Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Neatbildētie jautājumi

Zvērināti advokāti Anita Rektiņa, Dana Rone, Iveta Bumbiere, Jevgenija Tverjanoviča-Bore, Jānis Kucenko, Jānis Muižnieks, Linards Baumanis

Specialitāte: Zvērināti advokāti ģimenes tiesību jautājumos

 

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija apvieno visus Latvijā praktizējošos zvērinātus advokātus un pārrauga nozari. Ģimenes tiesības ir viena no zvērinātu advokātu darbības jomām, kurā sniedz atbalstu laulāto attiecību, vecāku un bērnu attiecību, aizbildnības un aizgādnības jautājumos. Uzdod jautājumu par ģimenes tiesībām.

* uzdod jautājumu šim ekspertam


Šķiršana
sveiki vēlējos uzzināt kādas  iespējas  šķiršanās  gadījumā tēvam iegūt aprūpes tiesibas tevam

Audžutēvs
Labdien. Lieta sekojoša - dzīvojam ar draugu kopā 9gadus. Neesam precējušies. Sagājām kopā, kad biju stāvoklī un bērna īstais tēvs savu bērnu neatzina jau tiklīdz uzzināja par grūtniecību. Dzimšanas apliecībā pie tēva ir tukša vieta. Bērns par tādu tēvu nemaz nezin. Gribu zināt vai un kā dzīvesbiedrs var nokārtot aizbildniecību uz "audžu meitu" un aizpildīt tukšo lauku dzimšanas apliecībā?! Paldies. 

Par alimentiem
Labdien! 


Mans vīrs ir no Baltkrievijas, kur viņam palika bērns no iepriekšējās laulības, 

viņš maksā alimentus, bet bijusī sieva ir apprecējusies un noamainījusi bērnam uzvārdu, turklāt

mans vīrs to uzzināja no kādas citas personas, jo viņam neviens neko nebija jautājis, vai vins piekrīt tam vai ne.

Sakiet lūdzu, vai ir  jāturpina maksāt  alimenti, ja bērnam ir nomainīts uzvārds un ka vispār var nomainīt uzvārdu bez īstā tēva 

piekrisanas? 


Tēvs nedod savu piekrišanu bērnam braukt ārzemes....
​Labdien. Vairs nezinu ko darīt būšu ļoti pateicīga par jūsu atbildi.
Lieta sekojoša. Esmu šķīrusies bērns dzīvo ar mani (10.g. meita). Tiesa piespriedusi tēvam alimentus 120 eiro mēnesī, ko viņš ar gariem zobiem maksa,bet speciāli 10 eiro mazāk neka vajag. Bērnu dzīve neinterese var teikt. Bērnam ir deju sacensības Baltkrievijā gribēju noformēt atļauju lai bērns patstāvīgi ar komandu var braukt sacensības, bet tēvs negrib dot tādu atļauju. Tā viņš grib ieriebt laikam man, betnegrib saprast ka slikti dara tieši bērnam.

Kā var iziet no situācijas???

Paternitātes noteikšana un uzturlīdzekļu piedziņa
Labdien,
Ta kā cietu no vardarbības no vīrieša es aizgāju no viņa,vislaik man draudēja,pazemoja un t.t. arī pec aiziešanas,nedeva mieru..Apsolija bērnu atņemt un aizvest uz Somiju,es no bailēm par to visu bērnu piereģistrēju uz citu virieti..Tagat saprotu ka rikojos  pārgalvīgi,jo cieš mana reputācija,jo apsauka par ..un apmelo.Gribu iesniegt prasību tiesā par paternitātes noteikšanu un uzturlīdzekļus,bet baidos ka atsaksies tas murgs..Un vai tā var..Ko man darīt

Par uzturlīdzekļiem
Labvakar. Vēlējos  painteresēties par uzturlīdzekļiem. Man par bērnu maksā valsts uzturlīdzekļus, un pēkšņi bērna tēvs sāka rakstīt, kad viņš izdarīs tā, lai valsts nemaksātu.Gribēju  pajautāt vai  viņš  var kaut ko  panākt, lai valsts nemaksātu?Viņš par bērnu nav rūpējies 7 gadus, un saticis ir tikai 2 reizes pa 7 gadiem. Zvana ļoti reti..Paldies  jau  iepriekš


gimenes tiesibu jautajumos
Labdien,man maksa valsts uzturlidzeklus meitam kuras dzivo pie manim bet vinas ir ierakstitas nodoklu gramatina vinu tevam kurs labpratigi neatsakas izrakstit vinas no nodoklu gramatinas lai es varetu ierakstit sava nodoklu gramatina

Par saskarsmes tiesībām
Labdien,vēlējos zināt vai var likumīgā ceļā pieprasīt bērna mātei atvest bērnu uz Latviju tikties ar tēvu kaut vai reizi gadā,ja tēvam nav līdzekļu par ko braukt uz ārzemēm?
Vai tiešām jāgaida,kad bērns kļūs pilngadīgs??!

Tabletes
sveiki. Vēlētos uzzināt par kontracepcijas līdzekļiem(Pret apaugļošanas vai hormonālās kontracepcijas līdzekļiem). Vai aptiekās bez receptes ir pieejams tabletes ikdienas lietošanai? Un.kuras jūs ieteiktu? Un kā prasīt aptiekā jo nosaukumi ir dažādi.paldies

Nodokļu atvieglojumi bērnam
Esmu šķīrusies 5 gadus, bērns dzīvo pie manis, alimentus bijušais vīrs nemaksā , bet nodokļu atvieglojumus saņem bērna tēvs, bet man ir jārūpējas par bērnu , kāpēc atvieglojumi nevar būt man? Esmu bijusi ieņēmumu dienastā un tiesā , man atbild , ka bez bērna tēva piekrišanas atvieglojumus viņam nevar noņemt, bet bērnu aprūpēju es , un tēvs interesējas par bērnu pāris reizes gadā. Vai tiešām likums ir negrozāms? Par kādiem nopelniem bērna tēvs saņem nodokļu atvieglojumus, kurš dzīvo viens un strāda? Es viena pati , uz savu algu, aprūpēju 2 bērnus. Vai var ko mainīt, un ja var, kas man jādara? 


Nodokļu atvieglojumi bērnam
Labdien. ​​Esmu šķīrusies 5 gadus, bērns dzīvo pie manis, alimentus bijušais vīrs nemaksā , bet nodokļu atvieglojumus saņem bērna tēvs, bet man ir jārūpējas par bērnu , kāpēc atvieglojumi nevar būt man? Esmu bijusi ieņēmumu dienastā un tiesā , man atbild , ka bez bērna tēva piekrišanas atvieglojumus viņam nevar noņemt, bet bērnu aprūpēju es , un tēvs interesējas par bērnu pāris reizes gadā. Vai tiešām likums ir negrozāms? Par kādiem nopelniem bērna tēvs saņem nodokļu atvieglojumus, kurš dzīvo viens un strāda? Es viena pati , uz savu algu, aprūpēju 2 bērnus. Vai var ko mainīt, un ja var, kas man jādara? 

Ģimenes dzemdības
Labdien! Vai sakarā ar jauniem likumiem - datu aizsardzības regulu, mans partneris, ugunsdzēsējs un topošā bērna tēvs, var tikt nepielaists pie ģimenes dzemdībām dzemdību zālē? Neesam precējušies. 

sarezgita situacija
Sveiki.Lieta tada.Dzivoju un stradaju Vacija jau 3 gadus.Ar bernu mati kopa vairs neesam.Berni dzivoja pie vinas Latvija,dzivoja tapec kad nesen uzzinaju kad vinji vinai atnemti ar tiesas spriedumu.Uzzinaju to no malas,bernu mate man to nokluseja vairak ka divas nedelas,Cik zinams man ari esot bijis uzaicinajums uz tiesu,bet sakara ar adreses mainu,ko bernu mate zinaja(ne pasu adresi,bet mainu)Es to nesanemu.Ari telefoniski es netiku bridinats par tiesu.Bernu mate mani ir uzlikusi uz alimentiem,kurus lidz sim nav bijusi iespeja maksat.Mate cik man zinams sobrid apmekle soc darbinieku,kura verte situaciju,vai bernus atdot vinai vai ne.Berni sobrid kad es uzzinaju jau atrodas audzu gimenes,ko es negribu pielaut...Ko man darit,ar ko sakt,kur griezties,lai bernus dabutu mana apgadiba.Vai nu pavisam pie manis,vai kamer mate nokarto savu dzivi,jo negribu kad mani berni aug svesas gimenes,Gribu pats vinus izaudzinat.Ka to visu atrak nokartot,lai nezaudetu ari darba vietu.Paldies!

laulības šķiršana pie notāra un alimentu lielums
Labdien. Vēlamies šķirt laulību pie notāra. Mūsu starpā nav nekādu strīdu un viss ir atrunāts. Vai laulības šķiršanas iesniegumā varam norādīt uzturlīdzekļu summu kas ir mazāka par Valsts noteikto ja es tam piekrītu.


 

LAPAS KARTE