Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Neatbildētie jautājumi

Daira Brenča, pediatre

Specialitāte: Sertificēta ārste - pediatre, logopēde

Kontaktinformācija:: Capital Clinic Riga. Tālr. reģistratūrā 66 333 333 vai 29 334 224, vai info@capitalclinicriga.lv\n\nAdrese: Duntes iela 15A, Rīga

 

Sertificēta ārste - pediatre, logopēde. Praktizējoša ārste ar darba pieredzi kopš 1992.gada. Sniedz konsultācijas, diagnosticē slimības un ārstē bērnus no dzimšanas līdz 18 gadu vecumam. Konsultē par veselības profilakses, vakcinācijas, uztura, fiziskās slodzes, norūdīšanās, imunitātes stiprināšanas un citiem bērnu veselības jautājumiem. Sastāda vakcinācijas plānu. Konsultē māmiņas par krūts barošanu, jaundzimušo aprūpi, kopšanu un veselības profilaksi.Vajadzības gadījumos bērnu veselības jautājumus risina sadarbībā ar citu nozaru speciālistiem - psihologu, psihiatru, fizioterapeitu, otorinolaringologu un acu ārstu, dermatologu, pulmonologu, imunologu, alergologu u.c.

* uzdod jautājumu šim ekspertam


Par ēdināšanu un vēdergraizēm
​Labdien!
Meitai ir 5 mēneši. Viņa ēd mātes pienu un Aptamil 1. Katru ēdienreizi saņem mātes pienu, bet tikai pāris minūtes pazīž, līdz beidzās pirmā strūkla. Pēc tam dodu piena Aptamil. Katrai pudelītei tiek pievienots Antiflat un vienreiz dienā Bio Gaia. Ja šie preperāti (abi) netiek doti , meita mokās vēdergraizēs un viņai grūti nokārtoties. Ūdeni nedzer ne pa kam.
Jautājumi:
              1. Vai nepieciešams mainīt piena maisījumu, lai būtu sekmīga vēdera izeja bez Bio Gaia un Antiflat palīdzības? Vai tomēr vainīgs ir mātes piena "šķidrais" pieniņš, kurš satur visvairāk cukura (jo līdz treknajam pieniņam meita nekad netiek) ?
               2. Vai šādā veidā barojot ar krūti ir vērts turpināt tik ilgi , kamēr meita atteiksies pati? Vai tas tikai dara vēdergraizes puncim?

Liels paldies!


Zobi
Labdien. Mazulim 1gads un 2men nav vēl neviens zobs. Vai būtu jāsāk uztraukties? 

Kad laiks doties pie Logopēda
Labdien. Man bērnam 2gadi un 1 mēnesis, vienīgie vārdi ko viņs saka ir mamma, mana, papa un kakao. Viss pārējais ko mēģina pateikt ir tikai eeee un aaaa. Vārdiņus negrib atkārtot, dzīvniekus kad rāda bildē tad izdod tikai skaņas. Kad būtu tas laiks kad man būtu jauztraucas par viņa valodiņu un vajadzētu sākt meklēt palīdzību pie speciālista? 
Paldies. 

Vakcīna
​Labdien! Vai ir zināms, kur var iegūt atsevišķu poliomielīta vakcīnu bērniem. Ne kombinētajā variantā, kuru šobrīd piedāvā ar citiem vīrusiem (baciļiem), bet atsevišķi. Vai Latvijā ir meklējamas šādas iestādes, kur ir iespējams iegūt atsevišķas vakcīnas. Interesē arī tetānuss un difterija. Kur meklēt šādu informāciju. 

Bērna miegs!
Labdien. Man ir 4 mēnešus vecs mazulis. Mazulim ļoti nepatīk gulēt ratos, čīkst un raud līdz tas aiziet histērijā. Agrāk arī bija čīktēšana, bet tad vienalga kaut kākā aizmi pats no sevis. Arī mājās ir tas pats, ir dienas, kad mazulis pats aizmieg gultā (protams, ar kašķīti, bet aizmieg). Ir dienas, kas aizmidzināt varu tikai uz rokām, bet liekot gultā - mazulim acis ir vaļā kā pogas un liels kašķis un asaras.  Arī pēdējās naktis mazulis miegā visu laiku sit sev ar rociņām, ceļ kājas ( pārsvarā ir tikai rokas), daudz groza galvu, ir nnemierīgs.pēdējo nakri arī sācis jocīgi ieraudāties. Bieži ceļamies un ēdam. Naktī 3-4 reizes (agrāk gājam gulēt 21,22 un tad cēlās tikai pus 4 no rīta, citrei  otrā reiE jaa kKadio gultiņas un eju barot (lielās istabas dīvāns) tad mazulis nevar sagaidīt ēšanu un sāk skaļi raudāt kamēr vispār attaisu krūšturi. 

Bērna miegs
Labdien. Man ir 4 mēnešus vecs mazulis. Mazulim ļoti nepatīk gulēt ratos, čīkst un raud līdz tas aiziet histērijā. Agrāk arī bija čīktēšana, bet tad vienalga kaut kākā aizmiga pats no sevis. Arī mājās ir tas pats, ir dienas, kad mazulis pats aizmieg gultā (protams, ar kašķīti, bet aizmieg). Ir dienas, kas aizmidzināt varu tikai uz rokām, bet liekot gultā - mazulim acis ir vaļā kā pogas un liels kašķis un asaras. Dienā uz rokām  mazulis var pavadīt pat 4h..     Arī pēdējās naktis mazulis miegā visu laiku sit sev ar rociņām, ceļ kājas ( pārsvarā ir tikai rokas), daudz groza galvu, ir nemierīgs.Pēdējo  nakti arī sācis jocīgi ieraudāties. Bieži ceļamies un ēdam. Naktī 3-4 reizes (agrāk gājam gulēt 21,22 un tad cēlās tikai pus 4 no rīta, citreiz  otrā reize pus 7 vai pat 8 no rīta. Kad ceļu no gultiņas un eju barot (lielās istabas dīvāns) tad mazulis nevar sagaidīt ēšanu un sāk skaļi raudāt kamēr vispār attaisu krūšturi. vai tas ir normāli? Varbūt jāapmeklē kāds speciālists? Protams, šobrīd karstums 32 grādi arī dara savu, bet vai šī karstā vasara visu var ietekmēt? Arī auto beņķis ir liela sāpe, jo ja ir kašķis vai nāk miegs, tad tādā aizmigt nevaram. Praktiski mūsu ilgākais brauciens var ilgt 15 minūtes. liels paldies par atbildi!! a

 

LAPAS KARTE