Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: Tālr. 29127385, 67214602 Adrese: Ūnijas iela 11, Rīga, LV-1039

 

Jautā par civiltiesībām – ģimenes tiesībām, komerctiesībās, saistību tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

  • Bērna kopšanas atvaļinājums

    Jautājums:Labdien! Vēlos Jums uzdot šādu jautājumu - esmu dekrētā. Pirmā darbnespējas lapa sākās 09.08.2010. un otrā lapa (B) tiks izsniegta 18.10.2010. līdz 12.12.2010. Kad (vēlamais datums) man būtu jāiesniedz darba devējam iesniegums, ka vēlos vienu gadu iet bērna kopšanas atvaļinājumā? No kura datuma sāk rēķināt šo gadu - ar 12.12.10. vai ......? Kas man jādara tad, ja bēbis piesakās ātrāk - kā tad šis gads tiek rēķināts? Paldies jau iepriekš par atbildi! Ar cieņu, Agnese. 

    Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

    Par pabalstu aprēķināšanu visplAšak Jums varēs atbildēt VSAA. Par pabalstiem lasiet arī http://www.mammamuntetiem.lv/articles/section4/gimene/204/valsts-atbalsts-gimenei/

    Lasīt vairāk

  • Bērna uzvārda maiņa

    Jautājums:Labdien! Man ir bērns, kuram pašlaik dzimšanas apliecībā ir norādīti tikai mātes dati, bet gribu mainīt uzvārdu uz bērna tēva uzvārdu. Vīrietis ir precējies. Ja vīrietis ir ar mieru atdzīt bērnu, vai ir nepieciešama sievas atļauja? Vai vienkārši abi varam doties uz dzimtsarakstu nodaļu un nomainīt datus?

    Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

    Ja bērna bioloģiskais tēvs labprātīgi atzīst paternitāti, tad iespējams doties uz dzimtsarakstu nodaļu un vecākiem kopīgi ir jāuzraksta iesniegums par grozījumiem dzimšanas reģistrā. Ja bērna tēvs ir

    Lasīt vairāk

  • Parādu piedziņa

    Jautājums:Labdien, vēlējos pavaicāt, vai tiesu izpildītāji, kuri ir bloķējuši kontu, var paņemt naudu, kas nāk no valsts ieņēmuma dienesta kā pārmaksātie nodokļi?

    Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

    Civilprocesa likums nosaka, ka piedziņu nevar vērst uz atlaišanas pabalstu, apbedīšanas pabalstu, vienreizēju pabalstu mirušā laulātajam, valsts sociālajiem pabalstiem, valsts atbalstu ar celiakiju sl

    Lasīt vairāk

  • Mātes tiesības

    Jautājums:Labdien! Man ir tāda problēma, ka es ar draugu gribu pašķirties, bet mums ir dēliņš, kuram 1 gads un 4 mēneši un man ir bail, ka viņš gribēs dēlu ņemt pie sevis uz kādām dienām, bet dēliņš vēl maziņš! Vai ir tāds likums līdz kādam vecumam bērnu varu nedod pie tēva? Esmu ar mieru, lai draugs brauc ciemos pats, vai arī es ar mazo pie viņa!

    Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

    Vecākiem pašiem būtu jāvienojas par saskarsmes tiesību īstenošanu atbilstoši bērna interesēm. Ja viens no vecākiem uzskata, ka labākais risinājums sākotnēji tikties ar bērnu viņa dzīvesvietā, vecākiem

    Lasīt vairāk

  • Nekustamais īpašums

    Jautājums:Labdien, ja īpašuma saimnieks nomirst neatstājot testamentu (vai jebkādu citu novēlējuma dokumentu). Un paliek 2 bērni. Vai viens no bērniem var nokārtot īpašuma dokumentus uz sava vārda otram bērnam nezinot? Paldies.

    Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

    Ja mantojuma atstājējs nav atstājis testamentu, tad iestājas likumiskā mantošana un mantojumu tiesībās apstiprināmi mantinieka pirmās šķiras mantinieki – šajā gadījumā bērni. Lai saņemtu mantojumu, ma

    Lasīt vairāk

  • Pilnvara

    Jautājums:Labdien. Es esmu vecmāmiņa un vēlos doties ceļojumā kopā ar savu 12 gadus veco mazmeitu. Esmu dzirdējusi, ka vajag lidostā uzrādīt pilnvaru. Kādu tieši?

    Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

    Atbilstoši pastāvošajai kārtībai, lai izbrauktu ar mazbērnu no valsts, ir nepieciešama pilnvara no viena no vecākiem par to, ka Jums ir tiesības ar bērnu šķērsot valsts robežu. Pilnvara sastādāma nota

    Lasīt vairāk

  1. « 
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
  10. 9
  11. 10
  12. 11
  13. »

 

LAPAS KARTE