Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Valsts ieņēmumu dienests

Specialitāte: Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti

 

VID speciālisti atbildēs tev par visdažādākajām lietām, kas saistās ar nodokļu maksāšanu, nodokļu veidiem, dažādu deklarāciju iesniegšanu un attaisnotajiem izdevumiem.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Dēls apgādībā vīram, gribu sev (1)

  Jautājums:Manam dēlam ir 5 gadi, viņš ir ierakstīts mana vīra nodokļu grāmatiņā, jo tajā laikā vēl nestrādāju. Vīrs jau 2 gadus ir Īrijā. Vai varu vienkārši iet un pārrakstīt dēlu uz savu nodokļu grāmatiņu?

  Atbilde : Valsts ieņēmumu dienests

  Lai pārrakstītu dēlu no vīra apgādības savā apgādībā, Valsts ieņēmumu dienesta nodaļā ir jāiesniedz abas algas grāmatiņas – gan Jūsu, gan vīra. Tas nenozīmē, ka vīram arī fiziski ir jābūt klāt tajā br

  Lasīt vairāk

 • Valsts pabalts, lieliem bērniem

  Jautājums:Man ir divi lieli bērni, meitai 18gadi, dēlam 16gadi, abi mācās vidusskolā, bet janvārī,un tagad skatos arī februāri neesmu saņēmusi katram pienākušos 8ls. Esam Kuldīgā.

  Atbilde : Valsts ieņēmumu dienests

  Lai saņemtu atbildi uz šo jautājumu, jums jādodas uz tuvāko VSAA filiāli.

  Lasīt vairāk

 • Pabalsts

  Jautājums:Meitiņa dzima 2009.g.novembri, bet lieta tada, ka vēl jo projām neesam sanjemusi visu pabalstu, kas mums pienakas. Ka tas ta var būt? Vai pēc jūsu domām tas ir normāli?

  Atbilde : Valsts ieņēmumu dienests

  Labdien! Par neizmaksātajiem pabalstiem Jums jāvēršas tuvākajā VSAA filiālē.

  Lasīt vairāk

 • PABALSTI (2)

  Jautājums:Esmu mazliet nesaprašanā par bērnu pabalstiem,Dēliņš ir dzimis 2009.g.27.janvari,visu laiku saņēmām pabalstu 8Ls+103.93Ls,saprotu,ka pēc gada mainās pabalsts,bet nesaprotu,kāpēc janvārī saņēmām pabalstu 4.84Ls+8Ls+87.17Ls un jau februārī saņēmām 8Ls+30Ls.Kā mainās pabalstu izmaksa pēc gada vecuma sasniegsanas???

  Atbilde : Valsts ieņēmumu dienests

  Labdien! Lai saņemtu atbildi uz jautājumu par pabalstu apjomu, Jums jādodas uz tuvāko VSAA filiāli.

  Lasīt vairāk

 • Dekrēta pabalsts pienākas vai ne?

  Jautājums:Vai man pienākas dekrēta naudiņa, ja uzskaitē stājos 2009.gada rudenī un janvārī veselības dēļ no darba aizgāju... Tagad man marta sākumā jāiet dekrētā. Vai man līdz janvārim apreķinās dekrēta naudu vai ne?

  Atbilde : Valsts ieņēmumu dienests

  Labdien! Lai saņemtu atbildi uz jautājumu par pabalstiem, Jums jādodas uz tuvāko VSAA filiāli.

  Lasīt vairāk

 • Atvaļinājumi

  Jautājums:Vēlējos pajautāt par ikgadējo atvaļinājumu saņemšanu. Sakiet lūdzu, es biju bērna kopšanas atvaļinājumā no 2009. gada 10. februāra, un atsāku strādāt 2009.g. 9. novembrī. Biju paredzējusi iet ikgadējā atvaļinājumā ar 10. februāri (ar datumu, kad mazajai paliks gadiņš). No savas darba vietas grāmatvedes sapratu, kad man var aprēķināt atvaļinājuma naudu no šiem pēdējiem nostrādātajiem mēnešiem. Jautājums: vai tā saucamā māmiņu alga netiek ņemta vērā?

  Atbilde : Valsts ieņēmumu dienests

  Darba likuma skaidrošana ir Valsts darba inspekcijas kompetencē.

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. »

 

LAPAS KARTE