Jautā speciālistam

Speciālistu arhīvs

Vēlos saņemt
jaunumu vēstuli

Jautājumi un atbildes

parādīt neatbildētos jautājumus

Zāļu valsts aģentūras speciālisti

Specialitāte: viss par zālēm, to blaknēm u.c.

 

Jautā par: * zāļu (tai skaitā vakcīnu) iespējamās blaknes. * kā pacientam rīkoties, ja konstatējis sev vai tuviniekam zāļu izraisītu blakni? * par aptieku jautājumiem/ to pieejamību *par konkrētu zāļu pieejamību aptiekās *par zāļu reģistrāciju (ko un kāpēc reģistrē) * par klīniskajiem pētījumiem * par zāļu mijiedarbību ar citām zālēm, pārtikas produktiem, racionālu (drošu) zāļu lietošanu * par zāļu informāciju - zāļu aprakstiem un zāļu lietošanas instrukcijām * par medicīnisko ierīču reģistrācijas, drošuma un pieejamības jautājumiem (medicīniska ierīce ir pat marle, nerunājot par silikona implantiem) * par aģentūras izveidoto aptieku karti un cenu pārbaudes formu, kas pieejama mājaslapā * par zāļu cenām. ZVA aprēķina maksimāli pieļaujamo zāļu cenu aptiekās. Šī cena pieejama arī mājaslapā - "Pārbaudi zāļu cenu!" u.c.

* uzdod jautājumu šim ekspertam

 • Medikaments pret iesnām un klepu

  Jautājums:Vēlos pajautāt par zālēm - ISOPRINOSINE. Vai tās ir vēlamas bērniem - 4 gadi?Bieži slimo ar iesnām, kuras ieilgst un klepu - sausu,rejošu.

  Atbilde 2014-10-16 16:50:04: Zāļu valsts aģentūras speciālisti

  Par zāļu Isoprinosine 500 mg tabletes lietošanu lūdzam konsultēties ar ārstu. Ārsts noteiks Jūsu bērnam piemērotāko devu, ņemot vērā ķermeņa masu un stāvokli, kā arī ieteiks, cik ilgi zāles jālieto.

  Lasīt vairāk

 • Zāles un grūtniecības plānošana

  Jautājums:Labdien! Manam vīram atklāja Laima saslimšanu,un tagad jādzer antibiotikas Doxylan. Bet mēs mēģinam tikt pie bērniņa! Varbūt mums tagad ir jāatliek plānotā grūtniecība? Varbūt tās zāles kautkādā mērā ietekmē negatīvi visu to lietu?

  Atbilde 2014-10-16 16:46:48: Zāļu valsts aģentūras speciālisti

  Iesakām par zāļu Doxylan lietošanu konsultēties ar Jūs ārstējošo ārstu. Vēlamies arī informēt, ka šo zāļu lietošanas instrukcijā un aprakstā nav informācijas šo zāļu ietekmi uz augli, ja tās lieto

  Lasīt vairāk

 • Tabletes notievēšanai un blakusparādības

  Jautājums:Sveiki! Pagājušā gadā UK sāku lietot dažnedažādas tabletes, tai skaitā arī notievēšanas, lai gan, šobrīd padomājot priekš mana 1,74 cm auguma, 58 kg, bija normas robežās. Tad nu, ko pamanīju. Nopirku šādas tabletes: http://www.slimmingsolutions.co.uk/natural-breast-enhancement-breast-enlargement-pills.html http://www.slimmingsolutions.co.uk/natural-breast-enhancement-breast-enlargement-pills.html, kuras dzerot man bija drausmīgi slikti, pat līdz vemšanai. Neskatoties uz to, turpināju pudelīti izdzert. Tad arī sākās veselības problēmas - IKDIENAS sliktumi, reiboņi, spiešana labajā paribē, pieņemšanās svarā tieši vēdera rajonā, bezspēks, apetītes zudums, novājināta imūnsistēma. Līdz šim brīdim nekas nav mainījies. Maijā biju uz “kobru” kuņģim, tur atklāja, ka aktīvs gastrīts + H.pylori. Tad nu mēnesi dzēru omeprazolu, nolpazu. Joprojām nekādu izmaiņu. Sakiet lūdzu, vai tajās zāles, kas ir linkā, ir kāda viela, kas ietekmē veselību ilgstoši? Varbūt ir kādas analīzes, ko vajadzētu veikt tieši, lai šo visu pārbaudītu? Varbūt kādi vitamīni šim gadījumam? Jo ir pagājis vairāk ka pusgads, bet viss ir tāpat. Turklāt pēdējās dienas mani nomoka jau vemšana. Paldies!

  Atbilde 2014-07-30 13:18:24: Zāļu valsts aģentūras speciālisti

  Paldies par Jūsu jautājumiem. Jūsu saitē redzamajam produktam nav pieejama lietošanas instrukcija, nav norādīta informācija par to sastāvā esošajām aktīvajām vielām un to īpašībām, līdz ar to nevaram

  Lasīt vairāk

 • Potes mazulim. Vai kādām jau bija jābūt?

  Jautājums:Sveicināti... Man ir tāds jautājums - es šobrīd atrodos Vācijā, un man piedzima meitiņa.... Viņai šobrīd ir trīs ar pus mēneši, bet vēl nav bijusi neviena pote... Tikai divas reizes ir dots šķidrums pret rota vīrusu... Vai tam tā ir jābūt vai arī ir jābūt arī potēm?

  Atbilde 2014-07-29 14:16:28: Zāļu valsts aģentūras speciālisti

  Lūdzam gadījumā, ja meitene, kura šobrīd ir trīs ar pusi mēnešus veca, nav saņēmusi nevienu poti Vācijā, griezties pie Jūsu ārsta – pediatra. Var būt gadījumi, ka vakcīnas ir atliktas bērna veselības

  Lasīt vairāk

 • Laticort smēre grūtniecības laikā

  Jautājums:Lietoju Laticort smēri viena ādas izsituma ārstēšanai, bet šodien uzzināju, ka gaidu bērniņu. Vai drīkstu turpināt lietot šo smēri?

  Atbilde 2014-07-29 13:54:19: Zāļu valsts aģentūras speciālisti

  Grūtnieces un sievietes, kuras baro bērnu ar krūti, Laticort 1 mg/g ziedi vai Laticort 1 mg/g krēmu var lietot tikai īslaicīgi un uz mazām ādas virsmām tad, ja to nozīmējis ārsts. Pirms jebkuru zāļu

  Lasīt vairāk

 • Tabex lietošana un bērniņa ieņemšana

  Jautājums:Labdien! Plānojam bērniņu pēc pāris mēnešiem, cik ilgi pēc smēķēšanas atmešanas un Tabex lietošanas beigām varētu sākt domāt par bērniņa ieņemšanu?

  Atbilde 2014-03-18 10:22:52: Zāļu valsts aģentūras speciālisti

  Zāles Tabex 1,5 mg apvalkotās tabletes satur aktīvo vielu citizīnu, kas smēķētāju organismā iedarbojas līdzīgi nikotīnam, un Tabex noteikti nedrīkst lietot grūtniecības vai bērna barošanas ar krūti la

  Lasīt vairāk

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. »

 

LAPAS KARTE