Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Vita Skramane, speciālā pedagoģe, logopēde

Specialitāte:

Kontaktinformācija:: tālrunis: 22345990

 

Atbildēs uz jautājumiem par bērnu psihisko un valodas attīstību, mācīšanās grūtībām un bērnu sagatavošanu skolai.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Divgadnieks neveido teikumus

  Jautājums:Gribēju pajautāt miera labad, vai tas ir traki, ja 2gadīgs bērns vēl neveido teikumus. Dažus vārdus saka skaidri, dažus savā valodā. Varbūt man jāved pie neirologa?

  Atbilde 2014-05-20 15:17:41: Vita Skramane, speciālā pedagoģe, logopēde

  Nav jāsatraucas par to, ka bērns neveido teikumus. Svarīgi vai viņš saprot, ko viņam saka, jo bērniem smadzeņu centri attīstās dažādi. Vienam divu gadu vecumā ir pilna runa, citam – divi, trīs vārdi.

  Lasīt vairāk

 • Bērnam 2 gadi. Praktiski nerunā. Vai vērts satraukties?

  Jautājums:Gribēju  pajautāt miera labad, vai tas ir traki, ja 2 gadīgs bērns vēl neveido teikumus. Dažus vārdus saka skaidri, dažus savā valodā. Varbūt man jāved pie neirologa?

  Atbilde 2014-04-09 15:14:22: Vita Skramane, speciālā pedagoģe, logopēde

  Bērni teikumus sāk veidot dažādos vecumos. Ja runā vārdus, visticamāk satraukumam nav pamata. Svarīgākais - cik daudz bērns saprot. Protams, ja ir šaubas, labāk aizvest pie speciālista. Kā pati rakstā

  Lasīt vairāk

 • Šķielēšana

  Jautājums:Labdien. Man ir radies jautājums. Esmu pedagoģe, strādāju dārziņā un man grupā nāk bērns, kurš škielē. Mani interesē, kā pasauli redz un uztver šis bērns, ja actiņas netiek koriģētas? Vai tas ietekmē pārvietošanos, koordināciju, runas attīstību? Esam par to runājuši ar vecākiem - viss velti. Gribu šim bērnam vismaz palīdzēt tad, kad viņš ir dārziņā! Cerot uz Jūsu atbildi!

  Atbilde 2011-12-15 15:14:07: Vita Skramane, speciālā pedagoģe, logopēde

  Iesaku info skatīties http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:k-mUCUjt51UJ:www.laac.lv/main.php%3Fitem%3D159+%C5%A1%C4%B7iel%C4%93%C5%A1anas+%C4%81rst%C4%93%C5%A1ana&cd=1&hl=lv&am

  Lasīt vairāk

 • Runājot raustas valodiņa

  Jautājums:Labvakar. Manai meitiņai somēness paliks 3 gadiņi. Mums ir tāda problemiņa, no septembra sākām apmeklēt b/d un neilgi pēc tam sāku pamanīt, ka meita stostās ar runāšanu. Grib kaut ko teikt, bet nevar iesākt teikumu vai kādu vārdu. L;S un R burtus arī neizrunā, bet ceru ka ar laiku tas izdosies. Vai ir pamats bažām, vai griesties man pie kāda speciālista jeb tā stostīšanas varetu pāriet?

  Atbilde 2011-12-15 15:12:57: Vita Skramane, speciālā pedagoģe, logopēde

  Nu, izklausās, ka bērnudārzs nav meitiņas mīļāka vieta. Vai tā ir stostīšanās, tas jānovērtē pie speciālista.

  Lasīt vairāk

 • Bērns atkārto vārdu galotnes

  Jautājums:Labdien, puisītis 2 ar pusi gadi ir pasācis atkārtot vārdu galotnes, piemēram, "mammu, uzsildi man pienu nu!" un tā regulāri pēdējā vārda galotne tiek izrunāta vēlreiz pēc neilgas pauzītes. Agrāk nebiju to ievērojusi. Runā viņš labi, pilniem teikumiem latviski un var izteikties arī krieviski. Vai tā ir kaut kāda valodas attīstības īpatnība vai tas varētu liecināt par kādām neiroloģiskām vai psihologiskām problēmām - septembrī puisis sāka iet bērnudārzā un kopš tā laika ir palicis krietni nervozāks un neapmierinātāks ar dzīvi. 

  Atbilde 2011-12-15 15:10:39: Vita Skramane, speciālā pedagoģe, logopēde

  Nu, izklausās, ka bērnudārzs nav puisīša mīļāka vieta. Vai tā ir stostīšanās, tas jānovērtē pie speciālista.

  Lasīt vairāk

 • Burta ''R'' izruna (1)

  Jautājums:Man jau ir 15 gadi, un es vēl joprojām  skaidri nevaru izrunāt ''R'' burtu? Varat ieteikt ko darīt un pie kā vērsties?

  Atbilde 2011-12-15 15:09:16: Vita Skramane, speciālā pedagoģe, logopēde

  Dodies pie logopēda, bet, es neko nesolu, ka šo skaņu iemācīsieties. Drīzāk jau ne. Bet, brīnumi notiek

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. »

 

LAPAS KARTE