Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: Tālr. 29127385, 67214602 Adrese: Ūnijas iela 11, Rīga, LV-1039

 

Jautā par civiltiesībām – ģimenes tiesībām, komerctiesībās, saistību tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Par kopīpašumu

  Jautājums:Labdien! Man un maniem diviem nepilngadīgajiem bērniem mantojumā no vīra palika nekustamais īpašums un auto, kas ir noformēti kā kopīpašums. Kas notiks ar šo kopīpašumu, ja precēšos otrreiz? Vai tas joprojām būs tikai mans un manu bērnu? Un vēl. Esmu dzirdējusi, ja esmu nolēmusi otrreiz precēties, man par to jāinformē bāriņtiesa! Vai tas tā tiešām ir?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Ja bērnu māte stājās laulībā, tad kopīpašnieki kustamajai un nekustamajai mantai nemainās, īpašuma tiesības paliek nemainīgas. Bāriņtiesai uzvārda maiņas gadījumā būtu nepieciešams iesniegt laulības a

  Lasīt vairāk

 • Sķiršanās un bērns (1)

  Jautājums:Labdien! Es esmu iesniegusi tiesā pieteikumu par laulības šķiršanu, vai ir iespējams, ka izšķir pirmajā tiesa, ja atbildētājs neierodas uz tiesu? Esmu ari sakusi dzīvi ar citu vīrieti un gaidu bērniņu, vai tas var paātrināt tiesas procesu? Un kāds uzvārds būs bērniņam, ja būs tikko šķirta laulība? Paldies!

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Ja atbildētājs neierodas uz pirmo tiesas sēdi, iespējams, ka tiesas sēde tiks atlikta, tā kā laulāto klātbūtne laulības šķiršanas lietā ir obligāta. Atkāpes ir pieļaujamas, ja atbildētājs nevar ierast

  Lasīt vairāk

 • Par māmiņalgām

  Jautājums:Labdien. Kādi tagad ir likumi pieņemti sakarā ar māmiņalgām? Neesmu strādājusi. Pēc viduskolas beigšanas esmu bez darba un man nav nostrādāti 6,mēneši no vietas. Kāda tad būtu mana māmiņalga un cik man būs pirreizējais pagalsts?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Uz šiem jautājumiem visprecīzākās atbildes var saņemt VSAA. Par pabalstiem var lasīt arī http://www.mammamuntetiem.lv/articles/section4/gimene/204/valsts-atbalsts-gimenei/

  Lasīt vairāk

 • Adopcija

  Jautājums:Labdien! Man no iepriekšējās laulības ir dēls 3,5 g. vecs, kopā nedzīvojam jau 3 gadus, šķīrušies, bērna tēvs šos 3 gadus nav interesējies par bērnu, alimentus nemaksā. Un atrodas citā valstī - tik nezinu kur! Man ir nodibināta atsevišķa aizgādība par bērnu. Vēlos precēties ar savu tagadējo vīrieti, un viņš vēlas adoptēt manu dēlu, jo visus šos 3 gadus viņš ir rūpējies un audzinājis viņu! Kas mums (man) šajā gadījumā ir jādara un kur jāvēršas? Paldies jau iepriekš!

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Lai varētu adoptēt bērnu, tiesā iesniedzama prasība par aizgādības tiesību atņemšanu bērna tēvam, ja viņš nav devis piekrišanu adopcijai, un pēc tam, kad spēkā būs stājies tiesas nolēmums par aizgādīb

  Lasīt vairāk

 • Vardarbība (2)

  Jautājums:Labvakar! Man tāda situācija: man ir meitiņa 8us mēnešus veca, bērna tēvs mani regulāri sit un draud nogalināt! Katru vakaru mājās pārrodas alkohola reibumā, prom no viņa nevaru aiziet, jo dzīvoju pie savas mammas. Viņš šeit nav deklarēts, bet līdz ko aizslēdzu durvis un nelaižu mājās, viņš izsit logus un ir iekšā, un viss sakas no gala! Šodien izsaucu policiju, viņu savāca, bet jau rīt sāksies viss no gala! Policija, lai cik ziņojumus es rakstītu, neko nedara! Arī bāriņtiesa un sociālais darbinieks neko nevar palīdzēt. Mēģināšu vērsties tiesā ar prasību par netuvošanos, bet kamēr pienāks tiesa, mana meitiņa jau būs bārenīte. Ko man iesākt šādā situācijā? Lūdzu bāriņtiesu nosūtīt mani uz kādu krīzes centru, bet viņi saka, ka nav tādu iespēju, bet man tiešām ir ļoti, ļoti bail!

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Šādā situācijā ieteiktu pašai meklēt palīdzību vai nu krīzes centros, vai arī vērsties pie jurista, kas jums varētu ieteikt labāko risinājumu.

  Lasīt vairāk

 • Vai var atņemt valsts mašīnu ja nespēj maksāt alimentus?

  Jautājums:Ja vīrietim nav nopietna darba, vai valsts var atņemt uz viņa vārda uzrakstītu mašīnu?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Tā kā ir uzturlīdzekļu parāds, tad piedzinējs var lūgt tiesu izpildītāju vērst piedziņu uz parādnieka kustamo mantu, kas šajā gadījumā ir transportlīdzeklis.

  Lasīt vairāk

 1. « 
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
 9. 8
 10. 9
 11. 10
 12. 11
 13. »

 

LAPAS KARTE