Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Līga Bernāte, klīniskā psiholoģe, psihoterapeite

Specialitāte: LU maģistra grāda klīniskajā psiholoģijā. Apguvusi smilšu spēļu terapiju, traumu terapijas metodi EMDR. Konsultē bērnus un pieaugušos.

 

Uzdod speciālistei jautājumu par bērna uzvedību, bērna audzināšanu, disciplinēšanu.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Bernam 8gadi

  Jautājums:Labdien. Es vairs nezinu ko darit un kur griezties. Tapec nolemu jums pajautat. Manam delam 8gadi un vins visu lauz kopa un sit visu laiku masai. Vins negrib iet uz toaleti man jastaiga pie arstiem ar vinu. Vins biezi vien saka man ka ienist mani.kad bija mazas nebuja tadu problemu staigaja uz toaleti. Un nejaucu ara televizoru un klausija mani . Bet tagad nevaru vinam pateikt neko vins blauj un saka ka ienist mani. Istabu savu kartot ari nevelas tikai Visu laiku pie televizora. 
  Mes dzivojam Anglija jau 7gadi. Varbut delam vajadzetu apmeklet psihologu un tad mainisies viss. 
  Mums tulit naks pasaule 3bernins. Es nedaudz satraucos. 
  Varbut jus varat ieteikt ka rikoties tada situacija. 

  Atbilde 2018-07-06 09:58:58: Līga Bernāte, klīniskā psiholoģe, psihoterapeite

  Paldies par jautājumu. Diemžēl man būs grūti atbildēt uz Jūsu jautājumu, jo ir ļoti maz informācijas par Jūsu dēlu. Tomēr, ja viņam nav nekādas saslimšanas, kas saistītas ar tualetes apmekējumu vai u

  Lasīt vairāk

 • Atradinasana no kruts!

  Jautājums:Lavakar. Man delam jau ir 2.2g un vins vel joprojam celas naktis lai estu kruti. Atradinat ir loti gruti jo redz ka tiek barota masa (8men) manekli nav nemis nekad. Ko darit lai vins guletu visu nakti un neprasitu kruti? Vins pat isti need tas drizak ir tikai ka mierinajums. Pudeli ari nenem. Celas naktis lidz pat 5x un taisa lielas histerijas raud sit un kapj ara no gultas(gul lielaja gulta ar mammu). Negribas pielaut lielu raudasanu jo tiek pamodinata masa un tad ir loti gruti.

  Atbilde 2018-02-27 15:59:37: Līga Bernāte, klīniskā psiholoģe, psihoterapeite

  Atbildi sniedz bērnu psiholoģe Līga Bernāte. Tas, ka bērni līdz 3 gadu vecumam 1-2x naktī mostas ir normāli un veselīgi, jo smadzeņu atīstība zīdaņiem un maziem bērniem notiek seklajā miegā. Ar pa

  Lasīt vairāk

 • Bērns pēkšņi bērznudārzā sāk justies slikti un atraida vienaudžus

  Jautājums:Labdien! (atvainojos par atkārtošanos, laikam iesūtīju nepilnu jautājumu, iepriekšējo lūdzu neņemiet vērā!)

  Mūsu bērnam šobrīd ir 2,6 gadi, viņš apmeklē bērnudārzu no 1,8 g.v. Pirmie mēneši, protams, bija grūti, adaptācijas laiks, bieža slimošana ik pēc nedēļas vai divām. Pēc laika tomēr bērns iejutās, bija aktīvs, ēda, spēlējās, nodarbībās iesaistījās, par visu interesējās, atsauksmes no audzinātājām bija pašas labākās. Reizēm esot bijis neizgulējies, tad audzinātāja likusi pēc brokastīm pagulēt un bērns dienu pavadījis normāli. Kā arī pirmajās dienās pēc ilgākas slimošanas bijis kreņķīgs, taču visas pārējās dienas bijušas pārsvarā aktīvas un pozitīvas. Nākot pakaļ uz bērnudārzu, bērns pat negribēja iet mājās (aicināja mani grupiņā spēlēties), kā arī rīta raudāšanas bija beigušās – likās, ka bērns tik labi iejuties un viss ir nostabilizējies.
  Taču pēdējā mēnesī (pēdējās divās nedēļās) bērna uzvedība un noskaņojums bērnudārzā pēkšņi izmainījies līdz nepazīšanai. Līdz tam divas nedēļas viņš aizvadīja dārziņā normāli, bet trešajā nedēļā (pēc Ziemassvētku pasākuma) bērns it kā bieži nav izgulējies, regulāri raud, negrib ēst, uz aicinājumiem nereaģē, nelaiž citus bērnus sev klāt, neiesaistās, rīko histērijas lēkmes (es pat nezinu, kā viņam tādas izpaužas)… iemesls? Neviens nevar izskaidrot. Iemesla nav… Mājās viss ir kārtībā, it kā viss, kā parasti, nekādas dusmas, neskaitot kaprīzes, bērns neizrāda. Jāatzīst, ka arī mājās uz vairākiem aicinājumiem nākt paēst, viņš nereaģē, atbildot, ka negrib ēst. Kā arī rociņas mazgāt un kāpt pa kāpnēm bieži ir jāpierunā, bet tā viņš dara jau ilgāku laiku, to caur rotaļām un ieinteresēšanu cenšamies atrisināt.
  Tieši pirms svētku laika grupiņā vairs nestrādā auklīte, tagad audzinātājai jātiek galā ar bērniem vienai. Cerējām, ka pēc svētku brīvdienām būs labāk, taču nē, bērns katru rītu ieejot grupiņā raud, vēlāk jau atkal nevienu nelaiž sev klāt, atkal rīko histērijas, neēd. Vakaros mājās bērns ir normāls, aktīvs, spēlējas, paēd utt. Vai tās būtu kādas šī vecuma izpausmes vai tomēr kaut kas bērnu starpā varēja būt noticis? Esam izmisumā, vai nogaidīt vai meklēt kādu palīdzību? Kā risināt šo situāciju?

  Atbilde 2018-01-26 16:07:28: Līga Bernāte, klīniskā psiholoģe, psihoterapeite

  Labdien! No jūsu rakstītā, izklausās, ka diez vai tās būs vecumposma krīze, tas vairāk izskatās pēc tā, ka bērnudārzā kaut kas ir atgadījies, kādēļ viņš ir sācis tik ļoti protestēt. Ja uzvedība pēkšņi

  Lasīt vairāk

 • Bērns nevar paraudāt

  Jautājums:Labdien! Kā rīkoties, ja meita (10 gadi) saka, ka nespēj paraudāt. Dažreiz griboties raudāt, bet esot tāds kā kamols kaklā un asaras nebirst. Neraud arī tad,ja sāpīgi sasitās. Runājām ar viņu, pati meitiņa saka, ka liekoties, ka sākt raudāt, visa pasaule " eksplodēs", ka tas būs briesmīgi. Pirms 2 gadiem izšķīrāmies ar viņas tēvu. Attiecības ar bērnu viņam ir labas, satiekas bieži, arī starp mums naida nav, sadarbojamies un komunicējam normāli. Kā palīdzēt bērnam?" 

  Atbilde 2017-12-06 17:07:24: Līga Bernāte, klīniskā psiholoģe, psihoterapeite

  Paldies par jautājumu. Jums vajadzētu padomāt vai meite kādreiz nav piedzīvojusi kādu komentāru par to, ka raudāšana ir slikta, tā ir vāju cilvēku pazīme vai tml. Reizēm šādas nejauši izteiktas frāze

  Lasīt vairāk

 • čurāšana naktī

  Jautājums:Sveiki! Manai meitai ir 4,5 gadi. Vēlos saprast, vai ir pamatas uztraukties, ka čurā gultā. Pirms gulēšanas vienmēr ir pasaciņas laiks un arī lieku uz podiņa, bet tāpat apčurājas. Vienu brīdi palīdzēja zvaigžņu kalendārs, kad veicināja, ka naktī ceļās augšā un iet uz podiņa. Tomēr tajās reizēs, kad pamostās nāk pie manis, neatkarīgi no tā  vai apčurājusies vai nē. Pēdējā laikā ir nemitīga cīņa ar to. Tagad ir izcīnīts, ka nāk pie manis no rīta agri nevis nakts vidū, bet ar čurāšanu atkal liekas sākumpunktā. 
  Vēlos teikt, ka viena pati audzinu savu meitu, diemžēl tēvs nekādā veidā neiesaistās un ir cita ģimene.
  Bērnudārzā vairs nečurā gultā septembrī atrisinājās šī problēma. Kādi varētu būt iespējamie risināšanas paņēmieni.
  Paldies jums par atbildi!

  Atbilde 2017-05-16 14:26:29: Līga Bernāte, klīniskā psiholoģe, psihoterapeite

  Labdien! Ieteiktu izlasīt šo rakstu, kurā plaši atspoguļot, kad nakts čurāšana jeb enurēze ir iemesls bažām. http://www.mammamuntetiem.lv/articles/35225/enureze-jeb-atkal-slapja-gulta-ko-tas-nozim

  Lasīt vairāk

 • Bērns ļoti dusmojas!

  Jautājums:Sveiki! Manai meitai ir 1.7 gadiņi. Viņa mums vispār ir diezgan aktīva un prasīga - visam ir jābūt pēc viņas prāta, ātri sadusmojas, pat brīžiem nevar saprast par ko, aizsvilstas sekunžu laika. Dažreiz tādas dusmas un histērijas ilgst pat stundu. Ar to vēl varētu samierināties, ja tas ir raksturs vai temperaments. Satrauca tas, ka pēdējā laika novēroju, ka viņa sadusmojas un sāk kost sev rokā vai kājā. Liekas lai pašai sāpētu, vai arī kniebj sev vai vecākiem! Savādāk bērns kā bērns, bieži nākas sabļaut vai pacelt balsi, lai nomierinās. Tad viņa momentā nomierinās. Nezinu ko darīt - vai tā tam jābūt? Varbūt viņa tā pārbauda robežas?

  Atbilde 2017-02-08 12:51:25: Līga Bernāte, klīniskā psiholoģe, psihoterapeite

  Labdien! Jūsu aprakstītā uzvedība ir raksturīga otrajā dzīves gadā. Viņai vēlmes un idejas ir daudz, bet spēju un iespēju tās īstenot ir maz, kā arī nav vēl pietiekami attīstījusies valoda, lai caur t

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. »

 

LAPAS KARTE