Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: Tālr. 29127385, 67214602 Adrese: Ūnijas iela 11, Rīga, LV-1039

 

Jautā par civiltiesībām – ģimenes tiesībām, komerctiesībās, saistību tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Uzturlīdzekļi

  Jautājums:Bērna tēvs dzīvo atsevišķi no mums, 15 dienas mēnesī bērns dzīvo pie viņa, vai man ir tiesības pieprasīt alimentus?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Uzturlīdzekļu būtība ir tāda, ka uzturlīdzekļus var prasīt no vecāka, kurs nepiedalās bērna ikdienas aprūpē. No izklāstītā izriet, ka abi vecāki katru mēnesi rūpējās par bērniem, līdz ar ko uzturam ka

  Lasīt vairāk

 • Alimenti. Minimālā alga

  Jautājums:Labdien! Esmu vienojusies ar bērna tēvu, ka viņš katru mēnesi maksās 50 Ls alimentos. Bet nesen paziņoja, ka tos nevar maksāt, jo viņš saņemot minimālo algu (pārējo neoficiāli, ko pierādīt nevaru). Vai tiešām ir tā, ka saņemot minimālo algu, arī tiesas ceļā nevar no viņa piedzīt to naudu un pastāv kaut kāds %, ko nedrīkst viņam atņemt? Un ja tomēr nolemju griezties pie advokātes, tad izmaksu sarakstā jāraksta tikai tas, cik bērnam aiziet līdzekļu ēšanai, neskaitot apģērbu, autiņbiksītes utt.? Paldies.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Izsakot prasījumu tiesai par uzturlīdzekļu piedziņu, personai ir jānorāda visi izdevumi, kas nepieciešami bērna uzturēšanai, tajā skaitā, apģērba u.c. izmaksas. MK noteikto minimālie bērna uzturlīdzek

  Lasīt vairāk

 • Parādu piedziņa (1)

  Jautājums:Labdien! Tā sanācis, ka esam labajos laikos paņēmuši kredītus un tagad, kad nevaram atmaksāt, lieta ir nodota parādu piedziņas kompānijām un, nevarot vienoties par atmaksu, tālāk tiesai un tiesu izpildītājiem, kuri tagad vēlas ieturēt naudu ko saņemu par bērnu, jo atrodos mājās bērnu kopšanas atvaļinājumā... Cik lielu naudas summu var ieturēt? Vai tiešām tagad var atstāt pat bez kapeikas pārtikai?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Civilprocesa likuma 596.pants nosaka, ka piedziņu nevar vērst uz valsts sociālajiem pabalstiem, līdz ar ko tiesu izpildītājs nevar vērst piedziņu uz valsts sniegtajiem sociālajiem pabalstiem.

  Lasīt vairāk

 • Tēva pabalsts Anglijā

  Jautājums:Esmu nostrādājis Anglijā 1 gadu, visi nodokļi ir maksāti! Tikko uzzināju, ka mana draudzene gaida bērniņu! Vēlos uzzināt, kādas cerības man dabūt tēva pabalstu Anglijā, cik tas būtu liels un uz kādiem nosacījumiem tas balstās?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Ar šādiem jautājumiem ieteiktu vērsties Anglijas sociālajās iestādēs, kas izskata šādus jautājumus.

  Lasīt vairāk

 • Bērna otrais vārds

  Jautājums:Labdien, bērnam 7 gadi, pēc dzimšanas tika reģistrēts ar vienu vārdu, no paša bērna tika izteikta vēlme par otrā vārda pievienošanu dzimšanas apliecībā jau esošajam vārdam. Kur būtu jāgriežas un cik ilgi ilgst apstiprināšana vai neapstiprināšana? Jau iepriekš Jums paldies.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Dzimšanas reģistra ierakstu papildina, ja bērnam maina vārdu vai uzvārdu, personas kodu, ja kāds no bērna vecākiem mainījis vārdu, uzvārdu, tautības ierakstu vai pilsonību (pavalstniecību), personas k

  Lasīt vairāk

 • Laulības šķiršana

  Jautājums:Sakiet lūdzu, ja es ar vīru nedzīvoju kopā jau sešus gadus, vai var šķirt manu laulību bez tiesas.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Atbilstoši Civillikuma normām laulību tiesīga šķirt ir tikai tiesa. Nav nozīmes apstāklim, cik ilgi nedzīvojat kopā. Šajā gadījumā, ka laulāto starpā ilgstoši nav kopdzīves, ir pamats, lai šķirtu laul

  Lasīt vairāk

 1. « 
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. 12
 13. »

 

LAPAS KARTE