Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Laura Šmite, juriste

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: laura.smite@reihmanis.lv

 

Ja tev ir nepieciešama jurista konsultācija, uzdod savu jautājumu! Juriste specializējas jautājumos, kas saistīti ar nekustamajiem īpašumiem, komerctiesībām, darījumu strukturēšanu, uzņēmumu iegādi un reorganizāciju, kā arī sniedz atbildes un ievirzes citos tiesību jautājumos.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Pūžņo acis (5)

  Jautājums:Sveiki, manai nedēļu vecai meitiņai pužņo viena actiņa, pat ir ta, ka nevar atvērt katru reizi pēc gulešanas. Tīram ar kumelišu tēju, bet bez izmaiņām. Varbūt ir kādas citas metodes?

  Atbilde : Laura Šmite, juriste

  Par šo problēmu iesaku konsultēties ar Jūsu bērnu ārstu!

  Lasīt vairāk

 • Par kredītu un mantas konfiskāciju

  Jautājums:Labdien. Nezinu, kur vērsties un esmu izmisumā. Mans tēvs paņēma kredītu mašīnas iegādei, maksāja regulāri, bet tā kā zaudēja darbu, vairs nevarēja atmaksāt kredītu. Turklāt vēl iekļuva avārijā. Cik varēja tik nesa uz banku naudu. Bet banka iesūdzēja tiesā tēvu... It kā tiesa bijusi jūlijā, bet mums pat neinformēja par to un pavēstes nebija, turklāt vel tiesas lēmuma nebija... Vai kredītiestāde var atņemt māju, ja tajā pierakstītas 9personas - sieva 6 bērni un 1mazberns? 3 nepilngadīgi bērni? Banka atsakās dod informāciju, cik samaksāts un par visam operācijām. Lūdzu iesakiet kaut ko… Esam izmisumā.

  Atbilde : Laura Šmite, juriste

  Pirmkārt, to, vai var atņemt citus īpašumus, varētu komentēt tikai pēc līguma ar banku izlasīšanas un konkrēti, vai šajā līgumā ir minēts, ka cits īpašums var kalpot par saistību nodrošinājumu un kā f

  Lasīt vairāk

 • Izbraukuma tirdzniecība

  Jautājums:Labdien! Mēs ar vīru plānojam vasarā nodarboties ar izbraukumu tirdzniecību (alkohols, nedaudz pārtika). Sakiet, ludzu, vai to var darīt individuālais komersants vai jādibina Sia? Un ar kādiem dokumentiem un to iesniegšanu (kur?) mums vajadzētu sākt? Paldies.

  Atbilde : Laura Šmite, juriste

  Tas iespējams abos veidos, Jums būtu vēlams zināt prognozējamo naudas apgrozījumu, vai ņemsiet kādu darbinieku vai nē, vai preci pirksiet vai paši ražosiet, un apzināt citu jautājumu loku. Vadoties no

  Lasīt vairāk

 • Par laulības apliecību un šķiršanos

  Jautājums:Labdien, vai bez Laulības apliecības (kura ir pie laulātā, un nav dabūjama) var iesniegt Laulības šķiršanās pieteikumu? Kā rīkoties? Paldies.

  Atbilde : Laura Šmite, juriste

  Vienmēr ir iespējams pieprasīt laulības apliecības dublikātu, to vat izdarīt dzimtsarakstu nodaļā.

  Lasīt vairāk

 • Grūtniecība Anglijā

  Jautājums:Labdien. Plānoju bērniņu, bet tagad dzīvoju Anglijā. Gribētu jautāt, cik daudz man jānostrādā un uz cik lieliem pabalstiem varu cerēt? Maksāju nodokļus Anglijā jau 3 menešus...

  Atbilde : Laura Šmite, juriste

  Uz šo jautājumu Jums visprecīzākās atbildes varēs sniegt Anglijas sociālie dienesti.

  Lasīt vairāk

 • Dekrēta atvaļinājums

  Jautājums:Labdien! Gribētu uzzināt, cik ilgi ir bērna kopšanas atvaļinājums, ja dekrētā devos 2008.g.1.,septembrī un bērniņš dzima 2008.g. 21.oktobī? Kad man ir tiesības atgriezties darbā. Tie 1,5 gadi skaitās no bērna dzimšanas dienas, vai kā savādāk?

  Atbilde : Laura Šmite, juriste

  Un kā Jūs rakstījāt savā paziņojumā darba devējam, pirms devāties dekrētā? Parasti šis atvaļinājums ir maksimāli līdz bērna 1.5 gadu vecuma sasniegšanai, tātad līdz 2010.g.20.aprīlim, tad Jums būtu jā

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. »

 

LAPAS KARTE