Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: Tālr. 29127385, 67214602 Adrese: Ūnijas iela 11, Rīga, LV-1039

 

Jautā par civiltiesībām – ģimenes tiesībām, komerctiesībās, saistību tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Tiesas izdevumi

  Jautājums:Labdien! 2008.gada notika tiesa par saskarsmes tiesībām ar bērnu. Atbildētājs nosūtīja naudu pa pastu, lai segtu tiesas izdevumus prasītājam. Bet prasītājs tajā laikā atradās ārpus LV un noteiktā laikā nevarēja izņemt naudiņu. Pasts nosūtīja naudu atpakaļ, bet atbildētājs noliedz, ka naudu būtu saņēmis atpakaļ. Kur griezties prasītājam? Atbildētājam ir kvīts, ka naudu ir pārsūtījis prasītājam, BET KĀ LAI PRASITĀJS PIERADA, KA TO NAUDU NAV SAŅĒMIS? Vai saskarsmes tiesību lietā arī ir izpildraksts, ko varētu iesniegt tiesu izpildītājam, lai piedzen naudu par tiesas izdevumiem? Paldies!

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Personai būtu ieteicams vērsties VAS Latvijas Pasts ar iesniegumu ar lūgumu norādīt, ka maksājums no otras personas nav saņemts un maksājumu VAS Latvijas Pasts atgriezis tā nosūtītājam.

  Lasīt vairāk

 • Šķiršanās un bērna uzturēšana

  Jautājums:Labvakar! Man ir 10 gadus veca meita un man nesapas ar sievu, jo es esmu prom no mājām zvejā, sazvanos ar meitu. Bet gribu pārtraukt laulību. Ko man darīt, lai būtu korekti, lai neciestu meita. Kā maksāt, lai nauda, kas paredzēta bērnam, nonāk tai nevis tas mātei, vai ir iespēja to noguldīt priekš tās, kad būs 18 gadi, lai ir studijām vai dzīves sākumam.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Šādi maksājumi nav uzskatāmi par uzturlīdzekļiem, jo naudas līdzekļi nav pieejami bērna uzturēšanai uz doto brīdi, bet bērna uzturēšanas izdevumus nosaka likums.

  Lasīt vairāk

 • Bērnu pabalsts

  Jautājums:Labdien! Es vēlētos uzzināt, vai es varu saņemt bērnu pabalstu no Latvijas valdības,ja mans mazulis ir dzimis Anglijā - ja jā,tad kas man pienākas? Paldies!

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Atbildi uz šo jautājumu Jums vislabāk varēs sniegt VSAA, jo viņi Jūs noteikti iztaujās par dažiem svarīdiem jautājumiem, kas saistās ar pabalstu aprēķināšanu un piešķiršanu.

  Lasīt vairāk

 • Par ēšanu (1)

  Jautājums:Vai tā var būt, ka daudz ēdot, bērnam var rasties aptaukošanās? Man dēls (4 gadi) daudz ēd, un draugi saka, ka var kļūt resns. Nu saldumus arī ēd kā našķus samerā daudz.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Šis jautājums Jums jāuzdod dēla ārstei.

  Lasīt vairāk

 • Bērna reģistrēšana (1)

  Jautājums:Labdien! Lieta ir tāda, esmu stāvoklī no bijušā drauga, mums ir ļoti sarežģītas attiecības! Kā saprotams viņš nevēlas atzīt bērniņu pēc tā dzimšanas! Kas ir jādara, lai varētu reģistrēt bērniņu uz tēva uzvārda un pēc tam saņemt uzturlīdzekļus no viņa? Paldies jau iepriekš!

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Ja bērna tēvs negrib labprātīgi atzīt paternitāti, tad ir nepieciešams vērsties tiesā ar prasību par paternitātes noteikšanu. Ja ar tiesas spriedumu, tiks papildināti dzimšanas reģistra dati ar bērna

  Lasīt vairāk

 • Bankas konti

  Jautājums:Ja man ir nenomaksātas parādu saistības, un iespējams bankas konti ir bloķēti, bet par to pārliecināta neesmu. Kad man pārskaitīs bērna piedzimšanas pabalstu, es tai naudiņai tikšu klāt? Vai drīkst bloķēt arī pabalstus?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Saskaņā ar grozījumiem Civilprocesa likumā, tiesu izpildītājs nav tiesīgs vērst piedziņu uz valsts sociālajiem pabalstiem, tomēr nav izslēgts, ka piedzinējs var lūgt tiesu nodrošināt prasību, līdz ar

  Lasīt vairāk

 1. « 
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
 9. 8
 10. 9
 11. 10
 12. 11
 13. »

 

LAPAS KARTE