Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Dainis Balodis, seksopatologs un psihoterapeits

Specialitāte: RSU docents

Kontaktinformācija:: Prakses vieta: SIA DB prakse, Dzirnavu 34a-23, tālr.29423164

 

Jautā visu par seksu un ar to saistītajām problēmām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Iespējamā šķiršanās pēc 7 gadu kopdzīves (1)

  Jautājums:Labdien! Manā ģimenē radusies situācija, ka janvārī nosvinējām septiņu gadu kopdzīvi ar savu sievu, ar kuru augustā vajadzēja svinēt piecu gadu kāzu jubileju. Pēdējo gadu laikā mūsu attiecībās bija iestājusies krīze, mana smagā rakstura dēļ sieva bieži dabūja ciest vai tika verbāli pazemota. Tad viņa atrada jaunu darbavietu, kur iepazinās ar vīrieti, ar kuru viņai esot lieliska garīgā tuvība. Diena pa dienai līdz saņēmu no viņas vēlmi šķirt mūsu laulību. Tikai tajā brīdī apjautu, kāds kretīns esmu bijis, kā pēdējo gadu laikā esmu izturējies pret savu mīļāko cilvēku uz pasaules. Biju pilnībā gatavs mainīties un uzskatu, ka to arī esmu veicis. Pagājis mēnesis, sieva vairs nezina - palikt kopā ar mani, tādējādi glābjot ģimeni, vai tomēr iet pie vīrieša, kuru viņa pazīst sešus mēnešus, runājusies tikai darbā un, saprotu, ka iztikusi bez TĀ. Es vairs tā nespēju dzīvot, nevaru koncentrēties darbam, hobijiem, jo domāju tikai par viņu, kā lai vēršu visu par labu. Zinu, ka viņai arī joprojām ir jūtas pret mani. Pat ja viņa no manis aizietu, novēlētu viņai visu to labāko, taču es jau tagad jūtu, ka šis otrs vīrietis viņai nav piemērots. Viņa man saka, ka ir nepieciešams laiks, lai tiktu skaidrībā ar savām jūtām pret to cilvēku. Taču es, viņas vīrs, nespēju vairs dot viņai laiku, lai viņa saprastu, vai pret šo citu vīrieti izjūt tikai draudzību, vai tā ir lielā mīla. PS: mūsu ģimenē aug arī mīļa meitiņa, kurai drīzumā piecu gadu dzimšanas diena.

  Atbilde 2013-06-18 10:27:22: Dainis Balodis, seksopatologs un psihoterapeits

  Šajās attiecībās nekas labs neparādās. Var jau mēģināt vērsties pie ģimenes psihoterapeita. Lai gan vīrietis uzskata, ka ir mainījies, pēc viņa stāstītā var noprast, - ja vien izmaiņas ir, tad tās ir

  Lasīt vairāk

 • Nespēju izveidot attiecības (3)

  Jautājums:​Sveiki. Esmu 23 gadus jauns puisis. Man ir tāda problēma, ka nespēju izveidot normālas attiecības ar meitenēm. Līdz ko man ir izveidojušās kādas attiecības, man automātiski pazūd interese pret šo meiteni, lai gan pirms tam esmu dzinies pēc viņas uzmanības nedēļām vai pat mēnešiem ilgi. Es ļoti vēlos izveidot normālas, ilglaicīgas attiecības, bet katru reizi saskaros ar šo problēmu. Brālis un tuvākie draugi saka, ka zemapziņā neesmu ticis pāri savām pirmajā attiecībā, kuras bija jau pirms vairākiem gadiem, un kuras ilga nepilnus trīs gadus. Kad toreiz izšķīrāmies es patiešām loti pārdzīvoju, bet man pašam liekas, ka esmu ticis tam pāri jau sen. Vai man būtu jāmeklē kāda speciālista palīdzība?

  Atbilde 2013-06-17 10:58:58: Dainis Balodis, seksopatologs un psihoterapeits

  Ja pašam neizdodas tikt galā, noteikti vajadzētu vērsties pie psihoterapeita. Speciālists palīdzēs atrast iemeslus, kāpēc totiek. Tie var būt dažādi - slēptas dusmas, neapzināta vēlme meiteni sodīt u.

  Lasīt vairāk

 • Grūtās attiecības ar sievu

  Jautājums:Labdien! Pirmkārt, liels paldies par piedāvāto iespēju uzklausīt un uzdot jautājumus! Galvenā problēma: grūtās attiecības ar sievu. Mums ir 2 mazi bērni, strādāju, apgādāju ģimeni ar visu iespējamo, intensīvi piedalos bērnu audzināšanā un uzraudzīšanā. Sākot ar laulības slēgšanu, attiecības tikai pasliktinās. Sieva ir ļoti nervoza, un pirms kaut ko tai pateikt ir jāpadomā un dažreiz labāk teikt saldus melus, nekā patiesību, citādi manā adresē lidos necenzēti vārdi, lamāšana un dažreiz pat sišana(esmu pretinieks pielietot fizisku spēku - tikai morāle). Iznīcina arī tas fakts, ka nav kultūras un cieņas pret mani ka pret vīrieti un vīru. Sieva pirms mūsu iepazīšanās dzīvoja ar bijušajiem ieslodzītajiem, kuri pielietoja gan fizisku spēku, gan morālu attiecībā pret viņu - tas tam, ka cilvēkam taču jāsaprot kā iepriekš pret viņu izturējās citi un kā tagad, bet vienalga nekā laba. Arī tad, kad sievai bija 5 gadi, viņas vecāki izšķīrās un mums jau bija sarunas par to, ka 2 bērniem ir nepieciešams tētis utt. Kad es sāku sievai atbildēt vārdiski uz provokācijām un pazemojumiem, tā tikai vēl vairāk iedegas un bieži vien mēģina mani izmest no mājas, sit visu apkārt, ar dūrēm baksta, saka, ka tie bērni nav no manis, pazemo utt. Esmu cietis to jau desmitiem reižu, bet, nu jau liekas, ka pacietība izsīkst. Kaut arī morāli ir to grūti pārdzīvot(it īpaši vīrietim - pazemošanu), bet kaut kā atrodu spēkus katru reizi piedot un sākt visu no jauna, līdz kārtējai saspringtajai situācijai. Šajā situācijā ir ļoti žēl bērnus, jo vēlos būt ar tiem katru dienu kopā, bet sieva saka, ka nebūs tev redzēt bērnus. Neviens no vīriešiem neaizstās bērniem tēvu un ja arī parādīsies kāds cits vīrietis sievai - esmu pārliecināts, ka pēc brīža viņš aizies no viņas, viņas neadekvātuma dēļ. Beidzot jautājums: kur tas suns ir ierakts un kā var mainīt attiecības uz pozitivitāti? Vai ir vispār vērts ciests un piedot līdz mūža galam šādus pazemojumus (jo ja tagad notiek tādas parādības, tad kās būs pēc 5, 10, 30 gadiem) ? Ko Jūs ieteiktu darīt šādā situācijā? Kā glābt ģimeni? Lūdzu, palīdziet! Vēlos palikt inkognito.

  Atbilde 2013-06-14 11:33:23: Dainis Balodis, seksopatologs un psihoterapeits

  Ciest un piedot nav vērts. Šajā situācijā jāraugās, cik liela ir vīrieša pašvērtība. Izskatās, ka vīrietis pats nedaudz ar to spēlējas. Viņš uzskata sevi par labāku, nekā dzīvesbiedre. Šajās attiecīb

  Lasīt vairāk

 • Meli un krāpšana! Vai vīrietim jāpiedod sievietes sānsolis?

  Jautājums:Vai ir iespējams piedot sānsoli un atkārtotus melus un kā tas var iespaidot turpmāko kopdzīvi? 

  Atbilde 2013-06-11 12:26:13: Dainis Balodis, seksopatologs un psihoterapeits

  Viennozīmīgi - meli un krāpšana iespaido abu attiecības. Piedot var, bet mums, vīriešiem, piedot ir ļoti grūti, jo esam tā uzbūvēti. Šeit ir vietā jautājums par pašvērtējumu prāta līmenī, un tas situā

  Lasīt vairāk

 • Par troksni seksa laikā

  Jautājums:Sveiki! Man tāds mulsinošs jautājums. Kad ar draugu mīlējamies konkrētā pozā, man nāk ārā no maksts gaiss un skan kā purkšķis. Kā to novērst?

  Atbilde 2013-06-11 12:21:11: Dainis Balodis, seksopatologs un psihoterapeits

  To nevar novērst. Vienīgais ieteikums - mainīt pozu. Bet, ja šī konkrētā poza patīk tik ļoti, neiespringt un nedomāt par to.

  Lasīt vairāk

 • XtraSize - zāles dzimulocekļa palielināšanai? (1)

  Jautājums:Sveicināti! Sakiet lūdzu, ko Jūs varat pateikt par šīm zālēm? Vai esošā informācija atbilst patiesībai? Raksta, ka šīs zāles palielinot vīrieša peņus? Ar cieņu, Arnis. Liels paldies jau iepriekš!

  Atbilde 2013-06-11 12:18:31: Dainis Balodis, seksopatologs un psihoterapeits

  Labdien, Arni. Tās ir pilnīgas muļķības, ka pastāv lietas, kas palielinātu dzimumlocekli. Tādas neeksistē. Un vispār - ideja par dzimumlocekļa izmēru ir apšaubāma, jo pamatā eksistē tikai fantāzijas -

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. »

 

LAPAS KARTE