Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: Tālr. 29127385, 67214602 Adrese: Ūnijas iela 11, Rīga, LV-1039

 

Jautā par civiltiesībām – ģimenes tiesībām, komerctiesībās, saistību tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Alimenti

  Jautājums:Mēs ar bērna tēvu vairs nedzīvojam kopā, viņš pēkšņi arī vairs neatdzīst savus bērnus par savējiem. Strādā viņš Dānijā un saņem tur bērnu naudu – Latvija man nemaksā! No bērnu naudas, ko viņš DK saņem, mums nesūta, par bērniem nerūpējas, vai es, iesniedzot LV uz alimentiem, varu cerēt saņemt DK bērnu naudu uz savu kontu, ka arī pieprasīt alimentus attiecīgi no tās algas, ko viņš saņem DK?

  Atbilde 2010-11-30 12:10:54: Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Atbilstoši Civilprocesa likumam prasītājam ir jāpierāda savas prasības pamatotība un jāpierāda, ka atbildētājs, t.i., bērna tēvs saņem ienākumus, piemēram, bērna kopšanas pabalstu Dānijā vai arī jālūd

  Lasīt vairāk

 • Parādu piedziņa

  Jautājums:Vai juristam ir tiesības ar portāla draugiem.lv starpniecību kārtot juridiskās problēmas? Rakstīt cilvēkam, lai pazvana, pat nestādoties priekšā, kuru firmu viņš pārstāv? Vai ir iespēja šādā gadījumā iesniegt pretenzijas?

  Atbilde 2010-11-30 12:07:28: Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Šobrīd Latvijā ārpustiesas parāda piedziņas joma nav sakārtota, jo nav normatīvo aktu, kas precīzi regulētu ārpustiesas parāda piedziņas procesu. Šim jautājumam kļūstot aktuālākam, ir uzsākts darbs pi

  Lasīt vairāk

 • Bērnu pabalsts

  Jautājums:Sveiki!!! Es strādāju Austrijā. (Pašlaik neesmu stāvoklī) Vai mana tagadējā alga tiks ņemta vērā aprēķinot māmiņalgu?

  Atbilde 2010-10-21 13:56:15: Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Lai plānotu iespējamos pabalstus, ieteiktu vērsties VSAA un Valsts ieņēmumu dienestā ar rakstveida iesniegumu.

  Lasīt vairāk

 • Uzturlīdzekļi

  Jautājums:Labdien, mans jautājums šāds - manam civilvīram no iepriekšējās laulības ir 2 meitas, kurām maksājam uzturlīdzekļus visu laiku, kaut meitām ir jau 18 un 20 gadi, kaut gan, tiesas spriedums noteica maksāt līdz pilngadībai, mums arī ir kopīgs bērniņš, vai mēs varam pārstāt maksāt ,kaut meitenes mācās?

  Atbilde 2010-10-21 13:55:38: Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Ir iespējams pārtraukt maksāt uzturlīdzekļus, tā kā tiesas nolēmums noteicis vecāka pienākumu maksāt uzturlīdzekļus līdz bērnu pilngadības sasniegšanai, taču tas neizslēdz iespēju, ka pašas meitas, bū

  Lasīt vairāk

 • Parādi (3)

  Jautājums:Gribēju uzzināt, cik tiesu izpildītāji var atvilkt no ģimenes ienākumiem 300 Ls kredīta atmaksai. Ģimenē esam 4 cilvēki no tiem divi nepilngadīgi bērni un es nestrādājoša sieva. pārtiekam tikai no vīra ienākumiem. visi esam vira apgādībā. un kā tiks sadalīta atmaksa, ja ir vairākas kredītsaistības?

  Atbilde 2010-10-21 13:54:25: Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Tā kā nav zināmi ģimenes ienākumi, nav iespējams atbildēt precīzi uz jautājumu.

  Lasīt vairāk

 • Īrētāju tiesības (1)

  Jautājums:Labdien, vai dzīvokļa saimniekam ir tiesības aizslēgt dzīvokli un neatdot mūsu iedzīvi, ja neesam maksājuši īres maksu vairākus mēnešus? Pašlaik dzīvoklī nedzīvojam, jo esam ārzemēs, bet gribam atgriezties LV, un īrēt citu dzīvokli, kā lai atgūstam savu iedzīvi?

  Atbilde 2010-10-21 13:53:24: Inese Cinīte, zvērināta advokāta palīdze

  Izīrētājam ir tiesības celt prasību par īrnieka un viņa ģimenes locekļu izlikšanu no dzīvojamās platības bez citas platības ierādīšanas, ja īrnieki nemaksā īres maksu ilgāk kā 3 mēnešus, taču izīrētāj

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. »

 

LAPAS KARTE