Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Neatbildētie jautājumi

Ilona Kampara, ginekoloģe

Specialitāte: Sertificēta ginekoloģe, ultrasonogrāfijas speciāliste

Kontaktinformācija:: Reģistratūras tālr. 67847109 (Veselības centrs - 4)

 

Sniedz konsultācijas, veic ārstēšana, grūtnieču uzraudzību, ltrasonoskopisko izmeklēšanu, ginekoloģiskās operācijas, lāzera manipulācijas dažādu ginekoloģisku problēmu risināšanai, tai skaitā \nvidū urīna nesaturēšanas novēršanai un maksts kanāla tonizēšanai.\n\nLai izvēlētos atbilstošāko un efektīgāko ārstēšanas metodi, patstāvīgi veic plašu diagnostiku, tai skaitā kolposkopisko izmeklēšanu (dzemdes kakla izmeklēšanu ar mikroskopu).\n\n• Strādājusi Valsts Ģimenes Veselības centrā un Menopauzes centrā\n\n• Balstoties uz darba pieredzi \"Veselības centrā 4\", veikusi zinātniski­ pētniecisku darbu par enzīmterapijas izmantošanas efektivitāti mastopātijas ārstēšanā\n\n• No 2006. gada ir apmācīttiesīga ārste ambulatorajā ginekoloģijā.

* uzdod jautājumu šim ekspertam


Kavējas mēnešreizes
Labdien! Lietoju kontracepcijas tabletes jau vairāk kā pusgadu un viss lidz šim bija kārtībā. Katru dienu tableti iedzēru vienmēr, bet tomer ne vienmer viena un taja pasa laikā. Tagad jau 34 dienas kavejas mēnešreizes . Pedejas dienas vedera lejasdala ir nepatikamas sapes bet nav lielas un krutis ari nedaudz sap .Esmu uztaisījusi 2 testus abi radija negatīvu. Vai es varētu būt stāvokli , pat ja testi rada ko citu ? Esmu ļoti satraukta ...
Labdien. Man ir 17 gadu, neesmu bijusi pie ginekologa, jo nav bijusi nepieciešamība, mēnešreizes ir regularas un viss ir kārtibā. Bet pirms kada laika pamanīju, ka pie mazās kaunuma lūpas zem ādas ir tāds kā bumbulis.  Nekas nesāp, bet tonēr satraucos, jo domāju, ka tā nevajadzētu būt. Pie ginekologa tieku pēc 9.jūnija, dēļ situācijas valstī. Varbūt jūs varētu man dot kādu informāciju par to, kas tas varētu būt? 

Grūtniecības uzskaite
Labdien, esmu grūtniecības 9.nedēļā. Esmu jau bijusi pie ginekologa un grūtniecība jau ir apstiprināta, taču stājusies uzskaitē vēl neesmu. Nākamo vizīti daktere noteica, kad jau būs pilnas 12 nedēļas un 5 dienas, kad paredzēta stāšanās uzskaitē. Esmu strādājoša sieviete, mani satrauc vai tas nav par vēlu, lai stātos grūtniecības uzskaitē, jo normatīvie akti nosaka, ka grūtniecības uzskaitē jāstājas līdz 12.grūtniecības nedēļai. Uzdevu šo jautājumu arī savai ginekoloģei, taču viņa mani mierināja, ka tā ir tikai formāla dokumentu aizpildīšana un grūtniecība jau ir apstiprināta, tātad viss kārtībā.
Vai stāšanās uzskaitē vēlāk par 12.grūtniecības nedēļu neietekmēs manu pirmsdzemdību atvaļinājuma garumu un pabalsta apmēru?Šaubas
Labdien,

Vēršos pie Jums ar jautājumu, vai var palikt stāvoklī ja partneris ir mazliet pabeidzis sievietē? 
Man šāds jautājums, tādēļ ka, mana ar savu partneri pirms kādam 2nedelam bija sekss, bez prezervatīva. Pārtrauktais dzimuma akts. Un viņš man teica, ka viņam šķitīs ka esot mazliet pabeidzis  jo kad vilka ārā jau izdalījas sperma. 

Jauku dienu.

OK, mēnešreizes un grūtniecība
Sveiki!
Situācija sekojoša: 3 gadus lietoju OK. Nolēmu pārtraukt.
Izdzēru paciņu, brīvajā nedēļā sākās mēnešreizes. Dažas stundas pirms to sākšanās, bija sekss. 
Mēnešreizes ilgā 3 dienas. Nākamo iepakojumu nesāku. 
Dzimumakts bija pirms, nepilnām, 2 nedēļām. Vairākas dienas pēc mēnešreizēm parādījās brūngani, gļotaini izdalījumi bez smakas. Nedaudz velk pavēderi, bet jūtos labi. Lasīju, ka Spermatozoīds spēj izdzīvot līdz 4 dienām, labvēlīgos apstākļos. Tad nu mans jautājums - cik liela iespēja, ka pēc šādas situācijas varētu iestāties grūtniecība? Vai neiedzerot kārtējo tableti, ovulacija var sākties ātrāk un tas varētu būt saistīts ar to? 

Arabin Pesārijs
Sveiki,
Dzīvoju Lielbritānijā un mana grūtniecības uzskaite ir uzsākta šeit. Tomēr esam nolēmuši pārcelties uz Latviju vēl pirms bērniņs ir nācis pasaulē, domājam ka brauksim apmēram ap 7-to grūtniecības mēnesi. Bet problēma tāda, ka man šeit konstatēja dzemdes kakliņa nepietiekamību (2 cm) un tādēļ man uzlika Arabin Pesāriju 16 nedēļā. Mans jautājums ir tāds, vai šī metode ir populāra Latvijā? un vai es varu droši pārcelties uz Latviju ar pārliecību, ka tur būs speciālisti, kas zinās, kas tas ir, un kā to pareizi pirms dzemdībām noņemt? Uz kuru iestādi man būtu jādodas?
Paldies par atbildi jau iepriekš.

Zirgu ziede
Vai grūtnieces drīkst smēķēt zirgu ziedi,ja sāp mugura?

Grūniecība
Vai grūtnieces drīkst smērēt zirgu ziedi, ja stipri sāp mugura?

Smēķēšana
Labdien! Vai varētu būt tā, ka organisms atgrūž vēlmi pēc cigaretēm, esot gaidībās? Vēl neesmu veikusi testus, bet šķiet, ka tā varētu būt! Bet jebkurā gadījumā vai ir iespējams, ka skaidri nezinot, organisms pats jau laicīgi atgrūž vēlmi pēc kaitīgām lietām? 
Paldies jau iepriekš! 

Gastrošīze
Labdien!
Manam mazulim atklāja nopietnu gastrošīzi 13gr.nedēļā.
Vai varētu lūdzu aprakstīt, kas tas ir un cik nopietni, tas apdraud mazuli?Bērniņa ieņemšana pēc kontracepciju tablešu lietošanas
Labdien!
Vēlētos zināt, cik ilgam laikam jāpaiet, vai vispār vajadzīgs, lai ieņemtu bērniņu pēc kontracepcijas tablešu lietošanas.
Sākumā kādus 9 mēnešus lietojus kontracepciju Jazz, tad mēnesi nelietoju, un pārgāju uz Marvelon, palietoju 6 mēnešus.
Taču tagad ar draugu nolēmām tikt pie bērniņa. Tagad tikai satrauc jautājums, cik ilgam laikam jāpaiet, lai bērniņš pieteiktos?

grūtniecība
Sveiki! Esmu uztaisījusi četrus grūtniecības testus, visi rāda pozitīvu, bet pēdējās dažas dienas ir parādījusies neliela asiņošana, bet nekādas stiprākas sāpes nēesmu sajutusi vēdera lejas daļā. Bet sajūta tāda ka tulīt sāksies mēnešreizes. Ko tas varētu nozīmēt, ļoti ceru ka neko sliktu. 

grūtniecība
Pirms tam nekas nebija. Nekādās asiņošanas nekā nebija, grūtniecības simptomi arī ir! 

Grūtniecības sākums ārzemēs
Sveiki! Tā kā esmu gaidībās ar pirmo bērniņu un ir tikai pats sākums, plānoju atrodoties ārzemēs doties pie ārsta, jo Latvijā būšu tikai uz novembra sākumu. Bet visu laiku baida, tas kā mūsu ārsti skatīsies uz to, ka došos pēc tam pie viņiem ar visiem papīriem svešā valodā. Vēlējos painteresēties, vai dokumenti ir jātulko un vai tā nav nekāda problēma, ja grūtniecības uzskaitē stājos valstī kurā šobrīd atrodos un vai mani pēc tam novembrī paņems uzskaitē Latvijā? Un vai uzskaite Latvijā skaitīsies no brīža, kad stājos viņā ārzemēs vai Latvijā? 

Grūtniecības sākums ārzemēs
Sveiki! Tā kā esmu gaidībās ar pirmo bērniņu un ir tikai pats sākums, plānoju atrodoties ārzemēs doties pie ārsta, jo Latvijā būšu tikai uz novembra sākumu. Bet visu laiku baida, tas kā mūsu ārsti skatīsies uz to, ka došos pēc tam pie viņiem ar visiem papīriem svešā valodā. Vēlējos painteresēties, vai dokumenti ir jātulko un vai tā nav nekāda problēma, ja grūtniecības uzskaitē stājos valstī kurā šobrīd atrodos un vai mani pēc tam novembrī paņems uzskaitē Latvijā? Un vai uzskaite Latvijā skaitīsies no brīža, kad stājos viņā ārzemēs vai Latvijā? 

Rentgens grūtniecības laika
labdien! Kādu iespaidu uz gaidāmo mazuli var atstāt rentgena starojums? Nezinot par grūtniecību biju līdzi bērnam uz izmeklējumu (stāvēju blakus un turēju roku). Par grūtniecību uzzināju pēc 2 dienām. Vai tas ir iemesls pārtraukt grūtniecību? 

Lūdzu padomu
Labvakar. Vēlējos painteresēties,es ar vīru vēlamies  bērniņu, bet mums  ir  grūti tikt  pie  bērna. Mums jau ir viens bērniņš un tagad gribam  otru bērniņu, bet mums nepiesakās mēs vairs nesaprotam kāpēc tā notiek.Biju pie ginekologa viņš pasaka,kad viss kartībā ir. Vīrs arī bija,un viņam pateica kad  viss kārtība ir. Varbūt jūs vārētu pateikt ko  mums  darīt lai pieteiktos bērniņš?


Ieņemšanu bērniņu
Labdien.Vēlējos  uzināt,  mēs ar vīru  vēlamies otru  bērniņu, bet  ir  sanācis   ka  nepiesakās.Ko  jūs  varētu ieteikt, kas  būtu  jāizdara  lai pieteiktos,  vai palietot? 

Neizpratnē
Sveiki! Vai varetu būt,kas nopietns,ja ceturdien saka sapet krutis diezgan stipri ar sajutam,ka dzītu pilnas ar pienu,tadas sajutas bij kad berns zīda! I pluss vēl tam man vedars sapēja,bet ne ļoti tadas velkošas sapes,bet tas pargāja,bet taka šodien jau svētdiena krūtis ir varbūt mazak jūtigas,bet nu jūtigas,bez citam sajūtam. Mēnesa sakumā uz 3datumj jau bija Mr. Pagaidam negribas skriet pie arsta,ja nezinu vai tas ir kas nopietns.

nezinams izaugums intimaja zona
Sveiki! Man ir sasapejusi problema!Man starp maksti un analo atveri ir tada ka garens vedojums,kur paradijas 5 dienas atpakal,sakuma nepieversu uzmanibu,bet saka sapet un blakus paradijas sapigs taka bumbulis zem adas kuru bez taustes nevar redzet,sap loti,3 dienas atpkala tas garenais izaugums parplisa un tagad pieskaroties tiesi tam zemadas bumbili velas strutas ara pa to gareno izaugumu.Kas tas varetu but?
P.S  - Ir tikai viens partneris viirs!

Grūtniecība pēc dzemdībām
labdien , 31.grutniecibas nedela pazaudēju bērniņu ,apstajas sirsniņa . Psiholoģiski ar vīru esam gatavi otram , kā arī dzeram attiecīgi vajadzīgos vitamīnus un arī fiziski jutos ļoti labi ,taču ginekologs iesaka nogaidīt 6men,taču ir dzirdēti gadījumi ,kad sievietes paliek stāvokli pat 6ned pēc dzdemdiban un grūtniecība noris bez sarežģījumiem,tādēļ gribēju jautāt kādēļ jāgaida 6men ,ja fiziski jutos labi un esmu gatava grūtniecībai .

Grūtniecības tests
Nesen sataisiju testu un uzzināju ka esmu stāvoklī, bet tests otru svitriņu uzrādija gaišu. Es taisiju dažādus testus un visi uzrādija vienādi. Vai man ir iemesls uztraukties vai arī tas ir tāpēc ka ir tikai pirmās nedēļas? 
Paldies. 

Atkārtota Usg grūtniecei
Labdien.
Pirmā trimestra skrīninga izrādījās zems pataloģiju risks 1:10000,bet otrajā skrīninga 20ned un 5dienas,bija redzemans ka mazajam smadzenes ir cistinas un nedaudz samazināts deguna kauls 4.09mm,bet augļa ehokardiogramma bija laba, daktere sūta uz atkārtotu Usg 24 nedēļā, vai būtu pamats satraukties?? 

Dzemdes kakla noslīdējums
sveiki,man ir jautajums. Ja man ir dzemdes kakla noslidejums es varu palikt stavokli,vai tomer vairs nevaru ienemt berninu?Mes ar puisi loti velamies velvienu berninu bet jau gadu nekas nesanak. Varbut nav jega vairak mėğinat?

Dzemdes kakla noslīdējums
sveiki velejos pajautat. Ja man ir dzemdes kakla noslidejums vai ir kaut mazaka iespeja ienemt berninu?

Nosieti olvadi
Labdien,gribētu zināt cik maksā olvadu atsiešana?

Vai var būt grūtniecība
mans stāsts un jautājums sākas ar to 2 gadi atpakaļ ieliku spirāli (morēnu) viss bija kārtībā 1.7 gadus bet vienu dienu sākas problēmas ik pēc nedēļas nogalē sākās mēnešreizes tā cietos mēnesi bet tomēr izlēmu ka tas nav normāli gāju pie ginekologa, viņai pārbaudot izrādās spirāle bija izgājusi no vietas, nācās ņemt ārā uztaisot USG izrādās spirāles dēļ bija izveidojusies cista (1cm) dagteris pateica ka novērosim jo vēl maziņa. Pirmās pāris mēnešreizes bija ka pēc pulksteņa bet šomēnes aizkavējās izdomāju veikt grūtniecības testu 1 pirmais dienas vidū radīja pozitīvu atbildi pat piecas min gaidīt nevajadzēja 2 no paša rīta arī pozitīvu ir dažas grūtniecības pazīmes velkošas sāpes vēderā lejas daļā, miegainība, nogurums, reiboņi bet lasot rakstus internetā es saku šaubīties varbūt tas ir cistas dēļ

Uriinskaabe asiniis
Labdien!
Sakiet luudzu, 35.nedeelja grutnieciibas, asins analiiizes uzraadija nedaudz paaugstinaatu uriinskaabi (lab.norma liidz 340, man ap 400), kas tas vipaar ir? Cik biistami? Paareejie raadiitaaji normaa, olbaltumu uriinaa nav. Asinsspiediens jau no gr. Saakuma 130-140/80-90. Vai ar taadiem raadiitaajiem vispaar var passai dzemdeet?

spermas kvalitātes ietekme uz plānoto bērnu
Sveiki!

Vēlos noskaidrot jautājumu - kā spermas kvalitāte var ietekmēt plānoto bērnu un vai vispār ietekmē? 
Ir daudz raksti par to, ka vīrieša slimošana, alkohola lietošana, smēķēšana, pārkaršana samazina spermas kvalitāti, bet nekur normāli nav izskaidrots - vai tas ietekmē tikai to kustīgumu (jeb spēju apaugļot olšūnu) vai arī tas nozīmē, ka nekvalitatīvajai spermai var būt vēl kāda ietekme uz plānoto bērnu? 
Internetā atrodama pretrunīga informācija - daļa ārstu saka, ka tas var sekmēt negatīvas sekas kā spontāno abortu utt, daļa saka, ka tas bērnu un grūtniecību nekādi nevar ietekmēt. Kā ir patiesībā?
Vai bērnu var plānot tikai tad, kad vīrietis ir vesels (nav pārslimojis akūtu vīrusa infekciju), nav lietojis alkoholu? Vai arī tam nav nozīmes un grūtniecību/augli tas neietekmē?

 

LAPAS KARTE