LU maģistra grāda klīniskajā psiholoģijā. Apguvusi smilšu spēļu terapiju, traumu terapijas metodi EMDR. Konsultē bērnus un pieaugušos.
Sertificēta ginekoloģe, ultrasonogrāfijas speciāliste
Psiholoģe
Sertificēta fizioterapeite
Zvērināti advokāti ģimenes tiesību jautājumos
Sertificēta ārste - pediatre, logopēde
parādīt neatbildētos jautājumus
Specialitāte: mediatore
Kontaktinformācija:: audra@mammam.lv
Strīdi un konflikti, diemžēl, ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Tomēr šīs situācijas ir iespējams risināt mierīgā ceļā. Ja nezini, kā, droši uzdod savu jautājumu!
Jautājums:Esmu dzirdējusi, ka mediācija var būt ļoti noderīga konfliktu risināšanā, piemēram, ja nevaram sadalīt bērnus, kad šķiramies. Kas īsti ir mediācija un kā tā var palīdzēt?
Atbilde 2014-05-16 13:51:21: Audra Šauere, mediatore, mammamuntetiem.lv redaktore
Mediācija ir paņēmiens konfliktu risināšanai, ko var izmantot ļoti plaši – biznesa konfliktu risināšanā, darba strīdu risināšanā, mantojumu lietās, arī skolās un, protams, ģimenes konfliktos un šķirša
Jautājums:Labdien, esmu grūtniecības pašā sākumā - 9. nedēļā. Šī ir mana pirmā grūtniecība, līdz ar to arī tas man ir jauns un nepiedzīvots tāpat kā manam vīram. Protams, ir visi sliktumi, vājumi un garastāvokļu maiņas, bet mans vīrs to negrib vai nespēj saprast. Pēc viņa uzskatiem, man ir jābūt tam pašam “tankam”, kas es biju līdz šim. Man ir jāiet uz darbu, man ir jānāk mājās, jāgatavo vīram ēst, jāpaspēj uzturēt māja pilnīgā kārtībā un vēl jābūt ideālajai sievai, kas spēj vīru apmierināt vienmēr, kad viņam sagribas. Un visi mani mēģinājumi izskaidrot manas izjūtas tiek prasti izsmieti ar tekstu, ka es pārspīlējot un ka es neesot slima. Kā rīkoties? Kā runāt, lai viss nokārtotos. Katru vakaru gultā raudu dēļ tā, ka es nespēju, man kājas ļimst no nespēka, bet vīram par to ir vienalga. Galvā nāk domas, ka vienai pašai būtu labāk, vismaz nebūtu blakus neviena, kas morāli gandē.
Atbilde 2014-05-09 12:03:55: Audra Šauere, mediatore, mammamuntetiem.lv redaktore
Ticu, ka šis periods jums nav viegls – grūtniecība patiešām ir laiks, kad ar sievieti notiek lielas pārmaiņas. Kā jau jūs pati rakstāt – sliktumi, vājumi, garastāvokļa maiņas, kuras vīrietim nav viegl
Jautājums:Labdien! Man nepatīk, ka vīrs atļauj savai mātei kontrolēt, kas notiek mūsu dzīvē. Un dažreiz pat ir tik traki, ka viņa atnāk un baksta par visu, piemēram, ka mums gultas nepareizi stāv. Visi dakteri saka, ka bērniem putras ir jāēd (par laimi mani bērni ēd), bet pēc viņas domām es to putru vāru aiz slinkuma, jo redz it kā negribu mizot kartupeļus. Kāda viņai starpība, ko mēs ēdam, jo nav mums viena māja. Katram sava. Ja grib, lai vāra sev tos kartupeļus... Bet mani tracina, ka vīrs nevar viņai neko pateikt, tā ir mūsu māja un ko gribam to darām, vai ne tā? Esmu ar vīru runājusi, ka man tas nepatīk, bet viņš tik atmet – paciet to brīdi, kamēr viņa ir pie mums, bet kāpēc man savā māja ir jāpacieš? Ja es gribēšu, tad gultu likšu tajā stūrī, kur man patīk, vai ne tā? Ja vīra mātei pasaku, ka tā ir mana māja, darīšu, kā es gribēšu, es neeju uz viņas māju un nesaku, kas man patīk un kas nē, tad vīrs atkal ir dusmīgs, jo nepiekāpos viņa mātei. Bet tā taču ir mana māja... Dodiet, lūdzu, padomu, kā lai labāk izdara šai situācijā?
Atbilde 2014-02-05 11:27:50: Audra Šauere, mediatore, mammamuntetiem.lv redaktore
Problēma ir visai sarežģīta, jo, visticamāk, Jūs esat vienīgā, kura nav apmierināta ar situāciju. Vienīgais, kurš varētu Jūsu aprakstītajā situācijā novilkt robežu, ir Jūsu vīrs. Kamēr vīrs situācij