Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Ilona Ābele, ģimenes ārste

Specialitāte: Latvijas Holistiskās Medicīnas un Naturopātijas asociācijas Ājurvēdas sekcijas vadītāja

Kontaktinformācija:: www.aparmita.lv

 

Jautā speciālistei gan par tracicionālo medicīnu, gan par netradicionāliem paņēmieniem ar Ājurvēdas palīdzību, kas tulkojumā no sanskrita nozīmē dzīves zināšanas (mācību).

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Sarkani vaidziņi pēc piena maisījuma

  Jautājums:Lieta tāda, ka 4 mēnešus vecam mazulim jau 4 dienas ir sarkani vaidziņi un nedaudz arī sausi. Domāju, ka varētu būt vainīgs piena maisījums Milumil1, ko mazais ēd. Citu neko neēd. Ir mēģināts mazuli ēdināt ar maisījumu Tutelli un Piltti, bet tos viņš atvemj ik pa laikam. Tā kā mazulim bieži ir pašķidrs vēderiņš ir pārbaudītas fekāliju analīzes - tās ir labas. Ārste ieteica dot maisījumu Aptamil soja, šorīt to devu mazulim, mazulis ēda negribīgi un viebās visu laiku. Protams, es vairs viņam to nepiedāvāju. Kā mums turpmāk barot mazuli un kā pareizi izvēlēties maisījumu?

  Atbilde : Ilona Ābele, ģimenes ārste

  Mazajam nevajag mainīt maisījumus katru dienu, jo tā neko nevar saprast. Ir jāpaiet laikam, lai pumpas un sarkanumi pazūd. Ja ir alerģija uz govs olbaltumu, tad var būt krustotā alerģija uz soju. Ir s

  Lasīt vairāk

 • Mazulim sāp vēders

  Jautājums:Labvakar, man ir jautājums. Man ir mēness vecs bērniņš, un viņai ir problēmas ar puncīti. Viņai kaka ir ar ūdentiņu, izskatās kā rūgušpiens ar sūkalām un es gribēju zināt, ko es varu viņas labā darīt un brīžiem viņa bļauj tik ļoti stipri, kad liekas, ka viņai lauž kaut ko. LŪDZU PALĪDZIET.

  Atbilde : Ilona Ābele, ģimenes ārste

  Mēnesi vecam bērniņam, pēc apraksta spriežot, šāda kaka ir ļoti laba, jo ķermenītī viss pārkārtojas, bet tomēr, lai nepalaistu garām ko svarīgu iesaku parādīt ģimenes ārstam. Kliedz, jo droši vien, k

  Lasīt vairāk

 • Kolikas

  Jautājums:Labdien! Manam dēliņam ir 10 dienas un jau piektajā dienā viņa vēderiņš sāka nelabi burkšķēt, kā rezultātā dēliņš ir noraudājies zils no sāpēm, nezinu, kā palīdzēt. Baroju ar savu pienu, tagad pievēršu uzmanību tam, ko ēdu, izslēdzu no savas ēdienkartes pākšaugus, puķkāpostus (no tiem it kā veidojas gāzes), taču, neskatoties uz to, mazajam piemetas vēdersāpes. Masāža pulksteņrādītāja virzienā vēdera rajonā mazajam nepalīdz, arī kājiņu saliekšana celīšos pie vēdera nepalīdz. Man ieteica mērcēt bērniņa knupīti fenheļa - kumelīšu tējā (uz 50 ml 1 tējkarote tējas), bet, kad mazajam kārtējo reizi uznāca vēdersāpes un knupīša mērcēšana nepalīdzēja, devu padzerties tēju. Tagad mazais izdzer dienā pa 100 ml (50 no rīta, 50 vakara) un vēdersāpes divas dienas nav bijušas. Vai tas ir normāli, ka zīdainis dzer tik daudz tējas, turklāt šī tēja dēliņam ļoti garšo, un man bažas rada arī tas, ka šī tēja ir ļoti salda, vai nepieciešams turpināt dot šo tēju, ja jā, tad kāda ir dienas norma?

  Atbilde : Ilona Ābele, ģimenes ārste

  Jā, mazulis drīkst dzert fenheļa tēju 100 ml, bet vienmērīgi izdaliet pa visu dienu, nevis 50ml no rīta un 50 ml vakarā. Drīz jau puncis norims.

  Lasīt vairāk

 • Nogulēta galviņa

  Jautājums:Labdien! Mans dēls (5 mēneši) vienmēr cenšas gulēt tikai uz vieniem sāniem. Viens galvas sāns ir mazliet plakans. Gribētu zināt, vai tas ar laiku paries?

  Atbilde : Ilona Ābele, ģimenes ārste

  Bērnu noteikti vajag grozīt un pastāvēt klāt, lai ilgāk paguļ savādākā pozā. Tas Jums cītīgi jāuzrauga.

  Lasīt vairāk

 • Barošana ar krūti un piebarošana

  Jautājums:Labdien! Manai meitiņai ir 5 mēneši un baroju viņu tikai ar krūti, bet pēdējās nedēļās liekas, ka piena gandrīz nav... Ar ko man barot meitiņu, līdz atkal pacentīšos atgūt piena daudzumu? Un kā labāk darīt šajā situācijā? Paldies.

  Atbilde : Ilona Ābele, ģimenes ārste

  Vispirms Jums ir jāsaprot, vai bērnam pietrūkst ēdiena: raud, nemierīgs, neņemas svarā utt. Turklāt jāņem vērā, ka 5 mēneši ir vecums, kad drīkst sākt kādu piebarojumu pusdienās. Ja Jūsu bērns normāli

  Lasīt vairāk

 • MR sāpes (1)

  Jautājums:Sveiki! Kā jūs izskaidrotu to, ka dzerot ābolu sulu menstruāciju laikā man pazūd menstruālās sāpes? Novērojums ir ļoti negaidīts, bet tā tas ir! Tik ilgi mocījos ar sāpēm, bet tagad, dzerot ābolu sulu jau 3.reizi man menstruālās sāpes nav!

  Atbilde : Ilona Ābele, ģimenes ārste

  Man no Ājurvēdas viedokļa nemaz nešķiet jocīgi, ka ābolu sula Jums palīdz. Tas, acīmredzot, ir atbilstoši Jūsu konstitūcijai. Ar uzturu varam dažādus šādus it kā brīnumus panākt.

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. »

 

LAPAS KARTE