Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: Tālr. 29127385, 67214602 Adrese: Ūnijas iela 11, Rīga, LV-1039

 

Jautā par civiltiesībām – ģimenes tiesībām, komerctiesībās, saistību tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Bērniņa reģistrācija (2)

  Jautājums:Labdien! Mana laulība tiks šķirta maijā, bet bērniņš nāks pasaulē oktobrī no cita vīrieša. Dzirdēju, ka bērniņam dzimšanas apliecībā tēvs būs rakstīts mans iepriekšējais vīrs, cik ilgi būs vajadzīgs laiks, lai bērniņu reģistrētu uz īstā tēva vārdu un vai līdz tam brīdim ir iespēja vispār nereģistrēt bērniņu, jo nevēlos, lai būtu rakstīts tēvs, kurš reāli nav tēvs.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Atbildot uz jautājumu, viennozīmīgi jāatbild, ka bērniņš pēc dzimšanas ir jāreģistrē, pretējā gadījumā bērna dzimšanas reģistrāciju var veikt bāriņtiesa. Tostarp arī, nereģistrējot bērnu, Jums nebūs i

  Lasīt vairāk

 • Dokumenti, šķērsojot robežu

  Jautājums:Sveicināti! Gribētu uzzināt, kādi dokumenti ir vajadzīgi, lai varētu aizbraukt pie dēla ciemos ārzemēs, ja mazdēliņš ir aizbildniecībā (māmiņa ir mirusi, tēva nav), un mazdēliņam ir piešķirta 2 invaliditātes grupa (zēnam ir astma), ir vajadzīgas zāles, kas katru dienu jālieto, kādi dokumenti vajadzīgi, lai varētu bez problēmām paņemt līdzi zāles, lai tiktu cauri muitai. Paldies!!!

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Lai bērns valsts robežu šķērsotu aizbildņa pavadībā, ir nepieciešama bāriņtiesas izdotā aizbildņa apliecība vai lēmums par aizbildnības nodibināšanu, vai to notariāli apliecināta kopija, kā arī bērnam

  Lasīt vairāk

 • Pabalsts

  Jautājums:man ir tāds jautājums. meitai ir 15 gadi esmu vienīgais apgādnieks. Bijušās sievas māte gribēja atņemt tēva tiesības, bet nekas nesanāca, tiesa meitu atstāja manā apgādībā. Vai tā ir taisnība, ka man no valsts pienākas pabalsts 80ls apmērā? Esmu apjucis un nezinu, ko domāt, ar cienu V.S.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Ja bērnam ir miris viens no vecākiem, valsts sniedz apgādnieka zaudējuma pabalstu. Lai persona saņemtu šādu pabalstu ir jāvēršas VSAA klientu apkalpošanas nodaļā pēc personas dzīvesvietas.

  Lasīt vairāk

 • Alimenti

  Jautājums:Labvakar, kādās cenās ir advokāti, ja lieta pa alimentiem?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Par advokāta atlīdzību vienojas klients un advokāts. Ja ir interese par to, cik maksās advokāta pakalpojumi šādā lietā, tad ieteicams sazināties ar konkrētu advokātu, kurš Jums varētu sniegt palīdzību

  Lasīt vairāk

 • Ārsta nolaidība (2)

  Jautājums:Labdien! Man ir tāda lieta, ka tā kā neuzticos grūtniecības testiem, tad aizgāju pie ginekoloģes uz pārbaudi, jo kavējās mēnešreizes. Pirmajā reizē viņa tikai noraustīja plecus un teica - nu ja varbūt tur ir grūtniecība, bet varbūt arī problēmas ar mēnešreižu ciklu. Tā kā vēl pēc mēneša nekas nemainījās, gāju vēlreiz pie tās pašas dakteres un tad viņa konstatēja, ka tomēr esmu stāvoklī, ka varētu būt ap 9.grutniecibas nedēļu. Taču bērnu paturēt nevēlējos, tāpēc lūdzu nosūtījumu aborta veikšanai un uzreiz uztaisīju vajadzīgās analīzes un jau nākošajā nedēļā devos uz slimnīcu, taču tur daktere teica, ka ir jau 14.grutniecibas ned un abortu veikt nevar. Tad nu vēlos uzzināt, vai varu par šādu kļūdu iesūdzēt tiesa ginekoloģi, kura tik rupji kļūdījās? Saprastu, ja būtu par nedēļu divām nokļūdījusies, bet ja par piecām?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Ieteiktu Jums izvērtēt esošo situāciju, kā arī izvērtēt visus aspektus. Ja tomēr ir vēlme prasīt no ārsta morālo kompensāciju, tad Jums jāvēršas pēc juridiskās palīdzības.

  Lasīt vairāk

 • Aicinājums uz bāriņtiesu

  Jautājums:Labdien. Tā nu ir sanācis, ka pēc 7 gadiem iznāk cietumnieks, mans bijušais vīrs un bērna tēvs. Es negribēju atļaut vienam ar viņu tikties un prasīju, ka vajadzētu maksāt alimentus. Tas pirmais ķēries pie lietas un apstaigājis visas iestādes un šodien saņemu ierakstītu vēstuli, ka jāierodas uz bāriņtiesu, lai spriestu. Kas man pašai būtu vajadzīgs dabūt pa papīriem ,lai arī man ir kaut kas? Lai varu arī likt priekšā.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Civillikums nosaka, ka vecākiem ir tiesības uzturēt ar saviem bērniem tiešus un personiskus kontaktus. Ja vecāku starpā rodas strīdi par saskarsmes tiesību izmantošanu, tad vecākiem ir tiesības šo dom

  Lasīt vairāk

 1. « 
 2. 7
 3. 8
 4. 9
 5. 10
 6. 11
 7. 12
 8. 13
 9. »

 

LAPAS KARTE