Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Ieva Daize, ginekoloģe, dzemdību speciāliste

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: PREMIUM MEDICAL

 

Jautā speciālistei par par sievietes veselību, kontracepciju, grūtniecību un dzemdībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Pēc ķeizara (1)

  Jautājums:Labdien! Esmu 3 bērnu māmiņa. Abi puikas dzimusi dabīgā ceļā, bet ar trešo bērniņu man bija plānots ķeizars. Vakar no kādas paziņas dzirdēju ko tādu, kas man lika aizdomāties. Viņa pastāstīja, ka kāds dakteris viņai esot stāstījis, ka ķeizara laikā tiekot p KAUT KAS(?) pārgriezts, kas pēc tam esot par iemeslu tam, ka sieviete nevarot tikt vaļā no LIELĀ vēdera! Mani moka tieši šī problēma. Mazo baroju ar krūti gandrīz līdz 2 gadu vecumam. Bet jau pēc mazās piedzimšanas ievēroju, ka mans svars nekrītas bet taisni otrādi - vēl pieaug, tajā skaitā vēders. Būtu loti pateicīga, ja Jūs man sniegtu kādu informāciju, vai tā tiešām ir patiesība. Vai arī tās ir kādas baumas. Paldies jau iepriekš.

  Atbilde : Ieva Daize, ginekoloģe, dzemdību speciāliste

  Visa pamatā ir tas, ka pēc grūtniecības ir jātrenē vēdera sienas muskulatūra – pēc katra bērniņa vairāk. Ja to nedara, tad vēders vietā neatiet arī tad, ja dzemdē dabīgā ceļā. Svara pieaugums saistīts

  Lasīt vairāk

 • Grūtniecība pēc aborta

  Jautājums:Labdien. Ir situācija, ka bija jāveic grūtniecības pārtraukšana ar mākslīgi izraisītu dzemdību procesu 13. nedēļā, sakarā ar to, ka mazulim tika atklātas ļoti lielas problēmas un ārsti skaidri pateica, ja mazais vispār piedzims, tad būs ar pataloģijām. Kopš aborta pagājis nedaudz vairāk kā mēnesis, bijusi dzimumdzīve. Kādas sekas var būt, ja atkārtoti pēc tik īsa laika paliek stāvoklī? Jo parasti saka pēc šādas situācijas pusgadu vispār nav ieteicams palikt stāvoklī.

  Atbilde : Ieva Daize, ginekoloģe, dzemdību speciāliste

  Iesaka nogaidīt vismaz 3-6 mēnešus, lai organisms atpūstos no stresa, un dzemde no iejaukšanās. Ja paliek ātrāk stāvoklī, tad kaut kādā procentā iespējami ir grūtniecības pārtraukšanās draudi. Jūsu ga

  Lasīt vairāk

 • Izdalījumi

  Jautājums:Sveicināti! Vēlējos uzzināt, vai tas ir normāli, ja 39 nedēļā ir pastiprināti izdalījumi, īpaši no rītiem, kad esmu tikko pamodusies un saku staigāt, liekas ka pilnīgi tek, bet tas ir paris pilītes nedaudz dzeltenīgā krāsā, bez smaržas. Vai varbūt tas ir kas cits? un vel viens jautājums, man pēdējā nedēļā parādījās ap nabas rajonu kādas 5 mazas sarkanas pumpiņas, kuras niez, ko tas varētu nozīmēt?

  Atbilde : Ieva Daize, ginekoloģe, dzemdību speciāliste

  Par izdalījumiem vajadzētu informēt savu ginekologu vai vecmāti, lai varētu lemt par terapijas nepieciešamību. Par pumpām tas pats – nav iespējams noteikt to raksturu sarakstē.

  Lasīt vairāk

 • Dzemdības mēnesi par agru

  Jautājums:Labdien, draudzene bija pie ārsta, kurš paredzēja dzemdību laiku par apmēram mēnesi agrāk, nekā bijām domājuši. Bērns tika ieņemts ne agrāk par novembri, bet dzimšanu sola uz jūlija sākumu. Vai šāda situācija ir iespējama, un vai ir iespējams noteikt paternitāti līdz bērna piedzimšanai? Paldies.

  Atbilde : Ieva Daize, ginekoloģe, dzemdību speciāliste

  Paternitāte ir nosakāma tikai pēc bērniņa dzimšanas, veicot asins analīzes! Par apaugļošanas laiku ir iespējams spriest, veicot ultrasonogrāfiju.

  Lasīt vairāk

 • Angīna grūtniecei

  Jautājums:Labdien ! Man rit 14.nedēļa un esmu saslimusi - mandeles pilnas ar strutām un temp 38.2. Cik tas ir bīstami mazulim? Daktere (ginekoloģe) saka lai nelieto antibiotikas, kas sākas ar axce... bet labāk, ja nemldos - bakstoks ! šobrīd bieži skaloju kaklu, pūšu kaklā smilšērkšķu un klinģerīšu eļļu.

  Atbilde : Ieva Daize, ginekoloģe, dzemdību speciāliste

  Infekcija, kas ierosina angīnu, ir bīstama mazulim. Labāk lietot antibakteriālu terapiju.

  Lasīt vairāk

 • Menustrāciju nobīdīšana

  Jautājums:Drīz jāiet par ievedēju ļoti grandiozām kazām, nopirku skaistu rozā bikšu kostīmu , bet noteiktā dienā sāksies cikls, gribētos zināt, vai ir kādi medikamenti , kas spēj apturēt ciklu par vairākām dienām!!!

  Atbilde : Ieva Daize, ginekoloģe, dzemdību speciāliste

  Ja kāzas ir vismaz pēc mēneša, tad ir iespējams uzsākt hormonālu terapiju un aizkavēt mēnešreizes. Griežaties pie ginekologa, lai varētu izrakstīt zāles.

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. »

 

LAPAS KARTE