Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: Tālr. 29127385, 67214602 Adrese: Ūnijas iela 11, Rīga, LV-1039

 

Jautā par civiltiesībām – ģimenes tiesībām, komerctiesībās, saistību tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Mātes hiperaprūpe

  Jautājums:Labdien. Vīram no iepriekšējās laulības ir bērns 9 gadi. Ar tiesu ir noteiktas saskarsmes tiesības, savstarpējās aprūpes tiesības. Māte neļauj dēlam tikties ar tēvu, noskaņo dēlu pret tēvu. Dēls šobrīd nevēlas ar tēvu tikties. Uz bērna māti bija vairākas sūdzības (uz bāriņtiesu, sociālo aprūpes centru), ka viņai ir hiperaprūpe (nelaiž bērnu ne uz vienu papildus pulciņu, bērns spēlējas tikai mājās ar zaldātiņiem, nekomunicē ar vienaudžiem u.c.), kas traucē bērnam attīstīties sociālajā vidē. Cik man ir zināms - māte ir psihiski nenosvērta persona (kādreiz lietoja psihotropās vielas, bija halucinācijas). Kādā veidā var: 1. noteikt, ka bērns tiekas ar tēvu, lai pateiktu taisnību par māti (bāriņtiesa palīdzēt jau nevar-jau griezās ar šo lūgumu); 2. kā var likumiski pierādīt, ka mātei ir hiperaprūpe ; 3. kā panākt, ka bērns dzīvotu pie tēva, jo tēvs, bāriņtiesa, klases audzinātāja, sociālais darbinieks uzskata, ka mātes psihiskais stāvoklis ir nenosvērts un kaitē bērna garīgajai un emocionālai attīstībai. Paldies.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Ja bērna tēva rīcībā ir pierādījumi (vēlams arī dokumentāli pierādījumi), ka bērna atrašanās mātes ikdienas aprūpē ir neatbilstoša bērna interesēm, tad būtu apsverams jautājums par ikdienas aprūpes t

  Lasīt vairāk

 • Irētāju tiesības

  Jautājums:Labdien gribeju jautat kā var noskaidrot vai mūsu mājai saimnieks ir īstais ja ir šaubas jo ligumi ir bez kadiem notara apstiprinājumiem vienigi uz datora uzrakstits un izkopets un ar roku rakstits viņa paraksts.pats parādās reti mājas labā neko nedara iedeva savu konta numuru,lai katru menesi skaita naudu.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Lai varētu uzzināt, kas ir nekustamā īpašuma īpašnieks, personai būtu ieteicams vērsties zemesgrāmatu nodaļā ar iesniegumu, lai zemesgrāmatu nodaļa izsniedz nodalījuma norakstu par konkrēto īpašnieku.

  Lasīt vairāk

 • Tiesu izpildītāji

  Jautājums:Labdien! Neatmaksāto parādu dēļ tiesu izpildītāji taisās ieturēt daļu no manas algas... Saņemu minimālo, pēc nodokļu nomaksas paliek vien 130 LVL, man ir divi mazi bērni un vīrs ar bezdarbnieks... Cik lielu daļu no algas viņi ir tiesīgi ieturēt?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Likums nosaka, ka no parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem ieturējumus pēc izpildu dokumentiem izdara līdz piedzenamā parāda dzēšanai: 1) uzturlīdzekļu piedziņas

  Lasīt vairāk

 • Uzturlīdzekļi

  Jautājums:Man valsts jau gadu maksā alimentus, tagad arī padevu laulības šķiršanu, bet lieta tāda, ka man vajag uzrādīt papīru par uzturlīdzekļiem, bet man tādas nav. Kur es varu tādu izziņu dabūt? Paldies.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Tā kā nav saprotams, kura iestāde šo izziņu ir pieprasījusi, ieteicams vērsties tiesā, kurā tika izskatīta lieta par uzturlīdzekļu piedziņu un lūgt izsniegt tiesas nolēmuma dublikātu.

  Lasīt vairāk

 • Sterilizācija bez piekrišanas

  Jautājums:Labdien, lūdzu pastāstiet ko man darīt, 13 gadus atpakaļ veicot ķeizargriezienu mani sterilizēja, bija tiesa kura ilga piecus gadus ar cerību ka to var veikt mākslīgi, bet nekā vai tiešām man nav tiesību cīnīties par savu dzīvi un laimi jo bērnu man nevar būt, mēs ar vīru ļoti vēlamies bērniņu, bet ārste mani pataisīja par kropli, nebaidos šī vārda, ko man darīt vai tiešām ārstei tas ir sīkums man sabojāta dzīve. Ar cieņu L

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Tā kā no aprakstītās situācijas, nav iespējams sniegt atbildi, ieteiktu vērsties pie jurista vai advokāta, kas Jums ieteiks labāko šīs situācijas risinājumu.

  Lasīt vairāk

 • Es ciešu no bijušā vīra

  Jautājums:Labdien, palīdziet lūdzu. Es ar vīru izšķīros un mums ir dēls, kuram ir 4 gadi, un vīrs nedod viņu. Ar tiesas lēmumu panāca, ka dēls dzīvo pie viņa un es maksāju alimentus, bet zinu to, kā viņš izturas un ka lieto alkoholu un vēl jo vairāk narkotikas, man neviens netic un nezinu, ka rīkoties. Viņš ir bijušais ieslodzītais un viņš ļoti agresīvs, tāpēc no viņa izšķīros, bet kā lai es panāku taisnīgumu, lai mans puika būtu ar mani, es jau dēlu neredzēju 6 mēnešus, jo ļoti baidos no bijušā vīra, jo no viņa esmu daudz cietusi. Ko lai daru – nezinu, bet man ļoti vajag palīdzību, liels paldies. Ar cieņu, I.T.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Personai būtu ieteicams vērsties bāriņtiesā ar iesniegumu, ka bērnam netiek nodrošināti bērna vajadzībām atbilstoša vide, kā arī apsvērt iespēju par prasības iesniegšanu tiesā par saskarsmes tiesību n

  Lasīt vairāk

 1. « 
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
 9. 8
 10. 9
 11. 10
 12. 11
 13. »

 

LAPAS KARTE