņam ir vertikālā bruka… Ko tas nozīmē un kas tālāk būtu jādara? Kā es varu par to pārliecināties? Tā arī paliku nesaprašanā… Paldies

  Atbilde 2011-01-17 14:00:01: Pēteris Gerke, ķirurgs proktologs

  Tādas diagnozes ķirurģijā nav, iespējams ir runa par baltās līnijas trūci - ir jādodas pie bērnu ķirurga, lai precizētu diagnozi un attiecīgi ārstēšanas taktiku.

  Lasīt vairāk

 • Podiņš

  Jautājums:Labdien! Man ir jautājums, kā lai es iemācu 1gadu un 6 mēnešus vecu bērnu sēdēt uz podiņa, jo viņai ir ļoti bail, viņa it kā apsēžas, bet kad grib nokārtoties, viņa nokāpj nost, vai nu pačurā zemē vai gaida mirkli, kad uzlieku autiņbiksītes.

  Atbilde 2010-12-10 12:35:52: Pēteris Gerke, ķirurgs proktologs

  Tikai ar pacietību! Par šo tēmu ieteicams izlasīt http://www.mammamuntetiem.lv/articles/791/pirmas-iemanas-podinmaciba/ un http://www.mammamuntetiem.lv/articles/792/kad-berns-ir-gatavs-podinmacibai/

  Lasīt vairāk

 • Meitiņai asinis pēc WC apmeklējuma

  Jautājums:Manai meitiņai (3 gadi veca, problēma parādījās pēc pirmās dzimšanas dienas) pēc kakāšanas ir asinis uz pašas kakas galiņa - esam veduši viņu ar šo problēmu pie pediatra, bērnu ķirurga, gastroendrologa, bet risinājums nav īsti atrasts. Gastroendrologs un ķirurgs ir minējuši, ka iespējama zarnu disproporcija, kura augot varot pazust. Ir runāts par iespējamo izmeklējumu - kolonoskopiju, tajā pašā laikā paši saka, ka tik mazam bērnam nebūtu ieteicams to veikt. Jāpiebilst, ka pēc maniem novērojumiem asinis parādās tikai tad, ja kaka ir ļoti liela (patiesi liela) un stingra. Tad viņa arī sūdzas, ka kaka sāp. Visi ārsti iesaka lietot Duphalac un visādus produktus, kas vēderu mīkstina. Kad kaka ir mīksta, tad nav nekādu problēmu. Kamēr pa vasaru dzīvoja mājās, likās, ka problēma jau pazudusi, tagad, kad atkal bērnudārza sezona sākusies (nevar nokontrolēt, ko ēd, cik bieži kakā b-dārzā) problēma atkal parādījās (meitenei gan b-dārzā ļoti patīk). Kāds Jūsu komentārs? Cik ilgi gaidīt un cerēt uz izaugšanu no problēmas?

  Atbilde 2010-12-10 12:33:12: Pēteris Gerke, ķirurgs proktologs

  Domāju, ka fibrokolonoskopiju veikt nav nepieciešamība, drīzāk jādomā par sabalansētu uzturu (lai neveidojas aizcietējumi), pie apgrūtinātas vēdera izejas var veidoties nelielas plaisiņas anālā kanālā

  Lasīt vairāk

 • "Krikšķi" galvas aizmugurējā daļā

  Jautājums:Labdien! Jau kādu laiku jūtu sāpes galvas aizmugurējā daļā un ir parādījušies krikšķi, kad grozu galvu no vienas puses uz otru. Ārsts lika padzert Paracetamol un teica, ka krikšķi esot normāla parādība. Taču jūtu diskomfortu joprojām. Kad palielinās stress, sāpes galvā arī parādās kopā ar spiedienu. Vai krikšķiem būtu jāpievērš nopietnāka uzmanība?

  Atbilde 2010-12-04 14:53:04: Pēteris Gerke, ķirurgs proktologs

  Ar lielāko varbūtību jādomā par mugurkaula kakla daļas spondilozi (izmaiņām starpskriemeļu diskos). Obligāti nepieciešama neirologa konsultācija.

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. »

 

LAPAS KARTE