Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: Tālr. 29127385, 67214602 Adrese: Ūnijas iela 11, Rīga, LV-1039

 

Jautā par civiltiesībām – ģimenes tiesībām, komerctiesībās, saistību tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Bērna paternitāte un uzvārds

  Jautājums:Labdien! Tā kā iesim reģistrēt mazulīti, tad gribam arī savam kopīgajam dēliņam dzimšanas apliecībā ierakstīt tēva vārdu un uzvārdu, kā arī nomainīt dēliņam uzvārdu dzimšanas apliecībā. Jo, kad piedzima mūsu dēliņš, tad notika tētim šķiršanās no pirmās sievas. Vai mums, lai pierādītu paternitāti dēliņam pietiks, ja tētis uzrakstīs iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā, ka atzīst savu dēlu, vai ir jāiet mums visiem tas sarežģītais ceļš: vai tēvam ir jāadoptē savs miesīgs dēls, vai ir jātaisa DNS analīzes. Lūdzu dodiet padomu.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Abiem vecākiem ir jādodas uz dzimtsarakstu nodaļu un jāraksta iesniegums, lai tiktu veikti grozījumi dzimšanas reģistrā. Tā kā tēvs labprātīgi atzīst paternitāti, nav nepieciešams bērnu adoptēt vai ta

  Lasīt vairāk

 • Dēls

  Jautājums:Labdien, mēs nebijām oficiāli reģistrējusies, nodzīvojām ar Lenu 4 gadus, 2 mēnešus atpakaļ pašķīrāmies, es agrāk labi pelnīju, devu naudu iztikšanai, dzīvoklim, visam, mums piedzima dēliņš, drīz būs gadiņš, es ļoti sāpīgi pārdzīvoju šķiršanos no Lenas un dēliņa. Lenai nepatika, ka es daudz strādāju, maz biju mājās, centos strādāt arī brīvdienās, lai labāk dzīvotu, vakaros biju ļoti piekusis, bet nekad neaizmirsu ne par Lenu ne dēliņu. Varbūt nebija tik liela uzmanības pievēršana, tad Lena sāka atsvešināties, sevišķi, kad pa dienu bija ciemos māte, palika kašķīga, nervoza, domas dalījās, meloja pastāvīgi. Tad viņa aizgāja, no tā brīža neredzu dēliņu, nelaiž mani pat tuvumā, solās uzsūtīt policiju un visādas problēmas, protams ar mātes palīdzību, reizēm apsola, ka varēšu satikties, bet pēc laiciņa jau atbild, lai nedomāju, iesniedza alimentiem, es neatsakos no uzturēšanas, bet kā man tikties ar dēliņu? Ko varu darīt lietas labā? Paldies.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Vislabākais variants bērnam būtu, ja vecāki savstarpēji spētu vienoties par bērna aizgādības jautājumu, tikšanās reizēm, uzturlīdzekļu maksājumiem, tomēr, ja vecāki nevar vienoties, tad ieteiktu vērst

  Lasīt vairāk

 • Par laulībām ar indieti

  Jautājums:Lūdzu pasakiet, kādu interneta adresi, kur varu saņemt izsmelošu atbildi par LAULIBĀM AR INDIETI LATVIJĀ. Kādi dokumenti vajadzīgi viņam un man, jo esam nolēmuši laulāties Latvijā un tur arī palikt, bet nav ne mazākā jausma, ar ko mums sākt un kas ir vajadzīgs? Ar cienu Darsija.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Lai varētu noslēgtu laulību Latvijā ar ārzemnieku, tad nepieciešams ievērot Civilstāvokļu aktu likuma prasības. Civilstāvokļu aktu likums nosaka, ja ārzemnieks laulības noslēgšanas brīdī Latvijā uztur

  Lasīt vairāk

 • Ārstes nolaidība

  Jautājums:Labdien! Man šā gada 4.aprīli nomira dēliņš, kam bija 3menesīši! Pēc sekcijas atklājās, ka mazulītim bija ielaists vīrus, ko ārste, bērniņam piedzimstot, nebija izārstējusi un pēc 2 mēnešiem mums nācās iegulties slimnīcā un man bija tā pati ārste, kad pienāca analīžu rezultāti. Viņa noteica, ka mazulim visas analīzes ir labas, un mēs droši varam iet mājās! Pēc 2 dienām mazulītis nomira, un sākumā teica, ka tā esot pēkšņa nāve, bet pēc sekcijas, kad atnāca visas analīzes, uzradīja neizārstētu vīrusu, kas bija ielaists. Tika ņemta mazulīša slimības vēsture, un tur bija tas pats vīrus, ko daktere nebija pamanījusi visus vīrusus, ko analīzēs skaidri varēja redzēt! Uzskatu, ka ārstējošā ārste ir vainīga pie mana dēliņa nāves! Vai es kaut ko varētu iesākt šajā lieta? Ko varētu pieprasīt, jo viņai tik izteica stigro rājienu un viņa vēl joprojām strādā slimnīcā.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Lai izvērtētu konkrēto gadījumu, iesaku vērsties pēc juridiskās palīdzības pie zvērināta advokāta, jo gadījums prasa detalizētu dokumentu analīzi.

  Lasīt vairāk

 • Šķiršanās

  Jautājums:Esmu precējusies 12 gadus, ir maza meitiņa (4 gadi). Diemžēl gribu šķirties no vīra, jo viņš nepārtraukti dzer, mani apsaukā, arī iesit. Vai ir iespējams laulību šķirt bez tiesas, jo tur par šķiršanu jāmaksā 100 lati?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Par laulības šķiršanu ir maksājama valsts nodeva Ls 100.00. Tomēr, pastāvot iespējai, ka personai nav iespējams nomaksāt likumā noteikto valsts nodevu, likums paredz, ka tiesa vai tiesnesis, ievērojot

  Lasīt vairāk

 • Kā dabūt naudu, kuru esmu pelnījusi?

  Jautājums:Labdien, situācija tāda, ka, tēvam nomirstot (viņš bija Igaunijas pilsonis, igaunis) man kā Latvijā dzīvojot un mācoties jānāk naudai (īsti nemāku pateikt, bet laikam tā ir no pensijas), taču pirmo naudu saņēma mana māte (nesaka, cik atnāca man un cik māsai), tagad otro VSAA nokārtoju, lai nāk uz manu kontu (esmu pilngadīga), taču ir informācija, ka nāks kā iepriekš uz mātes kontu. Kā man rīkoties, lai saņemu pati? Māte naudu neatdos. Pie kā man vajadzētu vērsties, lai viņa man naudu atdotu un kā var uzzināt, cik pienākas man un cik māsai? Es vēl studēju, bet māsa pagājušajā gadā beidza mācības. Jau iepriekš paldies!

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Uz šo jautājumu Jums visprecīzāk varēs atbildēt VSAA nodaļā.

  Lasīt vairāk

 1. « 
 2. 3
 3. 4
 4. 5
 5. 6
 6. 7
 7. 8
 8. 9
 9. 10
 10. 11
 11. 12
 12. 13
 13. »

 

LAPAS KARTE