Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: Tālr. 29127385, 67214602 Adrese: Ūnijas iela 11, Rīga, LV-1039

 

Jautā par civiltiesībām – ģimenes tiesībām, komerctiesībās, saistību tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Par "parādu" nomaksu ūdens un apsaimniekošanas uzņēmumam

  Jautājums:Labdien! Esmu saņēmusi brīdinājuma vēstuli no mūsu pilsētas ūdens, kanalizācijas uzņēmuma, vēstules teksts ir sekojošs: "SIA "ALBA " ir nodrošinājis Jūs ar nepieciešamo ūdeni, tā notekūdeņu uzņemšanu kanalizācijas tīklā un sadzīves atkritumu savākšanu, savukārt Jūs neesiet norēķinājusies par saņemtajiem pakalpojumiem. Kopējā parāda summa uz 2010. gada 22. aprīli sastāda 33,74 Ls. Lūdzam samaksāt pamatparāda summu. Ja parāds netiks samaksāts līdz 2010. gada 6. maijam, SIA cels prasību tiesā par parāda un tiesāšanās izdevumu piedziņu, vēršot to gan uz Jūsu naudas līdzekļiem, gan mantu." Lieta ir tāda, ka es vienmēr cenšos samaksāt, cik ir iespējams visus rēķinus, taču nu jau kādu laiku mans vīrs ir bezdarbnieks mums ir divi bērni man alga uz papīra ir 250 ls, un mēs nolēmām ka par ūdeni un kanalizāciju maksāsim tikai tik, cik būs notecējis pēc ūdens skaitītāja, bet pārrēķinus, kas ir katru mēnesi bez izņēmuma nemaksāsim. Ūdens skaitītāji katrreiz mums arī ir jāpērk un jāuzstāda un jānoplombē par savu naudiņu. Ir reizes, ka, piemēram, man ir notecināti kādi 2 kubikmetri ūdens, bet pārrēķinā vēl kāds 1 ir klāt. Mūsu vietējā televīzijā šo jautājumu skaidroja tā ka, mēs katrs savu skaitītāju rādītājus iemetam vienā datumā, mājas kopējā skaitītāja rādījumi tiekot nolasīti vēl citā datumā, kāds vispār neiemet tai kastītē šos rādījumus un tur tad arī rodoties šie pārrēķini. (Un vispār vietējie uzņēmēji esot jāpabalstot). Bet kāpēc man būt jāmaksā par citiem, kāpēc tādas problēmas nav ar elektrību un gāzi. Gāzei piemēram skaitītājus uzstādīja viņi paši un mums nekas papildus nebija jāmaksā. Lūdzu Jums padomu, kas man būtu jādara šai situācijā, kā jārīkojas, kur jāgriežas?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Tā kā gadījums prasa detalizētu analīzi, ieteiktu vērsties pēc juridiskās palīdzības.

  Lasīt vairāk

 • Tēva tiesību atņemšana

  Jautājums:Man ir tāds jautājums... Ar bērna tēvu nedzīvojam kopā jau gandrīz četrus gadus un viņš arī par meitu šo laiku nav licies ne zinis. Gribētu zināt, vai ir tāda iespēja atņemt šim cilvēkam tiesības uz meitu, jo vēlos, lai tagadējais vīrs viņu varētu adoptēt un mums būtu normāla ģimene. Esmu viņam jautājusi, lai viņš pats atsakās no viņas, bet viņš kategoriski iebilst. Alimentus nemaksā.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  No sniegtās informācijas izriet, ka bioloģiskais tēvs iebilst par bērna adopciju, tad iespējams jālemj jautājums par aizgādības tiesību atņemšanu tēvam un tikai pēc tam, kad spēkā ir stājies spriedums

  Lasīt vairāk

 • Alimentu piedziņa

  Jautājums:Man 19. februārī šajā gādā notika tiesa, kur tika izskatīta alimentu piedziņa no tēva, kurš izvairās strādāt oficiāli ar dokumentiem, bet veic haltūras darbus, remontē dzīvokļus, lai nebūtu bērnam jāmaksā uzturlīdzekļi, bet vēl līdz šim brīdim no valsts neesmu neko saņēmusi, ne arī nekādas atbildes, tas ir šausmīgi, ka šis process velkas tik ilgi. Vai saņemšu arī naudiņu par šiem mēnešiem, kuri nu jau ir ieilguši. Kādēļ vēl netiek bloķēti tēvam, piemēram, mašīnas apskates, līzingi un tamlīdzīgi? Kamēr bērns gaida palīdzību no valsts, tēvs jauki uzdzīvo un pasmaida. Ko man darīt?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Šobrīd biežas ir situācijas, ka uzturlīdzekļu lietās no otra vecāka nav iespējams saņemt uzturlīdzekļu maksājumus. Ja esiet vērsusies pie zvērināta tiesu izpildītāja ar tiesas izsniegto izpildu rakstu

  Lasīt vairāk

 • Bērns

  Jautājums:Labdien! Mans dēls tūlīt beigs 12. klasi, ir 18 gadi. Tā nu ir sanācis, ka viņam būs bērns. Ir manā aizbildniecībā. Viņš vēlās par bērnu rūpēties, bet šobrīd nestrādā un vēlās mācīties. Vēlos uzzināt, kā man un dēlam rīkoties, lai bērniņa mamma saņemtu naudiņu par bērnu?

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Tā kā persona ir sasniegusi pilngadību, tad tiesiskajās attiecībās viņš pats sevi var pārstāvēt, neskatoties uz to, ka viņš mācās 12.klasē. Lai vecāki saņemtu bērna kopšanai pienākošos pabalstus, bērn

  Lasīt vairāk

 • Izšķirta laulība

  Jautājums:Labdien! Lasot mammam.lv jutos ļoti satraukta, jo ir tāda lieta - mūsu ar vīru laulību izšķīra 6. aprīlī, dzīvoju kopā tagad ar bērniņa īsto tēvu, bērniņš dzims jūnijā, vai tik tiešām es nevarēšu dot bērniņam īstā tēva uzvārdu. Ja ne, kas man būtu vēl jāpaspēj izdarīt, lai bērniņam nebūtu mana bijušā vīra uzvārds, jo precēties vēl esam nolēmuši pagaidīt.

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Tā kā jau iepriekšējā atbildē tika minēts, bērniņš tiks reģistrēts dzimšanas reģistrā un par bērna tēvu tiks reģistrēts Jūsu šķirtais vīrs, jo starp laulības šķiršanas brīdi un bērna dzimšanas brīdi n

  Lasīt vairāk

 • Apgādnieka zaudējuma pensija uk?

  Jautājums:Labdien! Ar meitiņu (4gadi) Anglijā esam jau pusgadu, bērna tētis (latvietis) ir miris, kad viņai bija viens gadiņš. Man ir neskaidrības par pabalstu lietam - kādu laiciņu atpakaļ sāku kārtot child tax credit, child benefit. Pagaidām vēl nezinu, vai man neatteiks chaild tax credit. Izskata viņi to ilgi. No Latvijas vēl saņemu bērna naudu un apgādnieka zaudējuma pensiju - cik saprotu, kad sāku saņemt Anglijas bērna naudu, tad man no LV ir jāatsakās, bet kā ar apgādnieka zaudējuma pensiju? Vai es varu arī no tas atteikties un pretendēt uz to pasu no Anglijas? Paldies jau iepriekš!

  Atbilde : Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Attiecībā par iespējamo pabalstu saņemšanu Lielbritānijā, Jums ir jāvēršas pie attiecīgajiem dienestiem, kas piešķir šos pabalstus.

  Lasīt vairāk

 1. « 
 2. 6
 3. 7
 4. 8
 5. 9
 6. 10
 7. 11
 8. 12
 9. 13
 10. »

 

LAPAS KARTE